Skocz do zawartości
IGNORED

A MOŻE JEDNAK KAŻDY SŁYSZY INACZEJ?


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Przyłóżcie ręce do uszu, wiecie jak się zmieni (poprawi) słuch. Ludzie mają RÓŻNEJ wielkości małżowiny, a więc słyszą inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion, 12 Maj 2010, 00:30

 

>Wcale nie jest łatwo opisywać wrażenia zarówno smakowe jak i słuchowe. Jest w tym dużo

>niedoskonałości. Dzisiaj starałem się wychwycić różnicę brzmień kilku par lamp różnych producentów.

>Różnice są subtelne. To trochę jak jpg - jeden ma bardziej postrzępione krawędzie konturów a drugi

>ciut mniej. Ale za to lekko różni się odcieniem. Ale tylko minimalnie.

 

Ja na przykład mam zupełnie inne wrażenia słuchowe rano, czy po drzemce a zupełnie co innego jak jestem "na chodzie" ale wypoczęty. Ogólne samopoczucie ma też duże znaczenie. Ktoś wiecznie zdołowany będzie zawsze bardziej skłonny zaniżać niż zawyżać swoje oceny.

 

>Pamiętam jak kiedyś blacharz lakiernik narzekał na biały lakier mojego auta - to najgorszy kolor do

>naprawy - twierdził, bo ma najwięcej odcieni! A wydawałoby się że biały to biały i już.

 

Biały nie ma odcieni, to odcienie szarości. Dlatego ten biały im nigdy nie wychodzi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion

poczytaj sobie o tzw. wzorcu dzwieku, czasami nie ma sensu filozofowac, a po prostu siegnac do jakiejs ksiazki, nie bierz wszytskiego na wlasny rozum bo szkoda na to czasu, jest wiele rzeczy dosyc scisle poznanych i opisanych, wynurzenia o cisowiance i odcieniach bialego bardzo ciekawe, inne takze, tyle, ze zupelnie nie odnosza sie do tego co napisalem, ludzkie ucho jest bardzo wrazliwe na zafalszowanie w zakresie srednicy totez z duzo przyjemnoscia mozna sluchac dzwieku szerokopasmowca z nagraniem spiewu mimo , ze czesto nie ma on za duzo wysokich czy basu, bierze sie to z tego, ze glos ludzki towarzyszy naszemu zyciu od jego poczatku...kazdy czlowiek ma w zakresie srednicy najwieksza zdolnosc oceny naturalnosci i najgorzej odbiera zafalszowania na srednicy, sa niewielkie roznice jesli chodzi o azjatow itp., ale azjatów chyba mamy malo na forum....

palton

czlowieku czy Ty naprawde wierzysz w te farmazony , ktore wypisujesz? naprawde mozna sie zalamac....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za poprzedni wpis,ale teraz takie konkretne pytanie?

Ktory slon slyszy lepiej indyjski czy afrykanski,bo przeciez powierzchnia ich malzowin rozni sie i

to znacznie!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego do tego waszego co niektorzy panowie tarzania sie w samouwielbieniu tutaj na forum i filozofowania na kazdy temat bez zadnej wiedzy ja bym dodal pytanie: Czy czasami nie macie zjebanych mózgów? Czy czasami nie za duzo piszecie, a za malo wiecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz7

ladnie napisales o sobie-jednak ten drut kolczasty to patent PANA FUTU jest-nie rob plagiatu!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano uruchamiałem prototyp końcówki wzmacniacza. Taki tam stary pomysł. Wejście różnicowe do XLR. Moc ze 100 W. Podłączyłem jako obciążenie rezystory mocy i wiecie co?. . .

Zagrało!

Grają nie tylko kable ale i rezystory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Electro

na jakiej podstawie twierdzisz , że azjaci słyszą inaczej ????Jak to sprawdziłeś ????

Do wszystkich

Czy wiecie , że małżowiny uszne rosną do końca życia , a wiecie dlaczego???

Najpierw odpowiedzcie sobie na to pytanie a potem poddawajcie w wątpliwość,to co napisał kolega Platon

Do wszystkich

czy wiecie jaki zakres pasma,dźwięku ma największą energię i dlaczego nie każdy może być kliperem????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos kolorów -biały kolor jest składową wszystkich barw światła(tyle fizyka ,przypomnijcie sobie lekcje w szkole z pryzmatem Newtona)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za odcienie bieli odpowiada powierzchnia od której odbija się światło(skład i rodzaj powierzchni)częśc energii się odbija a część jest pochłonięta , zależność ta odpowiada za kolor bieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna sprawa ,częstotliwość dźwięku zmienia się w zależności od ciśnienia atmosferycznego i temperatury -przypomnijcie sobie eksperyment z helem(przeprowadzony kiedyś w programie popularnonaukowym SONDA)-kupcie balonik wypełniony helem ,zaczerpnijcie "łyk" świeżego helu i coś powiedzcie-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Elektro

nie wiem jak inni ,ale ja na pewno nie słyszę tak samo jak pozostali ,dlatego podoba mi się taka a nie inna muzyka , taki a nie inny sprzęt , smakuje mi taka a nie inna woda etc.,etc. i zaiste nie wiem ,co cię uprawnia do wypisywania takich ogólników , może prace Pawłowa????Linneusza???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23031970, 12 Maj 2010, 04:00

 

>Do Electro

>na jakiej podstawie twierdzisz , że azjaci słyszą inaczej ????Jak to sprawdziłeś ????

 

23031970

12 Maj 2010, 04:49

 

>nie wiem jak inni ,ale ja na pewno nie słyszę tak samo jak pozostali

 

No właśnie, jak to sprawdzałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast dyskusji na temat indywidualnej percepcji, skądindąd interesującej, osłuchani koledzy mogliby dać wskazówki poszukującym jak słuchać by wychwycić różnicę brzmienia komponentów audio?

Na stronie Polpaku jest taka porada;

 

JAK PORÓWNYWAĆ?

 

Poniżej podajemy kilka zaleceń, które mogą okazać się przydatne podczas porównywania różnych kolumn głośnikowych.

* WIARYGODNA OCENA, JEST WYŁĄCZNIE WÓWCZAS GDY PORÓWNYWANE MODELE STOJĄ OBOK SIEBIE. Nasza "pamięć akustyczna" jest bardzo krótka. Jest bardzo trudno zapamiętać brzmienie kolumn "A" w porównaniu z brzmieniem kolumn "B", jeśli oba modele nie są umieszczone w tym samym pomieszczeniu.

* NALEŻY SŁUCHAĆ KOLUMN PRZY RÓWNYM POZIOMIE GŁOŚNOŚCI. Nawet bardzo mała zmiana w głośności może zostać łatwo posłyszana jako różnica w jakości dźwięku.

* WYŁĄCZ OBRAZ. Jeśli porównujesz jakość brzmienia dźwięku kina domowego, wyłącz telewizor. Obraz rozprasza uwagę i nie pozwala w pełni skupić się na dźwięku.

* SZUKAJ CZYSTOŚCI BRZMIENIA. Wsłuchaj się, które zestawy głośnikowe brzmią czyściej, bardziej zrozumiale i naturalnie.

* SZUKAJ SPÓJNEJ SCENY MUZYCZNEJ. Obraz dźwięku powinien być obszerny i jednocześnie zwarty.

* WSŁUCHAJ SIĘ W BRZMIENIE BASU. Bas powinien być głęboki, lekki, szybki i dobrze zdefiniowany.

* NAJPIERW USIĄDŹ PROSTO, POTEM LEKKO SIĘ NACHYL. Jeśli usłyszysz znaczną różnicę brzmienia w obydwu pozycjach, jest możliwe, że kolumny mają niedostateczne możliwości rozpraszania dźwięku w pionie.

* PORUSZAJ SIĘ PO CAŁYM POMIESZCZENIU. Dźwięk z dobrych zestawów głośnikowych rozprzestrzenia się po szerokim obszarze. Poruszając się po pomieszczeniu usłyszysz jak dźwięk brzmi w różnych jego miejscach

 

Całosć tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Fox 733

na podstawie tego,jak napisałem wcześniej,podoba mi się to ,co innym się nie podoba i vice versa stąd wnioskuję ,że słyszę inaczej .Ale skąd pomysł,że azjaci słyszą inaczej niż reszta świata ?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Academy

słyszymy to samo, bo inaczej nie rozróżnialibyśmy np. mowy, rozróżniamy dzwięki, ale nie tak samo.

a co do pań to wszystkie ładne tylko z którą bysmy chcieli np. spędzić czas do kopńcz życia :) mój feudalny do nich stosunek podpowiada, że z każdą można po jednej lub kilka nocy ale potem.....to jak ze sprzętem, poszukiwania, zmiany, cedekologia, wzmacniaczologia, głośnikologia i kablologia stosowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki miało być do "końca" nie "kopńcz", ale i tak zapewny wszyscy się domyślili, jak w tym wątku słuchamy tego samego a słyszymy coś innego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpoznawać dźwięki , słowa i ROZUMIEĆ ich treść(do tego jest potrzebny mózg ,który interpretuje docierające informacje) a szłyszeć tak samo ,to dwie różne sprawy,posłużę się analogią :odróżnić wodę od mleka czy herbaty potrafimy wszyscy ale nie każdemu z nas mleko czy herbata smakuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zatem sens mają czytane na tym forum opinie, awantury, dyskusje?

Pogłębiamy swoją wiedzę , sprawdzamy jak myślą i czują inni i zwyczajnie jest z kim porozmawiać.

Aczkolwiek jestem przeciwny awanturom , możemy "toczyć spory ale temperujmy je kulturą ",jak mawiał ś.p.J.Waldorff

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu proste wytłumaczenie- ludzie często nie zwracają uwagi na samą jakość bezwzględną dźwięku, tylko na :ilość basu, zrównoważenie tonalne itp. Spotkałem się z sytuacją kiedy człowiek słysząc zbyt jasno grający zestaw (ze znakomitą górą i ciekawym środkiem), zamiast zadbać o poprawę basu po prostu zmniejszył regulatorem ilość wysokich i podkręcił bas. Zniszczył świetny dźwięk w wyższych zakresach mówiąc że teraz gra bardziej równo- koszmar. Ktoś inny zachwyca się głębokim i twardym basem, choć ogólna jakość standardowej 16 bitowej płyty CD jest koszmarna- typowy koc na głośnikach.

 

Myślę że bardzo na miejscu jest tu porównanie, choć strasznie nielubiane na forum, do video. Tam też ktos próbował kiedys wciskać kit że DVD za 100kzł da lepszy obraz niz BluRay za 500zł- bzdura kosmiczna. Jednak videofile są bardziej (jak widać) otwarci i tam takie postawy nie maja racji bytu a ich żywot raczej krótki. Każdy wie że liczy się tylko technika i technologia i nikt nie podważa że FullHD to jest to. Natomiast w temacie audio ciągle wracamy do początku, zawsze ktoś wciska że te kolumny grają świetnie, że ta stara płyta Cd gra lepiej niż jej odpowiednik na XRCD za 5-krotnie wyższą cenę, że dźwięk można poprawić droższym o 10kzł kablem, zamiast po prostu kupić lepiej nagraną płytę. Winne jest zdecydowanie samo srodowisko forumowiczów, myslę że często prawdziwi audiofile wolą się tu nie wypowiadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23031970

azjaci maja troche inny wzorzec dzwieku , mowia i spiewaja inaczej, sa w stanie przyjac jasniejszy dzwiek jako naturalny, do reszty twoich wypocin sie nie odniose gdyz nie mam zamiaru tutaj przyblizac w skrocie rzeczy o ktorych pisze sie ksiazki komus , kto nie zna nawet podstawowych terminow....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 34

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.