Skocz do zawartości
IGNORED

co zamiast Koss Porta Pro najlepiej z aktywny systemem redukcji szumów z otoczenia


adamszaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam obecnie kosy porta pro i uważam że jak do sprzętu przenośnego są nie do pobicia. Porównywałem z dużo droższymi Sennheiserami, soniakami itd i wypadały dużo słabiej od porta pro.

Jedyną wadą kosów jest słabe tłumione dźwięków z zewnątrz dlatego zacząłem się rozglądać za jakimiś słuchawkami z aktywnym systemem tłumienia. Słuchałem Bose QuietComfort 15 i faktycznie wyciszenie otoczenia jest świetne ale jakość dźwięku raczej Porta pro nie przebija a cena x 6.

 

Jakie słuchawki byście polecili z aktywny systemem redukcji szumów z otoczenia?

Dobrze by było aby poza lepszym tłumieniem otaczającego hałasu słuchawki także dźwiękowo były krokiem do przodu w stosunku do porta pro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak łatwo. Porta Pro mają wybitny stosunek jakość/cena.

Standardowe pytania:

Czego słuchasz?

Jeżeli Porta Pro, to pewnie lubisz zaznaczony bas, ale co jeszcze: ciepłe/ciemne brzmienie itd.?

Jaki limit cenowy ustawiłeś?

Mogą być IEMy (dokanałowe)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham głównie rocka, hard rocka, house, chillout w stylu chili-zet trochę ambitniejszego popu.

 

Jeśli chodzi o dźwięk to podoba mi się właśnie taki jak jest w Porta porta - energiczny, jasny, żywy z wykopem i ogólnie mówiąc powerem. Co do tego basu to bym nie przesadzał bo słuchałem kiedyś AKG (nie pamiętam modelu ale podobny przedział klasowy coś koło 250zł)i basu było za dużo a średnica była cofnięta.

 

Słuchawki wyłącznie nauszne, dokanałowe odpadają.

 

Z ceną tak sam się zastanawiam ile warto wydać.

Słuchawki mają być głównie do sprzętu przenośnego więc do takiego grajka chyba nie ma sensu podłączać słuchawek za parę tysięcy ale jestem otwarty na wszelkie propozycję.

 

Teraz w szczególności zależy mi na słuchawkach które będą mocno tłumić zewnętrzny hałas dlatego zainteresowałem się aktywnym system redukcji szumów z otoczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za head-fi'em, polecę:

Audio-Technica ATH-M50

Sennheiser HD-25 II

może shure 440/840 (840 trudniej napędzić)

Creative Aurvana Live (nie sugeruj się marką, to naprawdę solidny sprzęt, rebranding'owane Denon ah-1001, czy jakaś podobna nazwa)

AKG K271S

Audio Technica ATH-A900.

Żadne z nich nie mają aktywnego tłumienia. Ponoć taki wynalazek wprowadza szum i inne nieprzyjemne rzeczy.

Z aktywnych, to polecają Sennheisery PXC-250.

Pozdrawiam, mam nadzieję, że dałem jakąś bazę do dalszych poszukiwań ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.