Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiennik DIR9001


kuty

Rekomendowane odpowiedzi

kuty, 9 Maj 2010, 20:20

 

>czy jest zamiennik układu dir9001? taki aby był pin compatible,wkóża mnie ogrzniczenie tego układu

>24/96 chciałbym w pełni wykorzystać przetwornik avt5188

 

Rozumiem,że ograniczeniem jest fs=96kHz? Z tego co wiem nie ma takiego układu (pinowo zgodnegoo). Ale i tak bedzie trudno znaleźć materiał (sygnał) np 192/24, który powstał w studio . Tak zwane gęste pliki to głównie 96/24, a jezeli ktoś chce wyżej to pozostaje upsampling. Tu mała uwaga- sądzi sie ,że przetworniki przy fs bliskim max pracuja gorzej. Dlatego 96kHz dla WM8740 może będzie ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sądzi sie ,że przetworniki przy fs bliskim max pracuja gorzej.

Nie sądzi się (podobno), tylko tak jest !

 

Potwierdzają to producencii choć nie tak otwarcie jak również osobne testy.

 

Teraz rzeczywistość.

Kiedyś na jakieś zagraniczej stronce czytałem, że wykonywano pomiary i co najgorsze, przy niskim poziomie -30 wysterowania (to jeszcze względnie duży poziom) daca obsługujacego do 200k/24 (chyba był PCM1796) były rażące zniekształcenia i dużo mniejszych harmonicznych! (przy 192k/24)

Przy 96/24b było znacznie lepjej. Sporo lepjej. Źle również było przy 96k/16b. (zaskoczyło mnie)

Przy niższych częstotliwościach było jeszcze korzystniej bez znaczenia czy rozdzielczość danych była 24b czy 16b.

 

Dlatego sądze, że dace na 192k czy 200k sa SŁABE w obecnej technologii. Może nie gra to najgorzej, ale prarametry już dużo odbiegają i są przekłamania dźwieków. Max do 96kHz źródło.

 

Jeśli znajdę adres tej strony, to z chęcią wam pokaże ten test. Bo sambym sie sprzeczał, że będzie dużo lepiej przy 192k.

Tak sobie pomyślałem, że producenci dobrze o tym wiedzą będąc w milczeniu. (przypuszczam)

I własnie po to powstają pierwsze DACe 32b, które być może dopiero przełamią barierę przy częstotliwości 192k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są multibity i fajnieale w tych wybór jest bardzo ograniczony. Poza tym drogie i bardzo duze problemy z dostępnością.

Nie mniej i tak do 96k/24b (jeszcze trudno o takie pliki) i innych źródeł niższych rozdzelczości część współczesnych delta-sigma potrafi już naprawdę świetnie zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie ma zamiennika, zaczołemkupować pliki w sieći gęsty format i chciałem po całośći wykożystać moż.liwośći wm8740

 

 

PS:Pnie Tomku-jak najlepiej ustawić zworki upsamplingu w tym dacu aby były optymalne bo nie za bardzo się w tym orjętuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółwik, 9 Maj 2010, 21:06

 

>> sądzi sie ,że przetworniki przy fs bliskim max pracuja gorzej.

>Nie sądzi się (podobno), tylko tak jest !

>

>Potwierdzają to producencii choć nie tak otwarcie jak również osobne testy.

>

>Teraz rzeczywistość.

>Kiedyś na jakieś zagraniczej stronce czytałem, że wykonywano pomiary i co najgorsze, przy niskim

>poziomie -30 wysterowania......

 

Producenci potwierdzają to jak najbardziej otwarcie, starczy otworzyć notę choćby PCM1796.

Poza tym przy tych pomiarach prawdopodobnie specjalnie zjechali cyfrowo z wysterowaniem o -30dB, bo w przeciwnym razie zniekształcenia wszystko jedno dla jakiego fs były za małe na ich system pomiarowy. Digital Attenuation w przetworniku można używać w jakimś przenośnym sprzęcie, gdzie każdy cm2 pcb ma znaczenie, ale robiąc DAC stacjonarny wypada już volume sterować analogowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.