Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilski ekspres do kawy


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

->fox733

WMF to firma specjalizująca się w automatach różnego rodzaju. Ten na zdjęciu to perkolator, gorąca woda u góry przelewa się przez filtr z kawą i powstaje kawa na dole. To większa wersja maszynki neapolitańskiej znanej od XVIII wieku. Bardzo prosta konstrukcja i niezawodność. Holendrzy mają kontakt z kawą od dawna ale heretycka mentalność :D miast portowych skutecznie kastrowała. Z drugiej strony nie popadli w takie rzeczy jak Niemcy i Holendrzy wypalają nijaką kawę bez specjalnych właściwości, po prostu nie boli szczególnie przy ich byle jakim sposobie parzenia (oszczędny) i skłonności do lury (znowu oszczędnie, Kalwin się cieszy).

Sądzę jednak że jeżeli się już kupi coś holenderskiego to nie będzie niedoróbek co jest nierzadkie u Włochów (bardziej) i Hiszpanów (mniej), pomimo ich wyższej kultury kawy lecz przy niższej kulturze pracy (im bardziej na południe).

 

Młynki Ascaso są dobre na początek, nie niszczą kawy ale wymagają pilnowania o czym napisał RGB. Demoka są nieco stabilniejsze i przede wszystkim cichsze (niższe obroty, mniej hałasują). Jeżeli ktoś chce to może się pobawić w młynki ręczne – do kafetierki mogą być, jeszcze lepiej do prasy francuskiej ale do espresso będzie zbyt dużo kręcenia (miałko). Zresztą, prasa francuska Bodum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z ubijaczką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i młynkiem Peugeot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to jak „Allo Allo” i sesja z porem naciowym oraz ubijaczką do piany. A że to lura z mlekiem... Oni to powoli piją do bułek, rożków etc.

Różnice w kulturze kawowej są duże, szkoda że u nas dawna zginęła a nowa tworzy się pod silnym wpływem niemieckiej. Dawno temu przyjezdni z krajów niemieckich uważali że kawa polska jest mocna, gęsta i aromatyczna. Dzisiaj większość osób pija lurę robiąc tak jak potomkowie Sasów i Prusaków, masowo sprzedaje się automaty a na bardziej esencjonalne rzeczy wybrzydzają. Jak widać gorszy pieniądz wypiera lepszy.

Akompaniament staje się ważniejszy niż treść, namiastka nad oryginał, jak pseudoklasyczne „kolumienki” lub nawet po nic postawione słupy przy nowo budowanych domach nie mających najmniejszych nawet związków z dworkiem polskim który wyszedł od określonych wzorców i zasilał się gustem niezłej próby bo szlachta która wybierała się na podróże i studia po Europie miała pieniądze na rzeczy wartościowe a nie badziewie z Chin dla masowych turystów (lub „antyczny” drobny gruz na Akropolu przywożony co noc z kamieniołomów). Kawa tak jak wino, muzyka, malarstwo jest częścią kultury i jak ze wszystkim bardzo powoli wracamy do jej świadomego picia, wyboru, oceny. Czy kiedy orkiestra daje dupy po całości należy wstać na krzesło i powiedzieć „hańba” lub gwizdać a czy kiedy w kawarni dają pseudoespresso należy przestać pić po pierwszym kontakcie i odmówić zapłaty? Wyrównanie chodnika i jezdni nietrudno ocenić ale w kulturze nie ma tak łatwo kultura kawowa jest jednak jakąś jej częścią tak samo jak kultura piwna (ta na szczęście się odradza) i winna (powolutku ale rośnie tyle że Polska to nie tylko trzy największe aglomeracje plus przyległości). Na razie jesteśmy nieźli w wódce chociaż i tak mało pije się starki a w czym ona się różni od wyższej klasy starych mieszanek whisky?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj najmniejszy obecnie ekspres WMF

Wbudowana lodówka na mleko, pojemnik na posypkę, full automat etc:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że te profesjonalne automaty takie drogie :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus przy biurze do niego podpiętym co miesiąc przegląd, wymiana filtra, konserwacja i fakturka :D Jeszcze ciekawiej mają firmy które podpisują umowy z firmami które wynajmują im ekspres wiążąc to z wyłącznością na kawę, znam przypadek gdzie przy takim układzie 1 kg Segafredo Mild kosztował 100 zł :DDD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-(

Z wielkim smutkiem muszę stwierdzić, że nikt, ale to zupełnie nikt nie pochwalił mojego ekspresu

:-((((

Czy nikomu on się nie podoba :-(

Zanim go kupiłem to bardzo długo o nim śniłem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(znów offtop- sorry)Ja mam w robocie taką stosunkowo niedużą maszynę automat na monety do rozpuszczalnej Neski- 50gr duża (taniocha). Oczywiście to nie expres tylko podła rozpuszczalna, ale powodzeniem się cieszy straszliwym- niedługo się do tego pudła chyba będą modlić. Bożek który spuszcza kawę z niebiesiech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RGB, 13 Maj 2010, 21:03

 

To może ja pochwalę jako pierwszy. Piękny ten ekspres, Kolego! :)

 

Nauczyłem się już w moim ekspresie Jura ustawiać grubość mielenia ziaren, ustawiać temperaturę parzenia oraz objętość płynu. Choć jeszcze nauka kilku funkcji ciągle przede mną.

 

Jutro wyruszam na zakupy nowych gatunków kaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->RGB

Piękna podstawowa maszyna do rzetelnej nauki a nie udawania, klasyczna, oryginalna i kanoniczna. Solidna baza do sztuki espresso, może to nie gastronomiczny kombajn dużej mocy ale ci którzy to projektowali wiedzieli co robią. Jak z hałasem pompy w twoim egzemplarzu?

Ekspresy Ascaso w przeciwieństwie do włoskich to trochę inna szkoła konstrukcyjna, prostsza, bardziej pomysłowa i niezawodna od klasycznego schematu bojler-gardziel(silnik)-grupa-prysznic ale z ich grupobojlerem trzeba wypracować nieco inną technikę parzenia co rekompensuje ich szybszy czas rozgrzewania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ciekawostka - niemieckie firmy produkujące dobre ekspresy kolbowe często produkują... kopie włoskiego patentu grupy Faemy typ E61 na którą ochrona ileś lat temu już minęła. Bardzo fajne i dość popularne w ekspresach średniej klasy rozwiązanie (przy polskich zarobkach to klasa wyższa...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, skąd Ty o tym wszystkim wiesz? Wielki szacunek, Kolego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przejściowo praktyka (u Lombardczyków "Forsa Italia" :D ) a od jakiegoś czasu sam sobie prywatnie bo pojawiła się w końcu możliwość kupna w kraju dobrych ziaren, troszeczkę sprzętu także się pojawia ale nadal przerażają mnie obecne marże. Rozumiem że mało kto pija espresso, wogóle ludzie mało kawy piją i sam obrót to mało ale w ten sposób zabija się cały rynek. Żeby 5-6 zł za espresso w "galerii handlowej" obok KFC i takich tam.

Rynek i kultura kawy są specyficzne, bez układów czy jak zwał znajomości, doskonałych fachowców i agentów w krajach uprawy nasze firmy nigdy nie będą konkurencyjne i nie opanują realnej produkcji od początku do końca. W Mediolanie i przyległościach branża jest wysoce sprofesjonalizowana, uczą się specjaliści, firmy istniejące od wieeelu lat (założyciele Bomocaf to daleko w XIX wiek) mają swoje własne uprawy rozsiane po świecie, skupują do tego inny towar żeby zbilansować smak przy danych zbiorach na określonym produkcie, osobni specjaliści od palenia, specjalizacja firm od danych urządzeń etc. A to wszystko przy pewnym niedbalstwie, dużej ilości pieniędzy (to północ Włoch) i wszechobecnych koteriach, układzikach i koligacjach. I dużej ilości pracy ale to Mediolan a nie Neapol.

Jak się poczyta przedwojenne polskie wspomnienia np na temat światka literackiego to coś jakby znajomego :D Wojna zabiła u nas całą kulturę, mamy zgliszcza i kawa w jakiś sposób jest dobrym przykładem, zanim wyrośnie zielone i dojrzeje poczekamy długie lata.

A czemu kawa? To jeden z niewielu napojów gdzie mamy taki wpływ na to jakim będziemy go pić. Wino jest już gotowe (no, jest kwestia doboru, podania, kultury picia, przystawek), piwo gotowe i już, do wódki sami jesteśmy przystawką, herbata jest dość przewidywalna a kawa to takie żywe ruszające się coś co uczy opanowania i myślenia o najprostszych sprawach bo przy zbywaniu odpłaci się pięknym za nadobne. Oczywiście na kolbowcu bo kafetierki to przewidywalna do bólu narzędziówka a przelewowce... może lepiej nie mówić bo nie ma to wiele z espresso wspólnego (nawet wypalonym ziarnem).

Organizacja parzenia kawy na kolbowcu to dobre ćwiczenie z planowania czasu, organizacji ruchów, ostrzenia zmysłów, koordynacji, wyobraźni i reagowania (największy chaos przy najtańszym sprzęcie, z wielu powodów). Może dlatego Włoscy barmani z doskoku tak niedbale robią co robią, południe nie skłania do równej pracy ale tam nawet dziecko zna prawidłową procedurę na pamięć bo obok rosło, wszystko na wyciągnięcie ręki, w centrach starych miast co krok.

Kto tego nie widział to nie zrozumie po kiego niektórzy robią o Włoszech filmy w których nie ma specjalnej akcji. To tak jak z Polakami, to nie miejsce, to stan umysłu :D Chyba mamy wiele cech wspólnych, z bardzo podobną akcentacją języka (łatwo się nauczyć i mówimy po włosku dobrze). Jakoś k**wa tak sobie myślę że gdyby nie rozbiory i trefne położenie to mogło być podobnie a zupełnie inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czemu by nie stworzyć w Polsce jakiejś organizacji wspierającej i prowadzącej rekultywację sztuki miodu pitnego? Bardzo zacny trunek a że zniknęli ludzie go pijący bo swego czasu przecięto w poprzek społeczeństwo szatkując co bardziej kumatych? Tym bardziej ambitne zadanie. Lobbing, wprowadzanie norm i kontroli jakości, wspólny marketing w Europie. Parę krajowych wódek mogło się rozreklamować (niektóre bezwiednie tzn lotnie :D ) ale miody czekają. To kopalnia możliwości i pozycjonowania różnych klas napitku, tworzenia mieszanek, można dziś nawet robić nienasycone (jak piwa otwartej fermentacji na bakteriach :D cymelium). Włochom udało się rozpropagować jakoś sztukę espresso zależną od tylu czynników co robi ją teoretycznie niemożliwą do szerszego rozpowszechnienia poza Włochami a jednak... Brak nam doceniania własnych tradycji i determinacji żeby je ocalić i promować kiedy często widzimy dziwaczne namiastki. Bo pseudodworki budowane z gotowych projektów to nie tradycja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hałasem? chyba nie jest źle, pompę słychać, ale nie jest to jakoś drażniące, większym problemem jest młynek, na którego kielich czasami muszę polożyc cienką poduszkę, gdy dziecko spi w ciagu dnia.

W miarę możliwości propaguję picie espresso wśród społeczeństwa, ale nie wszyscy mnie rozumieją. Ostatnio jedna pani tłumaczyła mojej żonie, że bardzo lubi kawkę z pianką, taką świeżo zalana wrzątkiem :-). Zonie szczęka opadła, i już się nie odezwała w tym temacie, choc czasami też nawraca złych kawoszy na właściwą drogę .

Sami w domu wypijamy po kilka espresso dziennie, również mój syn (w lipcu będzie mial 2 latka) jest zatwardziałym miłośnikiem espresso, jak tylko zobaczy, że któreś z nas ma filiżankę to rzuca wszystko i biegnie coś uszczknąc dla siebie.

Na jesieni planuję szukać lepszego młyna :-), grupa e61 nie podoba mi się wizualnie, choć też rozważałem zakup takiej maszynki.

z kawowym pozdrowieniem,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piciem zalewajki to tak samo jakby w lokalu nabierać sobie z wiadra samogonu. Ja wiem że espresso ma swoje wymagania ale z własnej woli iść w podróże kulturowe w okolice nadwołżańskich sowchozów to przesada... Przed wojną zalewajka nie była znana bo po prostu nikt tak kawy nie pił, pito w maszynkach zaparzających, po turecku w garnuszkach, w lokalach bywało różnie w zależności od przypadku np. Słonimski o "Kawiarni literackiej" powiedział: "Mała czarna a wstyd" :D Dzisiaj nikt się niczego nie wstydzi tylko idzie za modą. Zginęło rzemiosło a w takim Lwowie przed wojną było ponad trzydzieści palarni kawy w tym kilka sprzedawało pod swoją marką na znacznym obszarze. W Krakowie do lat pięćdziesiątych ostały się po niektórych lokalach ostatnie przedwojenne ekspresy kolbowe ale brak dostępu do części etc. i zostaliśmy jak w "Misiu" Bareji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

od dwoch albo i wiecej lat mozna u nich kupic oprocz całego mnostwa wyrobow z mleka,miesa i ryb takze miejscowe miody pitne /nie widze oferty na stronie jest tylko oferta smazalni ryb,ale wystarczy zadzwonic/

niestety narod woli grzmocic czysta lub zalewac sie piwskiem

produkcja tylko dla smakoszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem pod wrażeniem - fajny kącik na forum, mase ciekawych informacji.

 

Mam pytanie (tylko nie palcie mnie od razu za herezję) - jaki ekspres wybrać? :-)

Dotąd, podobały mi się te wielkie supermarketowe kombajny typu deLonghi, etc. W pracy mamy Jurę, dobrą kawę robi. Ale do domu, gdybym chciał cuś takiego kupić to żona zapowiedziała, że musi robić kapuczino, makjato i inne tego typu szmery bajery... Automatycznie. Leniwa bestia jest. Stąd uwaga skoncentrowała się na tych kombajnach DeLonghi ESAM z końcówką x500, bo one owe pojemniki na mleko mają.

Pytanie teraz: to już jest zupełne dno takie automaty - kombajny, czy też może są jakieś godne polecenia?

Jeśli chciałoby się taki kolbowy, to o jakich cenach mówimy? I jak z tego przygotowywać kapuczino, by żona dostała... by jej smakowało ;-) i by dała się przekonać do dobrego sprzętu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo dobra kawa ,albo automat, a jesli sie chce koniecznie automat to taki wiekszy jak na stacjach statoil, z niego jest w miare kawa, czekolade robi i rozne napoje kawowe, bierze mleko z podajnika, tanie to to chyba nie jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogole jakie to w sumie zadziwiajace, ze kiedys kobiety lubily gotowac, zajmowaly sie domem , a teraz nawet sobie nie spienia mleka na capu:) ze skrajnosci w skrajnosc:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->electro

A widziałeś duży automat vendingowy wewnątrz? Może się odechcieć pić cokolwiek stamtąd wyjdzie. Pod koniec cyklu przeglądowego zanim przyjedzie serwis to napoje potrafią wyjść na własnych nogach :D

 

->romekjagoda

 

Automat zawsze będzie namiastką, są lepsze i gorsze. Z pełnych automatów polecam Jurę, one przynajmniej nie psują dobrze palonej kawy. DeLonghi też niby zanadto jej nie maltretują ale psują się dużo bardziej, tutaj Jura ma jednak wyraźny plus. Jeżeli funduszy nie starczy można kupić Nivona - to z fabryki Jury ale osobną linią i projektem - tańsza marka Jury, pewnie niezawodność niższa, gorzej przebiega ekstrakcja (np. bez preinfuzji) etc.

Żadnych Philipsów, Siemensów - one pasują jedynie do wyjałowionych, nijakich kaw masowych producentów z Niemiec (gorsze) i Holandii (lepsze).

Z mleczkiem nie jest tak prosto. sposoby spieniania mleka w automatach to straszne fikołki nie dające prawidłowo spienionego mleka do cappu a piankę. Można to wytłumaczyć tym że Włosi automatów kupują bardzo mało, w domu raczej kafetierki a pod domem bar z profesjonalną maszyną, fajną mieszanką i baristą, do tego taniej niż w Polsce. Automaty włoskie idą głównie do Niemiec, Anglii, krajów skandynawskich no i do nowych krajów EU. Włosi czy Hiszpanie raczej je omijają.

 

Na początek proponowałbym coś niedrogiego a prostego i dającego często kawę lepszą niż z większości automatów. Kupić osobną kafetierkę do espresso czyli Bialetti Cuor di Moka i osobną do "czegoś w rodzaju cappu" Bialetti Mukka. Jeżeli bez młynka to kupować do nich włoskie kawy mielone pod mokę i tyle. Warto jednak zainwestować w młynek żarnowy bo jest większy wybór kaw a i świeższy towar się wtedy nakładka do sitka. Wtedy tylko patrzeć na datę palenia i nie kupować czegoś starszego niż pół roku bo część doznań ginie, w mielonych szybciej niż w ziarnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr

alez ja to wszystko wiem, ja nie chce kupowac automatu, w zyciu nie mialem automatu , znam ekspres za 1500 pln , ktory rozwala te automaty po 5000 pln, dla mnie to wogole smieszna dyskusja, ale jak ktos pisze o wychodzeniu cappucino z ekspresu za przycisnieciem guzika no to przychodzi mi na mysl ten duzy automat na statoilu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RGB, 17 Maj 2010, 16:07

 

>Violet,

>jak przebiegły zakupy kawy?

>ile kaw dzienne wypijasz z nowej maszynki?

 

Kupione pięć różnych kaw: dwie "mieszanki firmowe", Arabica Plantation A, Arabica Brasilia Santos i Arabica Kenya. Testuję je powoli i z przyjemnością :)

 

Kaw wypijam około 5-ciu.

Ekspres Jura łatwo się daje czyścić oraz jest bardziej funkcjonalny niż przypuszczałem.

 

Pozdrowienia dla kawoszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre automaty produkuje Quick mill, trochę droższe ale również są bardzo chwalone, jak w kraju drogo, to można przytargać z zachodu :-), zapewne taniej wyjdzie. Dużo ludzików ściąga sprzęcik audio z zagranicy, więc czemu i kawowego nie przytargać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Wypijam, czyli "robię" dla siebie na nowym ekspresie ok. 5 kaw dziennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro, 20 Maj 2010, 19:45

 

Ale Kolego różne są oczekiwania, różne są gusta, różne potrzeby względem kawy. Nie neguję upodobań Kolegi i jednocześnie proszę o pewnego rodzaju zrozumienie mojej potrzeby posiadania tzw. automatu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne oczekiwania, jeden woli automacik, co ja rozumiem, ja natomiast wolę maszynę kolbową, a robienie kawy traktuję jako niegroźne hobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, dziękuję za porady i naprowadzenie na właściwy kurs.

Tak na szybko, to ja też trochę denerwuję się, że nie kochana małżonka nie daje sobie wytłumaczyć, że spenić mleko można normalnie dyszą, ale z kobietą czasami nie poradzisz...

Z tego co czytam, to najlepsza byłaby kolba dla mnie i jakiś automat dla niej :-)

Zacznę może od kafetierki i zobaczę, czy mi to podchodzi, a jak coś, to dalej będę kombinował odpowiednio.

 

Electro - tak jak Violet napisał - są różne gusta, możliwości i warunki, więc nie krytykuj innych tylko z tego powodu, że Ty masz coś lepszego. Ciesz się tym, ale nie zadzieraj nosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze komus sie przyda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ciekawe za ile pojdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawę kupiłem tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To jest firma KADE z Gdyni - handluje kawą od lat, posiada własną palarnię. Wybór kaw kapitalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, 23 Maj 2010, 21:28

 

>Kawę kupiłem tu:

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>To jest firma KADE z Gdyni - handluje kawą od lat, posiada własną palarnię. Wybór kaw kapitalny.

 

Którą z ich kaw polecasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.