Jump to content
IGNORED

Najlepiej nagrana plyta jaka kiedykolwiek slyszales?

futu
 Share

Recommended Posts

Saksofon brzmi świetnie. Płyta niestety zniknęła z Tidala ale na szczęście mam we flacu. Słuchał ktoś? Co sądzicie?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edited by quinto

@kine

Odsłuchałem wczoraj "Devils" Xmal Deustchland - nie ukrywam po wielu, wielu latach, bo dopiero teraz zakupiłem sobie po wymianie sprzętu wydanie pierwsze wydanie CD poprzez Discogs. Płyta nie jest tak świetnie nagrana jak "Fetish", ale to co mnie zaskoczyło, to, że jest wręcz prawie że popowa, a przynajmniej dość lekka w odbiorze. A dwa ostatnie - zresztą najlepsze na płycie (dla mnie) utwory to klimaty prosto od Cocteau Twins.

Pomimo sugerującego tytułu nie jest tak mroczna (demoniczna) jak "Fetish" - więc częściowo masz rację.

Są takie płytki z nagranymi odgłosami natury.

Nie chodzi mi w tej chwili efekty "surround sound", bo mam to na CD-r w wersji "zwykłego" stereo, chodzi o naturalność brzmienia w domku.

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Edited by iro III

19 godzin temu, Meloman napisał:

@kine

Odsłuchałem wczoraj "Devils" Xmal Deustchland - nie ukrywam po wielu, wielu latach, bo dopiero teraz zakupiłem sobie po wymianie sprzętu wydanie pierwsze wydanie CD poprzez Discogs. Płyta nie jest tak świetnie nagrana jak "Fetish", ale to co mnie zaskoczyło, to, że jest wręcz prawie że popowa, a przynajmniej dość lekka w odbiorze. A dwa ostatnie - zresztą najlepsze na płycie (dla mnie) utwory to klimaty prosto od Cocteau Twins.

Pomimo sugerującego tytułu nie jest tak mroczna (demoniczna) jak "Fetish" - więc częściowo masz rację.

Powiem szczerze xmal deutchland słuchałem w podstawówce i pamiętam tylko utwór incubus. Xmal deutchsland to chyba niemiecka odpowiedz na siouxsie and the banshess,do ktorych czesto wracam.

A żeby nie było nie na temat.najlepiej zrealizowana płyta ,z gatunków w które także preferuje to wg mnie to headscan pattern recognition

• 2 weeks later...

Polecam to, nawet jeżeli ktoś orkiestr dętych nie lubi. Z przytupem jest!

Hidden Content

Hidden Content

• 7 months later...
W dniu 28.01.2020 o 07:27, Darek67 napisał:

No właśnie w temacie tej suchości Brothers. Od lat odnoszę takie wrażenie poparte wieloletnim osłuchaniem( ale nie wymądrzam się) że ta płyta jest sucha jak cholera. Nie wiem co koledzy tam słyszą wybitnego w kwestii jakości dźwięku bo ja nic. On Every Street bije ją na głowę dosłownie w każdym aspekcie i to pierwsze lepsze wydanie.Od razu zaznaczę że ja mam jakiś remaster z empiku jednak słuchałem kilku innych wydań ( nie pamiętam czy Japońskich)i zawsze było to samo- suchar. On Every Street to moim zdaniem numer 1 Dire Straits jeśli chodzi o jakość dźwięku. Jeśli ktoś uważa inaczej to poproszę o podanie danych jakie wydanie  Brothers ma i gra lepiej niż On Every....

Faktycznie "On Every Street" fantastyczna jakość.

18 godzin temu, Neo44 napisał:

Pink Floyd "Dark Side Of The Moon"

Która wersja? Zgadzam się, że pierwsze wydanie zarówno brytyjskie jak i niemieckie na LP nie było złe, ale czy DSOTM jest jedną z najlepiej nagranych płyt, to raczej nie za bardzo. Teraz mam dwie wersje na CD - first US pressing i z Mobile Fidelity Gold i nie zaliczam akurat DSOTM do jakichś wybitnie nagranych, ale suma sumarum nie jest żle. Generalnie wolę brzmienie z WYWH albo z The Wall.

Parker's Mood

• 1 year later...
37 minut temu, Krajcar napisał:

Płyty są, ale jak wziąść pod uwagę cenę yena, VAT, US, celny i haracz Poczty Polskiej, to nie każdy chce płacić więcej na darmozjadów, niż na muzykę.

no niestety taka prawda. za byle drobiazg kasują co wcześniej spokojnie bez problemu przychodziło bez dodatkowych opłat.

2 godziny temu, Krajcar napisał:

US, celny i haracz Poczty Polskiej, to nie każdy chce płacić więcej na darmozjadów, niż na muzykę.

Poczta Polska to już w ogóle jaja sobie robi z klientów. Pomijając ich haracz, błędnie nadali komunikat w systemie przez co urząd celno- skarbowy doliczył mi niesłusznie opłatę (kod ioss) podany z automatu zwalnia z tej opłaty gdyż robi to nadawca. Złożyłem reklamacje przez stronę PP i odpisali, że komunikat w systemie nie został nadany poprawnie przez co naliczyli opłatę(oprócz haraczu 8,50 zł który przy w/w kodzie nie powinien mieć miejsca). Rewelacja d...y dała poczta a ja mam dochodzić swoich praw w ucs do którego oczywiście nie idzie się dodzwonić.