Skocz do zawartości
IGNORED

Naprawa/konserwacja gramofonu Poznań


pysh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś na forum orientuje się gdzie mógłbym oddać do naprawy gramofon w Poznaniu?

 

Wymieniłem pasek, ale jednak gramofon nadal nie trzyma obrotów (gra za wolno). Chciałbym oddać go w kompetentne ręce, aby sprawdzić, co da się z tym problemem zrobić.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pasek jest odpowiedniej długości?

Jaki gramofon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest na pewno w porządku, bo sprawdzałem na identycznym gramofonie u kolegi i u niego działa ok.

Gramofon to Sansui SR 222 MKV.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem gdzieś na forum, że zbut wolne obroty mogą być spowodowane brakiem konserwacji gramofonu (zużyty pasek na pewno nie jest tu przyczyną). Naprawdę nikt nie zna miejsca w Poznaniu gdzie mógłbym oddać gramofon do "naoliwienia" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>pysh,

Zużyty pasek NA PEWNO jest jedną z przyczyn zbyt wolnych obrotów. Zmień pasek, naoliw łożysko za pomocą smarów które można dostać choćby na allegro i gramofon będzie działał prawidłowo.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysh

Ściągnij sobie program, wydrukuj tarczę strobo, nałóż na talerz i sprzawdź najpierw czy faktycznie coś jest nie tak z obrotami.

Jak nie znajdziesz to podaj mi emila na pw to wyślę.

 

Jeśli TT stał długo nie używany to lepiej nie graj na nim tylko dokładnie wyczyść łożysko spirytusem i nalej oleju. Pasek tak czy inaczej warto zmienić.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy obroty są tylko zbyt wolne, czy również są nierównomierności?

- czy silnik jest na prąd zmienny? jeżeli tak - 50 czy 60 Hz?

takie dwa pytanka z brzegu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady. Pasek nie jest tutaj problemem bo go wymieniłem. Gramofon gra równomiernie, ale zbyt wolno - słychać to nawet "na ucho". Mam też porównanie z drugim gramofonem, także zbyt wolne tempo jest pewnikiem.

Silnik jest na 50 Hz.

 

Nie wiem jak długo stał gramofon bez używania - kupiłem go na allegro.

 

Czy możecie podać linki do smarów, które powinienem użyć? Albo chociaż ich nazwy? Przepraszam, ale dopiero zaczynam przygodę za analogiem i jestem "zielony".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>pysh,

Tu masz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten z powyższego linku stosuję, jest bardzo dobry.

oraz tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tego drugiego nie używałem.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taką nadzieję. W każdym razie - nie zaszkodzi. Łożysko w długo nie używanym gramofonie zawsze trzeba oczyścić i zalać olejem na nowo. I co jakiś czas powtarzać tę czynność.

P.S. Czy w ofercie kupna tego gramofonu z allegro napisano, że nie trzyma obrotów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...nie napisano.. sprzedawca niestety oszukał mnie w tej kwestii..."

 

No tak,...przykre.

Ale tak to jest z tymi używanymi gramofonami z allegro, gorączkowo polecanymi na forum przez "grupę nieodpowiedzialnych", pod sztandarem: "Najlepsze!, ludzie bierzta!, kupujta prędko!, do sklepu nie ma co zaglądać!".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!

 

Czy ktoś zna miejsce w Poznaniu, gdzie mogę oddać do naprawy stary, szkrzynkowy gramofon na korbkę?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłeś takie miejsce w Poznaniu? Bo ja nadal niestety nie :(

 

Witam!

 

Czy ktoś zna miejsce w Poznaniu, gdzie mogę oddać do naprawy stary, szkrzynkowy gramofon na korbkę?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@ nuisancelover - rozumiem, że nie znalazłeś warsztatu w naszym mieście, który mógłby np. dokonać wymiany ramienia (mam nowe ramię, ale nie wiem jak zabrać się za wymianę)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.