Skocz do zawartości
IGNORED

Lampa. Dlaczego? FAQ


Snake Plissken

Rekomendowane odpowiedzi

Snake Plissken, 12 Maj 2010, 22:55

 

 

>Wyciągnąłem następujące wnioski że,

>

>potwierdza się, iż kasa nie gra,

>high end to w zdecydowanej większości ściema dla tępaków i leniwców,

...

> Wielce zacny właściciel Pan Rolf fajnie ocenił "konkurentów"

>: źle słyszą, za szybkie wysokie i brak pojęcia jak powinna brzmieć muzyka.

>No i muszę Wam zdradzić, że wiele się nie mylił.

>

>Systemy za 0,5 mln EURO a mnie się uszy zwijają (agresja, atak wysokich). Więc pytam: co to ma

>być?!

 

zupełna i oczywista racja...ale nie dla tych co albo mają źle we łbie, albo mają interes w tym, by utrzymywać, że hiend jest cacy.

Swego czasu testowałem system w którym "obróbce" poddawana była końcówka yamamoto. Polegało to na prostej czynności wymiany lampy, akurat w tym przypadku prostowniczej. Z baterii 26 sztuk, selekcjonowane były te najlepsze. Każda grała inaczej, przez co system grał inaczej za każdorazową jej podmianą. Jednak grało to bardzo dobrze. Kasa za ten system, to ok 35tys. Podobnie było z dużo tańszym systemem opartym na wzm. cary 300B. Ten z drugiej ręki wyceniany jest ok. 4-6 tys zł. Można powiedzieć, że tanio. Reszta tego systemu też w cenie dla wielu, był w tym lampizowany cd marantza + bdb selekcjonowane kable i wyjątkowej klasy kolumny vintaage. Całość warta ok 18tys zł. Można było potanieć rezygnując z drogich kabli. I grało to wybitnie do tego stopnia, że nikomu by do głowy nie przyszło określać, czy to hiend. Bo kiedy system gra, to się słucha, natomiast hiend jest po to, by go mieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się również ,czy rzeczywiście chodzi o efekt pamięciowy w przewodniku czy raczej że przewodnik występuje,elektrony muszą sie przeciskać przez przewodnik,tracąc tym samym energię,w przypadku lampy nic nie stoi na przeszkodzie ,co najwyżej niedoskonała próżnia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toptwenty >>> Niestety nie ma takiej opcji bo wlasnie dostalem wypowiedzenie z pracy i moge zapomniec o tego typu atrakcjach.

 

Z AN jestem zadowolony gdyz firma ta tak robi swoje klocki ze graja praktycznie najlepiej ze soba o czym przekonalem sie wielokrotnie dlatego mam komplet (no moze poza CD na ktore zbieram srodki)

 

Dodam ze np taki CD AN 2.1x gra u mnie znakomicie a u innych niekoniecznie co tylko dowodzi tego ze jest dopasowane pod AN parametrami i tyle.

 

O ceny Lavardin'a trzeba pytac u dystrybutora a posluchac koniecznie bo warto.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian.

 

Bawimy się dalej. Oczywiście w wolnych chwilach. Jako uczestnik klubu SONY ES mam na czym słuchać muzyki, na szczęście. Nie wciąga tak bardzo i nie urzeka smaczkami barw i wybrzmień, ale da się :)

Uderza mnie "płaskość" i nuda - ale kiedyś tak to chyba brzmiało.

Accuphase wystawiam na Ebay de.

 

Wstawiam rolety w okna aby odrobinę wytłumić pokój. Czasem wysokie szaleją.

 

 

Panowie.

Jeżeli macie pomysły na ciekawe Waszym zdaniem zestawienia amplifikacji lampa-tranzystor / lampa-lampa do podzielcie się typami.

 

Snake`u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam po przerwie.

Odpowiedzieliście mi wyczerpująco na pytanie z tematu tego wątku - dlaczego.

Dziękuję.

Teraz pozwolę sobie zapytać: co?

 

Zima idzie i Snake by wygrzał mieszkanko lampowym wzmakiem tak circa about do dychy.

Dorzucę coś i na dobre lampy ekstra, tylko nie od razu.

System napędzam w tej chwili Ayre (amp i pre) z drugiej ręki i jestem bardzo zadowolony.

Ayre zostanie na pewno na dłużej...

Do wokalu dodał bym sobie lampę. Bonassus i winyl (Nat, All, Ella i inni) to jest to.

Było u mnie takie zestawienie, ale musiałem się wycofać ze względów finansowych.

Dźwięk dobywa się z reproduktorów Harpia Dobermann na kablu tesla accelerator.

 

Może macie Koledzy jakieś nowe typy albo atrakcyjne propozycje z drugiej ręki?

 

Pozdrawiam.

Wasz Snake.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.