Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Kolumn Firmy SONY


neomammut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Panowie mam w domu kolumny Gylling/Sony s-3120 (chyba rynek szwedzki): 60litrów, 120W 8ohm 30-40kHz, basreflex. Starałem się znaleźć coś w Internecie na ich temat (jakość, rocznik itp.) ale niestety oprócz wzmiankach w archiwalnych tekstach z branżowej prasy z dawnych lat nie mam żadnych konkretów. Pomożecie? Postaram się wrzucić jakieś foto dla pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sony to nic nie ma wspólnego, wygląda na jakąś tandetę w stylu Audiomegi, tyle że szwedzkiej :-) Tweeter to kiepski Philips, średniotonowy nieznam, woofer był wymieniany.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak mówiłem, to nie Sony, są tylko wykonane przez jakiegoś podwykonawce dla Sony i Gylling ;)

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej napisał, że to na licencji Sony, pewnie przetworniki, bo Sony w tamtych latach nie robił takich kolumn....

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nietypowe bo na górze gra Philips AD0152 albo 0142 chociaż też nie wiadomo czy nie był wymieniany.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam.

Kupiłem ostatnio jedną kolumnę Sony SS-G3. Z racji tego, że w jednej z mojej starej pary uległ uszkodzeniu wysokotonowy, a średniotonowy ma lekko uszkodzoną membranę, więc zakupiłem jedną kolumnę w celu wymiany. Oba przetworniki są w bardzo dobrym stanie wizualnym, niestety, grają gorzej niż te uszkodzone. Wysokotonowy najprawdopodobniej nie gra w ogóle, ale to jeszcze sprawdzę. Pytanie jest takie: czy ktoś rozbierał te przetworniki na części pierwsze?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>przemek_s

Akurat miałem ten zestaw u siebie w domu, gra tak jak wygląda, nic specjalnego a Pianocraft nakrywa go czapką. Jest to typowa wieża MIDI, czyli nic specjalnego jak na Sony. Jedyny plus to całkiem niezłe wykonanie, bo jest solidnie, ale brzmienie..... bez komentarza....

 

Proszę pisać na temat!

Edytowane przez neomammut

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Do tego wzmacniacza najlepiej kupić SS-S70, podobno bardzo dobrze to razem gra. Jednak nawet na ebay`u nic nie ma. Czy ten zestaw będzie używany do słuchania muzyki, czy np. do rannego słuchania radia? Bo jak to drugie, to można by się pokusić o zakup np. SS-CSD1. Bardzo fajnie grają, może mogły by się zgrać z tym wzmakiem. Swoją drogą ten wzmak też fajnie gra.

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybą odp. tak też myślałem, że najlepiej kupić dedykowane. Było niedawno ogłoszenie w Anglii ale gość nic nie odpisał. Jeżeli ktoś by je namierzył będę wdzięczny za kontakt.

Ps. Co do wzmaka to byłem bardzo mile zaskoczony do tego jeszcze oryginalny pilot:)

Jeszcze raz dzięki Pozdr. Zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

SS-G7

https://www.youtube.com/watch?v=QcpKEe_QGZY

 

SS-G9

Edytowane przez neomammut

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie,

 

od pewnego czasu jestem w posiadaniu kolumn Sony SS-D702AV. Ponieważ nie jestem sprzętowym znawcą chciałbym podpytać bardziej doświadczonych kolegów o ten model, jakim gra dźwiękiem, jak u nich z dynamiką, do jakiej muzyki się nadają (czyli o ogólną charakterystykę). Pytania te wysuwam ponieważ nie mam porównania z innymi głośnikami. Soniaki są podpięte do zestawu Sony Scenario. Zastanawiam się czy są do tego zestawu odpowiednie jakościowo/brzmieniowo czy też można z tego CD i wzmaka uzyskać lepszy dźwięk (obecnie mam wrażenie, że bas jest bardzo przytłumiony, a wokale zbytnio dominują nagrania).

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Sephi, kolumny SS-D702AV to raczej do muzyki rozrywkowej. Osobiście ich nie słuchałem, ale to nie była raczej serja typowo do audio, raczej do filmów jako główne frontowe kolumny. Sam zestaw Scenario to dobry początek, trzeba tylko znaleźć jakieś wysokoskuteczne kolumny. Tak z 92dB. W jakim pokoju to będzie grać?

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hej Sephi, kolumny SS-D702AV to raczej do muzyki rozrywkowej. Osobiście ich nie słuchałem, ale to nie była raczej serja typowo do audio, raczej do filmów jako główne frontowe kolumny. Sam zestaw Scenario to dobry początek, trzeba tylko znaleźć jakieś wysokoskuteczne kolumny. Tak z 92dB. W jakim pokoju to będzie grać?

 

Witam neomammut,

 

wybacz spóźnioną odpowiedź... ostatnio zająłem się poważniej tematem skompletowania zestawu stereo, w którym bazę będzie pełnił Sony TA-S7 oraz CDP-S7. Spędziłem trochę czasu na odsłuchach i udało się ustalić jak właściwie ten duet gra. Dźwięk jest ciepły, faktycznie wymagane są kolumny o wysokiej skuteczności bo inaczej bas jest głuchy i wolny, a wokale mało dźwięczne (brak im czystości). Mój wybór padł na Klipsche rp-250F (+interkonnekt XLO Ultra + nowe kable głośnikowe miedź+ jakaś domieszka srebra, niestety nazwy nie pamiętam). Najlepiej sprawdziły się w mojej muzyce (metal symfoniczny, power metal, hard rock). Całość gra wyśmienicie jak na tą półkę cenową. Wokale są czyste ale nie piskliwe, nie męczą. Bas zyskał dużo na dynamice, a scena na szerokości i głębi. Pokój w jakim zestaw gra ma 18m kw.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.