Skocz do zawartości
IGNORED

T+A Criterion TMR 100


expostand.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem właśnie takie kolumienki. Stan techniczny - ponoś bdb, z wyglądu - jeśli będę zadowolony z dźwięku - pójdą do stolarza po nowy fornir albo do lakiernika (zadecyduje żona ;)

Mam w tej chwili inne T+A - Tritony TR 2, z których jestem zadowolony - chyba najlepsze kolumny, jakie u mnie dotąd grały.

Cena jaką zapłaciłem to 700 zł, niestety dopiero do mnie jadą.

I w związku z tym mam pytanie - czy ktoś miał może do czynienia z tym sprzętem i podpowie, czego mogę się spodziewać, co ewentualnie zmienić w zwrotnicy, okablowaniu?

Marka niezbyt u nas popularna, cena wydała mi się przystępną, niestety bazowałem na pozytywnych opiniach TMR 160.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem tmr 160 pare lat temu i wtedy mi sie podobaly. Bylem mlody i glupi, tudzierz napewno mlodszy i pewnie glupszy. Dzis bym ich nie chcial. Ogolnie glosniki grajace tak jak przystalo na produkt swojej epoki. PLASTIK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMR-100 na taki plastik nie wygladaja, w jest Vifa na gorze i prawdopodobnie reszta to tez Vifa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

znam ten model kolumn, znajomy parę lat temu miał je na stanie w komisie audio, w dużo wyższej cenie. słuchałem ich i z tranzystorem i z lampą i uważam że to dość dobre kolumny. w dużym pomieszczeniu i z sensowną elektroniką, mogą fajnie zagrać. dobrze jest je usadowić na wysokich cokołach - bo głośnik basowy i wylot linii są b. blisko podłogi. w tej cenie, jeśli są w pełni sprawne, to raczej dobry zakup. pozdrawiam i życzę przyjemności ze słuchania (ten ich basik...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nookie736:

>mialem tmr 160 pare lat temu i wtedy mi sie podobaly. Bylem mlody i glupi, tudzierz napewno mlodszy

>i pewnie glupszy. Dzis bym ich nie chcial. Ogolnie glosniki grajace tak jak przystalo na produkt

>swojej epoki. PLASTIK.

 

Eee, mam nadzieję, że nie będzie tak źle ;) Brałem m. in. pod uwagę 33 kg sztuka i bas - wg tabliczki znamionowej - schodzący do 22 Hz

Posiadanym przeze mnie T+A Triton bardzo daleko do plastiku, mimo że to niby tylko monitorki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

expostand.pl:

>Eee, mam nadzieję, że nie będzie tak źle ;) Brałem m. in. pod uwagę 33 kg sztuka i bas - wg

>tabliczki znamionowej - schodzący do 22 Hz

 

No i fakt zastosowaniu linii transmisyjnej w której ponoć T+A są specjalistami. Nie słyszałem jeszcze kolumn z basem na bazie tego rozwiązania i jestem bardzo ciekawy, jak to zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po długich perypetiach (czekałem na zmianę warunków w firmie kurierskiej ;)) dojechały do mnie zamówione kolumienki.

Pierwsze wrażenie: "smoki". Na zdjęciach wyglądały na mniejsze, a 86 cm wysokości na linijce wygląda jakoś mniej groźnie, niż w rzeczywistości :)

Wizualnie - góra delikatnie zmęczona życiem. Boki i fronty - wyglądają nieźle - dębowy fornir jest w bardzo dobrym jak na wiek, stanie. Prawdopodobnie coś było robione z głośnikami. Szczególnie niskotonowe wyglądają na grzebane - środkowe "kapsle" wyglądają na wklejane, nie wykluczam wymiany przez poprzedniego, "przedwystawkowego" właściciela membran i piankowych resorów.

Ponieważ planuję je odświeżyć (pierwotnie chciałem dać jasny fornir, ewentualnie okleinę + lakier fortepianowy) a nie uśmiecha mi się bieganie po kilka razy z 33 kilowymi klockami na piętro, tymczasowy zestaw odsłuchowy zestawiliśmy w pracowni. Dźwięk potężny i nawet przy wysokich poziomach głośności klarowny i przestrzenny. Głośniki pracują idealnie, nie sądziłem że membrana może aż tak się odchylać, powodując drżenie podłogi i ścian, a jednocześnie czyściutko reprodukując basy. Do tego zostało nagłośnione pomieszczenie o powierzchni ok. 70 m2 i wysokie na 3,5 metra. Stojąc na parkingu kilkanaście metrów od otwartych drzwi miało się wrażenie, że w środku odbywa się malutki koncert ;)

Niestety nie byłem w stanie eksperymentować z ustawieniami, etc., ani przeprowadzić poprawnego odsłuchu. Nie miało to sensu w tym pomieszczeniu.

IMHO jestem zadowolony. W planach odrestaurowanie obudów no i kontrola głośników wraz z ewentualnymi, wymaganymi poprawkami. Ale porozkręcam je dopiero za kilka dni - na razie mam dużo radości, widząc upadające szczęki wychowanych w większości na Altusach gości :)

700 zł to naprawdę niedużo jak na to, co te kolumny potrafią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21593-100000019 1276875171_thumb.jpg

post-21593-100000020 1276875171_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!!! Za 700.- to naprawde dobre kolumny. Z tym plastikiem pare wpisow temu to troche przesadzilem na niekorzysc ;)

Mialem TMR 160 dlugi czas i byly naprawde swietne. Odnosnie twoich pytan do basow to najprawdopodobniej byly odnawiane. Maja niestety ta przypadlosc ze po parunastu latach zawieszenia sie rozapadaja i trzeba je reanimowac. Jezeli zostalo to zrobione dobrze (a wnioskujac po twoim opisie dzwieku najwyrazniej tak jest) to nie ma sie czym martwic, pograja nastepnych pare lat.

Dla porowniania zdjecie moich bylych tmr160 z orginalnymi basami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4563-100000008 1276877644_thumb.jpg

post-4563-100000009 1276877644_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nookie736

 

Stosześćdziesiątki - potężniejszy brat ;)

Ładnie wyglądają. Takie kupiłeś, czy odnawiałeś? Biały to chyba nieoryginalny ich kolor?

Z tego co widzę w "o mnie" poszedłeś w elektrostaty. Duża różnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

)

W orginale byly czarne ale je odnowilem. Zeszlifowalem stara farbe do orginalnego forniru, po czym nalozylem 3 warstwy bialej farby. Ogolnie wygladalo to bardzo dobrze z tym ze z bliska bylo widac drobinki kurzu. Moim zdaniem biel doskonale do nich pasowala.

Na twoje pytanie odnosnie roznicy miedzy tmr a elektrostatami, ciezko mi odpowiedziec bo minelo pare lat odkadd sprzedalem TMR i w miedzyczasie mialem sporo innych, pozatym quady nie naleza raczej do standardowych konstrukcji i maja swoje "dziwactwa".

Quady napewno nie maja takiej dynamiki jak t+a, brakuje im tez tego extremalnie glebokiego, wrecz referencyjnego basu typowego dla linii transmisyjnych t+a. Punktuja jednak niepowtarzalna naturalnoscia i srednicy ogolna kultura dzwieku. T+A ma chyba najlepszy bas jaki kiedykolwiek mialem w swoim systemie. Jakby tak polaczy srednice quadow z basem t+a to by wyszedl calkiem przyzwoity dzwiek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4563-100000062 1276931990_thumb.jpg

post-4563-100000063 1276931990_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj topowy model, tmr 220. Cena tez topowa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe 160-tki tez były. Sam sprowadziłem parę.

Tak na marginesie, te kolumny oferowane są średnio za 700-800 euro. Za tę cenę trudno znaleźć coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moje kupilem za 180 euro razem z transportem. Facet zrobil bardzo kiepska aukcje i praktycznie wogole ich nie opisal. Okazalo sie ze jeden wysokotonowiec i sredni nie dzialaly i sprzedawca zwrocil mi polowe ceny :) Orginalny gwizdek i naprawa sredniego kosztowaly mnie 50 euro, wiec z malowaniem wyszly mnie jakies 150 euro co jest cena conajmniej atrakcyjna :)

Orginalnie byly we wielu fornirach i kolorach, rowniez bialych i siwych. Mi wowczas biel podobal sie najbardziej dlatego zdecydowalem sie na taki kolor.

Za 700-800 euro mozna znalezc kilka rzeczy ktore moim skromnym zdaniem sa lepsze od tmr160, ale to juz kwestia indywidualnych upodoban.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się białe lub srebrne, niestety mojej żonie nie bardzo ;)

Kompromisem natomiast jest poniższy fornir, ewentualnie z opcją poziomych pasków (tylko się nie śmiejcie, grafik ze mnie średni ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21593-100000067 1277055320_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymek napisał:

 

>Oooo, fornir rewelacja. Piękny, podobno trudny do połozenia z racji kruchości ale cieszy oczy i

>raduje serce.

 

Sam się raczej nie zabiorę - brak zdolności manualnych, warsztatu i wprawy. Mam natomiast (a w zasadzie moi rodzice, bo przeprowadziłem się z Wadowic do Krakowa dobrych naście lat temu) sąsiada z niewielkim warsztatem stolarskim który powinien przeprowadzić całą akcję za rozsądne pieniądze, a przede wszystkim PORZĄDNIE i ŁADNIE. Tego jestem pewien, ponieważ jakiś czas temu mój brat zamówił u niego komponujące się z kolumnami obudowy standów, na widok których lekko szczęka mi opadła: wyglądały jakby wyszły z klockami z jednej fabryki ;)

A fornir - topola czeczota - od zawsze łapał mnie za serce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Bosko wałkiem z farba po kolumnach? Jest taki podkład do drewna który umożliwia późniejsze położenie lakieru samochodowego. jak by zawieźć do lakiernika to zrobi to chyba dobrze. Kiedyś za dawnych dziejów jak nie było nic w sklepie tak szafkę do kuchni robiłem na wysoki połysk, wyszło bardzo dobrze. dziwnie się na mnie patrzyli, Panie kto to widział malowane meble? a teraz nie masz malowanych toś nie modny.

 

 

Ktoś mi kiedyś coś mówił ze w polskiej ekipie T+A jest taki hobbysta co lubi strasznie majsterkować ze starszymi kolumnami , Nie wiem czy dobrze powtórzę nijaki Pan STOPA? ale może to ksywka, nie wiem nie, wiem trzeba by było podzwonić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Do takiego forniru szalenie trudno znaleźć wystrój pokoju, który nie będzie się gryzł. Osobiście sugerowałbym coś spokojniejszego, np. czereśnię, albo dobrej jakości lakier samochodowy w kolorze neutralnym (srebrny, szary metalik) lub dobranym do kolorytu pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jak dotąd jeszcze nie malowałem. Mam natomiast kolumny w okleinie, z powodu których musiałem się przeprowadzić, żeby znaleźć pomieszczenie, w którym będą dobrze wyglądać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba jeszcze pozbądź się kota z domu słyszałem ze unoszące sie w powietrzu kocia siersć wpływa ujemnie na rozpraszanie fali akustycznej powodując degradację środka pasma poprzez delikatne miauczenie współczesnych niepotrafiących śpiewać div nu jazzowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.