Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki sprzęt do słuchania heavy metalu ???


zafop

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy, który jest fanem metalu i hard rocka chce sobie złożyć sprzęt do "porządnego słuchania".

 

Ja takiej muzyki nie słucham więc nie mam pojęcia co mu doradzić.

 

Na wszystko (piec + źródło + paczki) chce wydać max 8-9 kzł - przekonałem go, żeby raczej nastawił się na zakupy sprzętu używanego.

Co do wzmaka, to wiem, że nie chce lampy, w grę wchodzi raczej tylko tranzystor.

 

Ma do nagłośnienia salon o powierzchni 35 mkw. Wysokość pomieszczenia 2,70 m.

 

Praktycznie regularny kwadrat, na razie średnio zapełniony, dywan na podłodze, na ścianach pusto, lekkie zasłony w oknach.

 

Fani takiej muzyki - proszę o sugestie!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sluchalem Emperora na lampowym zestawie Stax 4040:) i bylo dobrze:) Wracajac do Twojego pytania. Jaki budzet masz na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki z rozpedu niew doczytalem. Moj kolega ma dzielony wzmacniacz przedwzmcniacz Rotela a do tego kolumny Klipsh. To bardzo dynamiczne kolumny i u niego sprawdza sie to swietnie do metalu, gorzej natomiast np z klasyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem system opary na paradajmach studio 20,v4, w tej muzyce świetnie się sprawdzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czasami słucham ,, metalu,, na takim zestawie jeśli nagrania są w miarę dobrze ,, nagrane,, jest całkiem fajnie choć gorszych realizacji słucha się mniej przyjemnie

ps. najczęściej słucham swoich wypocin z przed 20lat heheh / Manslaughter 1991 - Infernal Madness/

ma być podobno remaster i wydana ep. w jakiejś tam firmie zobaczymy w czerwcu.http://dorosledzieciblog.blogspot.com/search/label/Manslaughter

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studio 20 na 35 m2 będą zdecydowanie za małe. Ale kierunek głośników dobry. Mają potęzną dynamike i jeśli grać będą z ciekawym wzmacniaczem będzie OK.

 

Byle unikać B&W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do metalu to się wypowiem ;)

Moje zdanie - jak metal to Yamaha! Jaka Yamaha - zależy jaką dysponujesz kasą (On widzę, że sporo przeznaczył :P )

 

Ja nie jestem audiofilem, po prostu lubię słuchać muzyki, więc wybieram z trochę niższej półki (co mam sam widzisz) i powiem Ci, że jeżeli chodzi o metal to wymiata sporo droższych zestawów.

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie teraz Paradigmów Studio z Rotelem, metale i rocki chodzą jak marzenie, gorzej z resztą :] Bardziej uniwersalnie te kolumny grały z Musicale Fidelity kolegi, ale jeśli ktoś słucha tylko i wyłącznie metalu to chyba więcej do szczęścia nie potrzeba. Coś w tym jest że Paradigm do ciężkich gatunków dyskwalifikuje droższe, bardziej audiofilskie kolumny. Koledze gitarzyście (gra głównie metal) bardziej podobał się mój zestaw Paradigm z Rotelami niż wielokrotnie droższe Dynaudio, Akustyki z Caspianem i jeszcze nie wiem czego on tam słuchał ;) Co ciekawe Paradigm Studio choć jasny i nieco suchy nie jest na tyle analityczny by masakrować gorsze nagrania, wychodzą one bardzo wyraziście i przekonywująco, co najwyżej może być nieco za jasno, ale to już można kompensować resztą toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

dzięki za sugestie. Z tego wynika, że najlepszy zestaw to podłogowe Paradigmy z Rotelem, a jako że gość lubi "przyłoić" to może 2 końcówki np. RB-1070 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micke 13

 

Mam take samo zdanie sam do nie dawna mialem paradigmy studio 40v3 z yamahą, do metalu jak najbarziej. kumpel ma studio 60v2, gra to z elektroniką rotela i do cięższych brzmień jest to naprawde fajny zestaw, troszke ciepła można dodać kabelkami np. VDH i wypas totalny:))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Paradigmach riff to riff a nie brzęczenie muchy,stopa to stopa...a nie ledwo werbelek.

Nowszych Paradigmów nie znam,te z końca lat 90 do metalu były wyborne.Być może nic się nie zmieniło;)

Na początek powalczyłbym jednak z tymi gołymi ścianami-tam raczej nic nie zagra,kilkusekundowy pogłos,rezonanse,dudnienie-tak będzie bez przynajmniej minimalnej adaptacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2socks, 8 Maj 2010, 18:40

 

niedawno słuchałem bardzo łagodnej i plumkajacej lampy z B&W CM1 i krew szła z uszu i było strasznie. Po zmianie na proac studio 110 pojawiła się bardzo przyjemna muzyka. Muzyka. Ja bym na tych B&W nawet kwiatka nie postawił bo po godzinie by mi się w kaktus odmienił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek

Ja natomiast porównywałem u siebie w domu B&W CM7 z ProAc Studio 130 i gdybym miał wybierać to zdecydowanie postawiłbym na B&W - zagrały lepiej pod każdym względem choć nie była to muzyka metalowa a raczej progresywny rock.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chodzi o Meshuggah ?:

 

 

Mój kolega gitarzysta na każdym sprzęcie testował ten kawałek, zagrał tylko na moich Paradigmach 40stkach ;P Ale na płycie jest tak płytki bas że u kumpla z Musicalem wspomagaliśmy go jeszcze dodatkowo subem, wtedy to już była malina ;) Na każdym innym stereo niestety porażka i skrzeczenie zamiast łojenia :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim metrażu to Paradigm Studio 100 v.2 + 2 razy Rotel RMB 1080 w bi-ampingu i będzie jazda, wszystko second hand wcale nie takie drogie, a przypier...równiutko i zmasakruje "audiofilskie" popierdółki 10 razy droższe :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, który nadaje się do kalsyki (barok, renesans - wbrew pozorom)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano, 9 Maj 2010, 08:00

 

>ptiku

>to ta kapela?

>

 

 

Nie, chyba, że coś mnie ominęło. Klimaty bardziej deathowe typowe dla okresu początku lat 90-tych. :)

 

Pod linkiem podanym przez Ptika są linki, gdzie możesz zapoznać się z muzyka jedynej kapeli ze Staszowa która cokolwiek osiągnęła wraz z recenzją w Metal Hammerze napisanej przez K. Krakowiak(?). :)

 

A z klocków to Rotele, Nady, Denony, Harmany i nie tylko się nadadzą bez zbytnich ideologi. Ma być po prostu głośno. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

americano, 9 Maj 2010, 08:00

 

>ptiku

>to ta kapela?

>

 

 

Nie, chyba, że coś mnie ominęło. Klimaty bardziej deathowe typowe dla okresu początku lat 90-tych. :)

 

Pod linkiem podanym przez Ptika są linki, gdzie możesz zapoznać się z muzyka jedynej kapeli ze Staszowa która cokolwiek osiągnęła wraz z recenzją w Metal Hammerze napisanej przez K. Krakowiak(?). :)

 

A z klocków to Rotele, Nady, Denony, Harmany i nie tylko się nadadzą bez zbytnich ideologi. Ma być po prostu głośno. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.