Skocz do zawartości
IGNORED

nowa wkładka przeskakuje pomocy


dawid3cz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniłem ostatnio starą wkładkę na nowego ortofona b10. Nowa wkłada na każdej płycie przeskakuje(tzn w kółko leci to samo) nawet jak nie widac żadnych rys. próbowałem różnych ustawień anty scatingu i nacisku i nic. POMOCY !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważenie ramienia po zamontowaniu nowej wkładki - była wykonana taka operacja? Masz wagę, czy tylko zamontowałeć nową wkładkę i cześć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że wkładka nie ma nic tu do rzeczy. No może tylko w zakresie wagi. Ta wkładka, o której piszesz jest bardzo lekka. Musisz faktycznie wyważyc od nowa ramię.Zważ nacisk igły na płytę , załóż iną wkładkę , ustaw taki sam nacisk i zobacz co się będzie dziło. Na pewno tez będzie skakało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak łatwo, to należy dodać, że przyczyny przeskakiwania mogą też być inne:

1. brak wyważenia ramienia w płaszczyźnie poziomej,

2. brak wypoziomowania gramofonu.

Ale należy zacząć od sprawdzenia nacisku (VTF).

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za rady udało mi się rozwiązac problem (nie posiadam wagi) zamontowałem śrubki od poprzedniej wkładki są dłuższe (cięższe) wkładkę przesunąłem do końca ramienia i działa!! mam jeszcze jedno pytanie gdzieś przeczytałem że ramie powinno byc idealnie równoległe z poziomem płyty moje nie jest i wydaje mi się że przepala (lekko trzeszczy)wysokie pasma mam technics sl d2 czy jest to reguła (z tym ramieniem)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawic wkladke wg szablonu np RCM u i to ze jezdzisz wkladka do przodu ido tylu to nie tedy droga poniewaz zeby prawidlowo grala musisz ustalic przesieg do danego ramienia,poczytaj o tym na stronie RCM u o kalibracji wkladki i wydrukuj sobie tez szablon tylko w skali 1:1.

 

Dopiero po tych czynnosciach nalezy zrownowazyc ramie ustawic w pozycje 0 na przeciwwadze i dokrecic porzadana wartosc nacisku dla Twojej wkladki jkesli nie posiadasz wagi.

 

Brzmi to wszystko dosc strasznie ale w rezultacie nie taki diabel straszny...i wszystko jest trudne zanim stanie sie proste:)

 

Jesli VTA (wysokosc ramienia wzgledem plyty) nie jest poprawne musisz sie ratowac odpowiedniej grubosci matami (ja mam ich kilka do gramofonu bez reg tego parametru) lub stosuje wkladke o odpowiedniej wysokosci z oryginalem montowanym seryjnie np w Technicsie SL- 23 A jest to Ortofon 2M Red ktory idealnie pasuje podatnoscia i wysokoscia a np taki Denon DL -103 raz ze nie pasuje podatnoscia a dwa jest sporo nizszy co zmuszalo mnie do stosowania grubszej slipmaty- tyle w temacie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.