Skocz do zawartości
IGNORED

PS Audio - opinie?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli uważasz,że masz problemy z siecią,i możesz coś poprawić w brzmieniu kup Shunyatę Hydrę,jeśli jesteś zadowolony z dźwięku,nie chcesz nic zmieniać,ale chcesz mieć stale "dobry" prąd,przez cały dzień takie same napięcie,dobre zabezpieczenie sprzętu kup PS Audio.Miałem Power Planta,kawał sprzętu,świetnie wykonany,funkcjonalny,wiesz za co płacisz,wpływu na brzmienie w swoim systemie nie zanotowałem :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Power Planta, rzeczywiście kawal solidnego kloca :)

Z uwagi na to, że mieszkam w ponad stuletniej kamienicy to co siedzi w ścianach to prawdopodobnie przeżarte grzybem aluminium :) (choć mam dedykowaną linię sieciową do audio od mojej skrzynki) dlatego zdecydowałem się na próbę z PS Audio. No i został.

Poprawił mi odbiór muzyki w każdym zakresie, choć nie była to jakaś rewolucyjna zmiana. Poza tym teraz widzę co się dzieje z prądem dostarczanym z elektrowni - wahania od 190 do prawie 250V, choć mediana waha się pewnie jednak gdzieś około 235. A takie widzenie poprawia mi samopoczucie, bo Power Plant mimo tych wahań stale oddaje 230V.

Nie sądzę, by mógł zdegradować dźwięk, jak potrafią to zrobić niektóre kondycjonery czy listwy sieciowe. Dobry zakup, jeśli się ma na zbyciu te nieco ponad 7k PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówca. PPP to jest dobry szpej; dźwięk jest klarowniejszy i chyba trochę cieplejszy,a muzyka jest dźwięczniejsza, bez żadnej utraty dynamiki, ani basu- to na pewno. Może nawet dynamika jest większa, ale tego nie jestem w 100% pewny, bo nie robiłem porównań "z" i "bez".

Za dźwięk -5/5

Funkcja multi wave: odczuwalne zwiększenie definicji dźwięków, ale zmiana dyskretna

 

Ochrona sprzętu: no nie było dobrej burzy to nie wiem

 

Strona użytkowa: U niektórych pracuje stabilnie, u mnie nie, co przejawia się

1. Częste samoczynne uruchamianie się funkcji clean wave co powoduje dokuczliwe cykanie dobiegające z urządzenia (nie z głośników)

2. Dość cząsta utrata funkcji stabilizacji napięcia (spada do sieciowego)- trzeba wyłączyć PPP i wyjąć kabel sieciowy główny. Nie zdarza się to w weekendy. Czasem wtedy wentylatory chodzą głośno, przy wyłączonych wszystkich odbiornikach.

Być może mam jakąś pętlę masy : u mnie niestety- uziemienie idzie do zera roboczego.

3. Mała ilość wyjść w wresji europejskiej, jest tylko 1 desygnowane dla końcówki mocy stereo lub integry

 

A kable PSAudio: 3- świetne, 5 - bardzo dobre, 10 - porażka, 12- rewelacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyroby pn. Power Plant bardzo solidne. Power Premier - unikać! Zrobione w Chinach. Bardzo często sie psują. Stąd ich wysyp na audiogonie po cenach dumpingowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy unikać czy nie bo np Audioquest kable produkuje w Chinach, co jest opisane na pudłach - sprawdziłem i w Polsce i w Wiedniu. Jak jest z Power Plant Premier? Made in China, ale nie jestem pewien, czy to jednoznaczna dyskwalifikacja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3, u mnie nie ma żadnych problemów z PPP, a wiatraka nie usłyszałem ani razu. Może to kwestia odpowiedniego ustawienia? Musi mieć odpowiednią wentylację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarnypsiak, 8 Maj 2010, 20:23

 

>absinth3, u mnie nie ma żadnych problemów z PPP, a wiatraka nie usłyszałem ani razu. Może to

>kwestia odpowiedniego ustawienia? Musi mieć odpowiednią wentylację.

 

Jest dobrze ustawiony (dodatkowe gumowe krążki co podwyższa podstawę o ok 1,5cm), wentylacja OK. Są 3 możliwości

- chińczyk

- uziemienie/pętla masy i rozum mu od tego głupieje

- wada fabryczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Recenzja Piotra Ryki.

 

Osobiście używam Mit Powerbar. Wpływ na brzmienie znaczący in plus w każdym aspekcie. Bez niego nie potrafie słuchać.

Poprzednio używalem Shunyata V-ray. Także polecam. Wyczynowe urzadzenie.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie mam listwę Transparent'a - wersja Powerbank Ultra Extended, potężna, 8gniazdkowa rzecz... zastanawiam się co by mi dało przejście na dobra Hydrę, Gigawatta albo PS Audio....?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "sprawy sieciowe" nie ma reguły,póki nie podłączysz i nie sprawdzisz u siebie,nikt Ci podpowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest i Hydra do kupienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamgdansk,

 

No to ją licytuj, bo do 6500 zł to dobra cena. Bywają oczywiście super "okazje" za mniej niż nawet 5500 zł, ale takie zdarzają się "raz na rok".

 

Pozwodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Power Plant to elektrownia. Bez względu na kondycję prądu i stan instalacji elektrycznej, produkuje nowy, czysty prąd.

Mam PS 300, do którego były podłączone CD i preamp. Napisałem były, ponieważ nie używam więcej PS 300. Po przebudowaniu całej infrastruktury elektrycznej w moim domu, czyli dedykowanych linii do audio; odłączyłem to urządzenie. Używam tylko dwóch PS Audio Ultimate Outlet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) podpiętych bezpośrednio do dedykowanych gniazdek. W moim starym miejscu zamieszkania instalacja była w fatalnym stanie, tak że PS 300 robił swoje i niewątpliwie zdawał egzamin. Jestem sceptycznie nastawiony co do podłączania prądożernych końcówek mocy do różnego rodzaju pałer plantów, ale mniejsze jednostki, takie jak CD player, preamp, DAC, jak najbardziej lubią się z plantem. Urządzenie bardzo dobrze wykonane, bezawaryjne z jednym małym zastrzeżeniem - wentylator!!! Głośno pracował i często się włączał, co mnie irytowało. Wpływu na brzmienie w moim systemie nie zaobserwowałem, ale był święty spokój w kontekście dostarczanego 'paliwa' do urządzeń audio. W systemie u mojego przyjaciela, PS 300 zmieniał wszystko w dobrym tego słowa znaczeniu. Poprawił się kontrast dzwięku, jego wybrzmienia oraz kontrola basu. Wszystko grało ogólnie lepiej i byłem bardzo zdziwiony, że u mnie zastosowanie tego urządzenia nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Przeniesienie produkcji do kraju środka było posunięciem bardzo złym, zarówno w kwestii marketingowej jak i technicznej. Najnowsze ich produkty produkowane są ponownie w USA - Colorado. Cały ten mini opis dotyczył PS 300, którego kupiłem w 2000 roku. W moim przekonaniu, jak jest szansa na instalację elektryczną dedykowaną do audio, to urządzenia typu Power Plant są zbyteczne, natomiast w przypadku wątpliwości prądowych mogą się okazać lekiem na całe zło.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdr, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.