Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Kolumn Firmy SONY


neomammut

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się tylko, czy ty mówisz o maskownicach?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oryginalny materiał był brązowy, ale był całkiwicie podarty.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam u siebie brąz, nie za ciemny i nie za jasny :) Czarny w sumie też pasuje. Producentowi chyba zależało na tym by maskownica komponowała się ze ściankami bocznymi.

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze jeszcze co będzie, jak nie będzie brązowego wezmę czarny.

 

Ale te skubance grają, no ! W kwestii góry i średnicy nie ustępują Tannoyom, tylko bas jakiś wysoki i pudełkowaty.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudełkowaty bas masz niezależnie od słuchanej płyty?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chcę zwrócić Wam uwagę na SSX70ED i podzielić się spostrzeżeniami. Kolumny podobne do B&W 703 i przez niemiecki AUDIO oceniane oczko niżej od tych B&W, przez innych dzwiekowo porównywalne z VIRGO2. Swoje zmodyfikowałem i w sekcji wysokotonowej pojawiły się kondensatory MUNDORF SILVERGOLD. Nastąpiła radykalna zmiana. Techniczne wysokie tony znikły a pojawiło się wyrafinowanie, przestrzeń, mnustwo detali i lepsza akustyka pomieszczeń oraz coś czego się niespodziewałem przybyło basu i to do tego stopnia, że otwór basrefleksu musiałem zatkać. Połączenie biwire kablami AUDIOQESTA BEDROCK ożywiło znacznie dzwięk. Gdzieś pół roku temu jakiś szczęśliwiec trafił je na allegro za 1,1tyś. zł - muślę, że do dziś sie cieszy. Byłem ostatnio na wystawie Audio Show i wyszedłem dowartościowany. Polecam okazja.

post-27801-028378700 1289565678_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!

Arton, nie masz wrażenia, że ten mały głośniczek centralny kaleczy trochę przekaz? Dziwne, że specyfikacja 5.1 i późniejsze pewnie także dopuszczają stosowanie przy słuchaniu muzyki MCH taki malutki głośniczek. Wiem, że to kompromis, ale mimo to, ja chyba bym wolał zachować proporcję.

 

Jeśli ktokolwiek będzie wymieniał kondensatory w kolumnach SS-G3 to niech tego nie robi na szybko. Ja kupiłem Jentzen Audio MKP - od półtora roku męczyłem się z jazgotami w górze pasma, wycofanym środkiem i sporą ilością górnego basu, który raz dominował, a raz go w ogóle nie było. Robiłem wszystko, ale za każdym razem kolumny grały tak samo, ze strasznie skompresowanym środkiem. Autosugestia działała na mój umysł niesamowicie.

 

Wymieniłem wczoraj znowu na oryginalne zielone Nichicon BP i jak ręką odjął!

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem wiem o co Ci chodzi?!

Kolumna ma jak najbardziej parametry konstrukcji przewidzianych do zastosowań w tym miejscu. Dwa głośniki średnio tonowe 5 cali, pasmp 50Hz-70kHz +/-3dB skuteczność 88dB, moc 120 W, rozmiary 540 cm x 260 cm x 260 cm, waga 14 Kg i wystarczają do pomieszczeń o kubaturze do ok. 80m3. U mnie system stanowi całość. Sub jest strojony na 60Hz. Co daje łączne pasmo 23Hz-70kHz +/-3dB. Co tu jest nie tak?! Rozwiązania z głośnikiem centralnym stosują takie firmy jak Wilson Audio. Ja myślę, że takie możliwości jakie zapewnia mój zestaw głośników nie zapewniają zestawy niektórych stereo audiofili. Dodam, iż 12 cm głośniki średnio tonowe spełniają jeszcze wymagania poprawnej reprodukcji wokali, gorzej z mniejszymi. Cieszę się, że mogłem przekazać Ci trochę wiedzy. Jak masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.

 

sonysscnx70ed.jpg

 

sonysscnx70edspec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze niedawno mialem w domu SS-E70 (Tez z second handu:))) o ktorych wspominano wczesniej wiec napisze o nich co nieco. E70 maja wszystkie glosniki SEASa, woofer na miekkim gumowym zawieszeniu i tu radze uwazac bo membrana jest bardzo delikatna i latwo moze sie rozerwac. Obudowa jest mniej solidna niz w serii G i to czuc wyraznie, kolumny sa dosc lekkie i fornir nie jest najwyzszych lotow.

Co do brzmienia:

 

-Wysokie dosc agresywne, przy niektorych realizacjach moga dac sie we znaki.

-Srednie mozna pewniedziec ze dosc neutralne ale lekko wycofane.

-Bas to raczej najlepsza czesc tych kolumn, gleboki i sprezysty a i potrafi przywalic. Cos podobnego slyszalem w kolumnach MB Quart 390 tyle ze u Sony dzwiek jest bardziej poukladany. Bsrdzo podobal mi sie bas przy utworze Madonny - Frozen.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Arton

Chodziło mi o to, że ten głośnik centralny nie powinien być taki sam jak fronty np? Wiem, że specyfikacja uznaje stosowanie wersji do kina domowego. Chciałbym jednak wiedzieć, czy do słuchania muzyki MCH zalecane są jednak kolumny takie same, czyli jeśli mamy fronty sony model xbc, to taki model powinien być dla głośnika centralnego i dla głośników tylnych? Dobrze rozumiem specyfikację?

 

>>Czolgista

SS-E70 mają woofer z carbocon`u z tego co pamiętam. Tak jak seria G, tylko, że w tej drugiej średnica także jest z tego materiału. Owszem, seria E jest uboższa jeśli chodzi o budowę i przez to jest mniej stabilna (cieńsze ścianki). Ale to i tak bardzo ładnie grająca kolumna. Z czym to u Ciebie grało?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak specyfikacja przewiduje jako zalecenie nie obowiązek. Jeżeli tak to pojmujesz to ok. Proponuje obejrzeć swoje głośniczki średniotonowe z pary kolumn i zestawić je porównawczo /zsumowane/ z kompletem kina /zsumowane/ Wyjdzie Ci różnica i już nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości, gdzie jest większa łączna powieszchnia odtwarzająca, jeżeli miałeś jakieś wątpliwości co do rozmiaru. Po to właśnie podałem wcześniej dane techniczne. I jest to opracowanie fabryczne stanowiące komplet serii ESsmilee.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neomammut,

a nie odwrotnie? Ten woofer w E70 wydawał się normalnie papierowy, hmm... grało z Sony TA-S7 i CDP-222ESD czyli wsio Sony ;)

Obiecane fotki:

30ddzmb.jpg

vmys04.jpg

E70 najbliżej do SS-G1, chociaż i tu widać różnice, np. zawieszenie woofera w G1 jest wklęsłe, dopiero SS-G1MKII ma takie same głośniki jak E70. Zwrotnice tak samo, MKII i E70 mają zwrotnice robione w niemczech przez WEGĘ, może stąd ta lekka agreswność?

 

Ha, i znalazłem jeszcze fotkę moich byłych G3!

 

10psuxf.jpg

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu, wiem już na pewno, jednak membrany papierowe. Wychodzi na to, że Carbocone obecny jest tylko i wyłącznie w serii G.

 

SS-E70 - membrana papierowa. Tak samo jak późniejszy model SS-E71.

 

Ja za to, mam swoje SS-G3 podłączone srebrnymi kablami głośnikowymi, ale chyba przejdę na miedź, bo niekiedy mi także średnica zapiszczy....

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to w modelu E71 już nie. Niemieckich katalogach jest napisane, że średniotonowce to "cone type" tak jak woofer`y. O modelu E70 jest mało informacji. Masz może fotki swoich E70? Chciałbym zobaczyć jak jest zrobione zawieszenie średniotonowca. A dźwiękowo mówisz, że grają poprawnie, ale bez rewelacji prócz dołu pasma?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te E70 i G3 co wkleilem wczesniej sa moje :) To ze cone to nei znaczy ze nie Carbocon :)

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nic nie wiem, prześledzę temat wieczorem :) Pytanie jest inne, ja w swoich mam kondensatory elektrolityczne, ale na tony średnie wolałbym coś mniej krzykliwego. Jentzen Audio odpada, ale może coś innego, może wiesz jakimi mógłbym się zainteresować? Tam są dwa na średnicę, 5.6uF i 15uF. Oba BP.

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Patrick

(Konto usunięte)

Woofer ma 38 cm :-)

"Jak to gra ?" => musisz przyjechac i posluchac nie ma sensu o tym pisac chociaz byloby o czym bo obok tych kolumn staly juz rozne audiofilne legendy... 8-)

 

Jesli chodzi o stan to z tego co wiem juz niedlugo te kolumny ukaza sie na stronie The Vintageknob => moge troche pochwalidupic poniewaz to jedna ze 100 par jakie sa na swiecie SS-G7S

 

Woofer ma 38 cm :-)

"Jak to gra ?" => musisz przyjechac i posluchac nie ma sensu o tym pisac chociaz byloby o czym bo obok tych kolumn staly juz rozne audiofilne legendy... 8-)

 

Jesli chodzi o stan to z tego co wiem juz niedlugo te kolumny ukaza sie na stronie The Vintageknob => moge troche pochwalidupic poniewaz to jedna ze 100 par jakie sa na swiecie SS-G7S

 

PS. Chwilowo sam ich nie slucham poniewaz nie mam zadnej elektroniki ale te kolumny sa ostatnia rzecza do sprzedazy nie wiem jak jeszcze mocniej by mnie proza zycia nie kopnela w dupe.

Edytowane przez Patrick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrick, jakie są różnice? I powiedz mi, czym przetrzeć zawieszenia niskotonowców? W moich G3 się kleją i nie wiem, czym to zetrzeć do sucha? Nic się z nimi nie dzieje, ale jednak nurtuje mnie to....

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nic się z tymi zawieszeniami nie stanie, wiesz dlaczego się kleją?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, mam też stare Dyncaco A20X (Jeden tweeter padl) i zawieszenia wooferów wyglądają podobnie i też się kleją.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno G5 są lepiej dopracowane. G7 posiadają " siodło" na średnicy. Sony nie dał rady skleić ze sobą średniaka z 15 calowcem... W Sony G9 rozwiązano już ten problem. Tylko ciekawe ile dziewiątek jest na świecie skoro siódemek wyprodukowano 100 (?) par...

 

Ps, zawiechy są nasączone specjalną substancją. Mają sie kleić i tyla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależało na konstrukcji zamkniętej, dlatego wybrałem G3. Choć mało brakowało, a bym kupił G7 :) G3 mają ograniczenia w dole, grają od 43-44Hz, ale jak dla mnie jest bardzo dobrze.

 

Dzięki chłopaki za uspokojenie mojej psychiki :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrick

(Konto usunięte)

Patrick, jakie są różnice? I powiedz mi, czym przetrzeć zawieszenia niskotonowców? W moich G3 się kleją i nie wiem, czym to zetrzeć do sucha? Nic się z nimi nie dzieje, ale jednak nurtuje mnie to....

 

Roznic jest kilka => podstawowa to rozbudowana zwrotnica polaczona z tylnym zupelnie innym panelem wyposazonym w trzy pary terminali glosnikowych , ktory umozliwia albo korzystanie ze zwrotnicy zamontowanej w kolumnach albo z zewnetrznej zwrotnicy. Inne niz w standardowe G7 uklady magnetyczne AlNico przetwornikow (wieksze). Z przodu "zwykle" siodemki niczym sie nie roznia. Ostatni wypust 7A mial w obudowie drugi otwor BR i maskownice obudowy podzielona a'la G9 , inny panel na przedniej sciance oraz "facelifting" oslony tweeter'a.

 

Zawieszenie woofera ma sie "kleic" i nic z nim nie rob. Swoje raz na kilka miesiecy przecieram bardzo delikatnie szmatka z mikrofibry nasaczona olejem do broni "Balistol".

 

Podobno G5 są lepiej dopracowane.

 

Skad ta opinia?

 

Pytam z czystej ciekawosci poniewaz mialem wszytkie produkowane modele G5 i wszystkie G7. Siodemki dystansowaly je o kilka pieter...pod kazdym wzgledem.

 

G7 posiadają " siodło" na średnicy. Sony nie dał rady skleić ze sobą średniaka z 15 calowcem...

 

Widziales wykresy charakterystyki tych kolumn?

 

W Sony G9 rozwiązano już ten problem. Tylko ciekawe ile dziewiątek jest na świecie skoro siódemek wyprodukowano 100 (?) par...

 

G7S w/g dla mnie najbardziej miarodajnego zrodla The Vintageknob wyprodukowano 100 par (200 szt). Fizycznie kolumny byly parowane z drakonska dokladnoscia a pary mialy kolejne numery seryjne. OM byl drukowany wraz z pomiarami (tak jak w G9) indywidualnie do danej pary.

 

G9 to zupelnie inna liga...heh wiem cos o tym => faktycznie jest ich malo.

 

Mi zależało na konstrukcji zamkniętej, dlatego wybrałem G3.

 

OZ ma swoje zalety ale juz w porownaniu z G5 "trojki" bledna a G7...

 

Choć mało brakowało, a bym kupił G7 :)

 

=> jesli to mialal byc ta para "cerowancow" z Allegro to raczej nie masz czego zalowac. Natomiast jesli to inna para i mogles sobie na ten zakup pozwolic to strzeliles duzego balola niestety.

Edytowane przez Patrick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.