Jump to content
IGNORED

Opinia o wkładce gramofonowej ORTOFON OMB 5 E


bumar1

Recommended Posts

Witam,

Poszukiwałem od pewnego czasu nowej wkładki do swojego ADAMA. Wiem, że ADAM jest taki jaki jest a i moje możliwości finansowe były bardzo ograniczone. Szukałem porady na forum. Stali doświadczeni bywalcy radzili mi różne dobre wkładki ale niestety zbyt drogie. Dobrym rozwiązaniem była by chyba doradzona mi AudioTechnika 110 ale jej niestety już nie produkują i nie ma jej w sprzedaży jako nowa a 120 zbyt droga. Zdecydowałem się na kompromis między ceną i jakością. Wybrałem ORTOFON OMB 5 E.Jestem właśnie po odsłuch kilku płyt z muzyką różną. Obiektywnie stwierdzam, że mi ta wkładka bardzo odpowiada pod względem barwy, szerokości pasma dźwięku i jego czystości (według mnie podobna w brzmieniu do SHUR 44 MB). Miłym zaskoczeniem była jej odporność na rezonans niskich tonów.Przy innych wkładkach z uwagi na kiepską izolację kolumn od gramofonu (wszystko stoi na podłodze) musiałem zmniejszać niskie tony bo wszystko wpadało w rezonans. Przy Ortofonie tego nie ma mimo dużego i czystego basu. tak więc POLECAM.(No chyba że ktoś ma zupełnie inne odczucia).

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

W Adamie ortofon 5 będzie za wysoki.Nie będzie zachowany właściwe VTA,

Poszukaj wkładki która pozwoli zachować równoległość ramienia do talerza .A jeszcze lepiej gdyby przeciwwaga na końcu ramienia była lekko(3-5 st) uniesiona.Oryginalna głowica ( headshell)ma już pochylenie względem równoległości do płaszczyzny płyty.SHURE 44-7 byłby dobry

Link to comment
Share on other sites

Dzięki conri za uwagę. Kiedy jednak zamontowałem tą wkładkę myślałem, że kąt jest dobry. (załączam zdjęcie, zerknij na nie proszę i wypowiedz sie ponownie). I powiedz czym się kierować przy tej wkładce jeśli chodzi o równoległość w stosunku do płyty. Czu dołem wkładki czy górą głowicy ?

I jeszcze jedno pytanie. Co ma na celu uniesienie przeciwwagi o te 3-5 stopni ?

Pozdrawiam

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Z foto wynika ze jest o.K

Pochylenie główki dało właściwe położenie wkładki wzgledem płaszczyny płyty. >Gdyby było inaczej właśnie podnosząc przeciwagę (unosząc wyżej niż poziom ramienia w rownowadze, uzyskalbyś to samo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.