Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  643 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Kolumn Firmy SONY


neomammut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym założyć klub kolumn firmy Sony. Proszę pisać o spostrzeżeniach dotyczących wszelkiego rodzaju kolumn, łącznie z kinem domowym. Nigdy nie uważałem aby dzisiejsze produkty tej firmy były godne uwagi, ale kolumny rządzą się swoimi prawami i czasami mamy do czynienia z kolumnami, które nie powinny grać, a grają jak ta lala!

 

Na początek moje cuda :) Sony SS-G3!

post-15740-100004944 1273351678_thumb.jpg

post-15740-100004945 1273351678_thumb.jpg

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Oj, oni nie próbowali, oni robili bardzo dobre kolumny, ale tylko do końca lat 70`tych, no może do 85, później już tak wybitnych nie było, zrobili jeszcze tylko serię R1, R10 z kolumnami SS-GR1 (1991r.).

 

http://www.thevintageknob.org/SONY/sonyesprit/SSGR1/SSGR1.html

http://www.niji.or.jp/home/k-nisi/ss-gr1.html

A tu SS-G9: http://www.thevintageknob.org/SONY/sonyesprit/SSG9/SSG9.html

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na powaznie mialem kiedys(jakies 14lat temu) 3 drozne sony,made in germany takie podstawkowce ok 60cm wysokosci, skrzynki zrobione z prawdziwego drewna nie zadnego mdf'u, krawedzie lekko zaokraglane, jedna wazyla ok 20kg. Graly cudnie z tego co pamietam jak na ówczesne czasy i budzet. Koledzy ze swoimi plstikowymi wiezyczkami mogli mi wtedy podskoczyć:) Za cholere nie moge nigdzie fotki dorwac...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stecko, to mogłeś mówisz disco-party organizować :) A te ze strychu to od jakiejś wierzy, same kolumny Ci się ostały?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj party byly :) Sasiad byl codziennie u mnie i kazal sciszac bo jego jamnik nie dawal rady :)

A te na strychu to z jakies mini byly. Mialem wizje zeby 4 kolumny podpiac pod wzmacniacz ale jakos nie wypalilo:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kolumny z najlepszych lat firmy Sony. Konstrukcja zamknięta - chyba, jest to seria niższa od serii G, ale technologia wykonania membran taka sama. Membrany z Carboconu (tak samo jak seriia G) - specjalna mieszanina węgla z celuloza, uznawane za wybitnie brzmiący materiał. :) Ja bym brał :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut, mam jeszcze takie pytanie: jak ustawia się kolumny takich nietypowych rozmiarów np. 60cm wysokości?

Czy można wykonać mini-standy albo drewniane klocki stanowiące "przedłużenie" kolumn?

 

Ustawienie bezpośrednio na podłodze/dywanie chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, choć aż takich konkretnych danych nie posiadam i nie znalazłem, głośniki do serii G były robione przez samą firmę Sony, natomiast niższe serie już przez innego producenta. Jeśli to SEAS, to mogło by się zgadzać, bo na stronie jest bardzo dużo głośników, które wyglądają podobnie...

 

Co do usytuowania, niestety standy są nieodzowne, ale mogą spokojnie stać poniżej głowy słuchacza. Moje aktualnie stoją na taboretach, wcześniej stały na podłodze i też grały wyśmienicie, ale niestety nie da rady słuchać w takiej pozycji, plecy bolą i nogi drętwieją. Wysokość standów chyba nie musi być przedłużeniem tych kolumn, one sobie same świetnie poradzą, natomiast co do samej wysokości to nie mam pojęcia jaka by była optymalna, dla każdego pomieszczenia będzie inna. 15-20cm nad ziemią powinno starczyć, ja planuje jednak umieścić je z 40-50 cm, ponieważ gdy będą za nisko to część łóżka będzie mi zasłaniać bas i nie będę miał stereofonii.

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiaałem, że SEAS bo na forum jest taki wątek, zajrzyj:

 

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=27211&p=13#k

 

strona 13 wątku, prawie na samym dole strony, wpis kolegi

 

arturp

22 Lut 2007, 16:50

 

Tam opisał, co faktycznie siedzi w tych kolumnach. Na zdjęciu jest bardzo podobny model, ale chyba ciut mniejszy, no i z innym położeniem głośników.

 

A taborety jakieś znajdę :)

 

Oczywiście docelową sklecę sobie jakieś podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
http://www.thevintageknob.org/SONY/sonyvault/SSG1MKII/SSG11980test.html - test kolumn G1MKII - warto poczytać i zobaczyć, że aż takie złe to nie są :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ha, wpisuję się do klubu z Sony SS-G3.Naprawdę genialne głośniki, niby niewysoki model dla Kowalskiego, ale jakie wykonanie ! Wszystkie magnesy Alnico, oddzielna komora dla średnich i wysokich tonów.Fronty były niestety w opłakanym stanie, usunąłem stary materiał, przyjdzie nowy, czarny.

Niemniej polecam, zwłaszcza że swoje kupiłem za 27.50 ojro :-)

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witam w prywatnym klubie:) O brzmienie jeszcze nie pytam, bo pewnie musisz się jeszcze w słuchać i po obcować, żeby się przyzwyczaić. Chyba że już coś nie coś powiesz?

 

Fronty będą takie same?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu są mi niepotrzebne, kupiłem w second handzie,posłuchałem, wiem co i jak.Wyglancowałem i szukają nowego właściciela, a cena jest śmiesznie niska.Nie robię reklamy bo i tak wiem że z tego forum mało kto jest w Holandii, ale zawsze ogłoszenie napisać można.Po prostu moje hobby, kupuje w second handzie, pobawie się i sprzedaje dalej.

 

Właśnie nie wiem czy znajdę ten kolor frontów, w oryginale były brązowe, chociaż teraz bardziej pasowałyby czarne...

 

Jak grają ? Co najmniej dziwacznie.Jak dla mnie trochę mało w nich góry i bas jest szczupławy.Grają w 70% średnicą, za to mają fajną scenę i potrafią otoczyć dźwiękiem.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jeszcze wymienił kondy w zwrotnicy to byś dopiero usłyszał magię tych kolumn. Są to monitory studyjne, pokazują prawdę, nie każdemu to odpowiada, mi jednak bardzo. Co do sceny: szeroko, wysoko, głęboko - przynajmniej tak grają u mnie :) A same kolumny znikają, mimo iż się na nie patrzę to cały czas mózg mówi mi, że nie grają kolumny, tylko tam ktoś sobie gra na trąbce. Te kolumny potrafią czasem oczarować dynamizmem, a czasami, jeśli taki jest utwór, grają tak spokojnie, że się człowiek śpiący robi :) Góra jest dość cieplutka, ale zależy od nagrania - też trzeba to lubić...

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest cieplutka, grają "misiowo" tyle że u mnie już jest misiowo x3 , Denon 2560, lampowiec na EL84 i te Soniaki, nie mniej przyjemnie grają.

 

Pomyślę nad tymi kondami w zwrotnicy, jak nie będzie w ciągu tygodnia reakcji(są też na holenderskiej stronie wystawione, drożej) to sobie je zostawie.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to faktycznie muszą grać cieplutko i do tego lampa, ale zrobisz tak jak będziesz chciał, ja po wymianie nie miałem złudzeń :) Grają naprawdę technicznie ale bardzo ciepło i to mnie w nich urzekło! Ta góra nie jest agresywna, ale jak mówiłem wcześniej, nie każdy lubi taki przekaz. Na pewno potrafią zagrać z wykopem z ostrą górą, ale zależy to wszystko od nagrania, ponieważ pokazują prawdę. Jak masz Pink Floyd The Wall, to posłuchaj, świetne nagranie, można dzięki nie mu zobaczyć jak naprawdę skrzynki grają....

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś miałem tą płytkę :)

Akurat został mi taki misiowy cedek i okablowanie po elektrostatach których można było używać jako supertweeterów do innych kolumn.Może te G3 to nie ta klasa co moje Devony z HPD315A ale nie jest źle ! Właśnie mnie urzekło to jak łatwo potrafią otoczyć dźwiękiem.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz? :D Przyjemnego słuchania i pamiętaj obiektywizm to podstawa trzeźwych decyzji!

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, i zawsze trzeba posluchac dłużej, uszy muszą się przyzwyczaić.

 

Jak myślisz, zrobić brązowe fronty czy czarne ?

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.