Skocz do zawartości
IGNORED

awaria CD? jak zdiagnozować?


bzx

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

od jakiegos czasu zauważyłem że podczas odtwarzania płyt (zarówno oryginalnych jak i CD-R) bardzo rzadko robi się taka krótka pauza (maksymalnie 1 sekunda) z małym cichym jakby pierdnięciem. zdarzyło mi się to raz i myślałem że płyta ale cofnąłem i już tego nie było.. teraz zdarza mi się to mniej więcej raz na dwie odtworzone płyty czy coś.

 

nie wiem kompletnie jak to zdiagnozować, bo nie potrafię powtórzyć tego błędu na życzenie.. czy to jest CD?

ten odtwarzacz który mam, miał wymieniany niedawno laser (na typ właściwy dla modelu) - nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale takie info.

 

proszę o jakieś porady.

pozdrawiam!

bzx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta przerwa to pauza, czy wycieszenie muzyki, czyli, czy podczas tej przerwy muzyka zatrzymuje się, czy też muzyki nie słychać w głośnikach, a trwa?

 

Jeżeli pauza to tylko CD może być uszkodzone, jeżeli trwa, ale nie słychać, to może być CD lub wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pingwing

 

ciężko powiedzieć, bo ta pauza jest bardzo krótka, i występuje dość rzadko.. odsłucham pare cd dzisiaj to może zdiagnozuję.

a pożyczyć innego cedeka to oczywiście dobry pomysł, ale na razie nie mam od kogo.

 

dzieki za info

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pingwing

 

ok wlasnie sluchalem płytki i wystukiwałem sobie rytm i zrobila sie pauza i rytm zgubilem..

czyli jest generalnie pauza w muzyczce, a więc raczej na bank CD...

 

kto w Krakowie mógłby to naprawić? i co to za wada? laser był wymieniany przez poprzedniego wlasciciela zaraz zanim kupilem tego cedeka.. czyzby cos tam jednak nie tak z tym laserem?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arturkali5 - koleś który mi sprzedawał cedeka podał mi dokładny typ lasera który jest w tym modelu. okay, mógł blefować bo to info łatwo wyszukać w necie, ale generalnie jak z typem gadałem to widać było że nie ściemnia, to nie był handlarz tylko prywatne ogłoszenie.

 

jakby nie było, mam awarię, nie wiem nawet co jest nie tak, czy to laser?

jak i gdzie to naprawić?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

UWAGA mam straszne wieści.

 

słucham sobie dzisiaj radyjka przez tuner, i ta sama sytuacja!!!

czyli wzmacniacz...

 

co się mogło stać?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny lut, moze zabezpieczenie wskakuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 4 Cze 2010, 13:00

>widac, że jakiś kondziorek Ci dogorywa.......

 

rozumiem że spec od elektroniki jest w stanie zlokalizować dogorywającego kondziorka?

 

czy jest jakiś zaufany człowiek w Krakowie który potrafi to zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.