Skocz do zawartości
IGNORED

A MOŻE JEDNAK KAŻDY SŁYSZY INACZEJ?


Therion

Rekomendowane odpowiedzi

>>Skoro wszyscy tak samo słyszą ,to po co jest tyle różnych marek w audio (brzmień)????>Skoro wszyscy tak samo odbierają wrażenia smakowe , to po co tyle gatunków piwa????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7

>Hop,hop.

>Zaraz stwierdzisz,że wszystkie kable i klocki grają tak samo,a różnice są na granicy percepcji i

nie mają wpływu na dźwięk.

No nic takiego nie napisałem i nie chodzi w tym wątku jak co odtwarza muzykę,tylko jak ją postrzega i słyszy a konkretnie,że każdy słyszy inaczej.Cały czas dopraszam się o uściślenie słowa"inaczej słyszymy",bo nie bardzo wiadomo do czego się odnieść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytają to Forumowicze i każdy wysnuje swoje wnioski. Wydaje się, że panuje wzajemne niezrozumienie.

Każdy jest inny, tak jak inne są nasze sprzęta.

Ostatnie dopowiedzenie Autora wątku raczej zgodne jest z linią prezentowana m.in. przez mnie ;)

Nie można podważać twierdzeń nauki o inności postrzegania każdego z ludzi.

Nie wiem do końca czemu ma służyć ta nasza polemika. Oprócz jednego, z pozostałymi dyskutuje się fajnie. Może nasz Gospodarz; Therion określiłby precyzyjniej cel. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy człowiek jest inny, ale wszyscy są jednak podobni... Mamy oczy, nos i uszy... Zawsze wiadomo, że człowiek, to człowiek.

Tak samo jest ze słuchem, każdy słyszy trochę inaczej, ale podobnie :)

I tym odkrywczym stwierdzeniem można byłoby zamknąć ten wątek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Academy, 13 Maj 2010, 13:55

 

>Ciekawostka: Osoby, które podczas eksperymentów medycznych były poddawane działaniu słabego prądu

>elektrycznego przepływającego przez język, odczuwały smak określany jako "metaliczny".

>

>Nie czuły mięty, szyszek, betonu, wódy, tylko smak metaliczny!

 

"Powietrze ma elektryczny smak..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chyba za młodu dotykał językiem blaszek baterii płaskiej, chyba 3R12 (o ile pamiętam?). To był nasz wkład w naukę. . .

Mnie natomiast zaintrygowało co innego; te szyszki!

O jakie szyszki chodzi? Mięta; rozumiem, znam. Beton; no niech będzie. Ale szyszki? O co chodzi?. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Ciekawostka: Osoby, które podczas eksperymentów medycznych były poddawane działaniu słabego prądu

>>elektrycznego przepływającego przez język, odczuwały smak określany jako "metaliczny".

>>

>>Nie czuły mięty, szyszek, betonu, wódy, tylko smak metaliczny!

 

A kurde co miały czuć jak dotykały elektrody przeważnie z brązu,miedzi. Jak by dotykały elektrody węglowej to by odczuwały inny smak i tak to z tymi "naukowymi" badaniami jest: "mucha po wyrwaniu skrzydeł straciła słuch i przestała latać"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Grzegorz7??A jak często bywasz w filharmonii?Bo ja na ten przykład nie słucham metalu ale słucham czegoś innego.I w filharomnii też nie bywam ( z wielu względów)Ale zawsze mam szacun dla ludzi słuchających baroka,klasyki,jazzu td. Nawet nie za bardzo mnie irytują dzidkowie słuchający HipHopu, trans, techno ,metalu ,deathu i td ( tysiące nazw) którzy potrafią się sensownie wypowiedzieć na temat jak to dla nich gra. MY SŁYCHAJĄCY powinniśmy być świadomi czego słuchamy, na co na stać , czego szukamy?,świadomi drogi która nas czeka do zadowolenia,. Obojętnie czy słyszymy jak nietoperz czy jak dziadek stary ( percepcja naszych uszu,wady,anomalie itd)powinniśmy mieć wyrobione zdanie na tematy z tym zagadnieniem związane.Swoje własne związane z wielogodzinnymi odsłuchami porównywaniami itd.Czasem Nasze wielkie słuchanie jest obarczone kompromisami - wielki wielbiciel brzmienia estradowego ma pokój 8 metrów kwadratowych- co mu doradzisz 30cm woofer? czy raczej jakość basu - szybko i krotko na temacik.A czasem o prostu nas nie stać na wyciągnięci e kupki szmalu z kasy domowej.

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam więzy rodzinne z grajkami w filharmonii.

Ale wstyd przyznać, ostatnio. . . no cóż.

Na starość ;) sięgam po inne gatunki. Mam nawet wrażenie, ze nie potrafię usiedzieć całej płyty metalowej. Gusta się zmieniają.

Masz rację. Ale między wierszami również napisałeś o wzorcach przyswojonych za młodu; potem możemy już tracić słuch i nadal mieć właściwą wrażliwość muzyczną. . .

Za młodu słuchałem z Bratem pod kołdra Radia Luxemburg z radyjka tranzystorowego. . . Doskonale wiem, jak to jest nie mając. Moje dziecko, ma zacny sprzęt, o jakim ja nie mogłem pomarzyć; ale nie sądzę aby w czymś jej to bardziej pomogło niż mi Sylwia 7 Transistors, ZK 120,. . . ;).

Albo się kocha muzykę, albo nie. Gatunki słuchane również są drugorzędne. No z pewnymi wyjątkami ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Ja za młodu słuchalem takiego wynalazku jak JOLA2. I nic to no nie zmienia. Słuchanie -słuchaniem a słyszenie słyszeniem.Wielorakość i tolerancyjność pozwala nam słuchąć czasem metalu, czasem jazzu, czasem babskego śpiewania. Różnimy sie po prostu gustami,co się komu podoba i to jest fajne. I nasze taak na prawde preferencje i gusta powinny dalej dysponować naszym posiadaniem. A cz Twoje uszy są ( małżowiny) takie same jak moje - to gadka dla poszukiwań sierżanta Zielonki!Dla nie poznaki można wsadzić tam cyrkiel co równa tabele startową!Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z JOLKI kapela na kaseciaku - Flash and the Pan była dla mnie w tym czsem rewelacją!!!

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 13 Maj 2010, 21:46

Może nasz Gospodarz; Therion określiłby precyzyjniej cel. . .

 

 

Proszę bardzo.

 

Punktem wyjścia był wątek o chińskich wzmacniaczach - dlaczego są lepsze oraz parę wcześniejszych wątków m.in. o kablach, antykablach, słuchawkach.

 

Zastanowiła mnie zawziętość w udowadnianiu swojej racji ludzi bądź co bądź na co dzień obcujących z wyższą kulturą.

Ciekawe, bo w dzisiejszych czasach społeczności są w stanie dogadać się w wielu kwestiach - co do urody kobiet ( a przecież tu równiez wszystko opiera sie o gust), religii a nawet polityki. A w sprawie brzmień i wyższości jednego audio nad drugim - jak czytam - już nie.

 

Więc pomyślałem, że może o to Was zapytam. Że może chodzi o to, że nie może być zgody, bo różnice są zbyt istotne? Ale skoro słyszymy to samo...

 

Z jednej strony niby wszystko powinno być proste - jak brzmią skrzypce każdy wie, jak gitara - też. Sprzęt powinien to oddawać mniej więcej podobnie. Forum powinno się skupiać na poradach - co warto zrobić by brzmiało jeszcze lepiej niż brzmi. Tymczasem skupia się na udowadnianiu, że każdy to co ma jest najlepsze a inni albo mają albo sprzęt do d*py albo są kompletnie głusi. I na dodatek są kretynami w trzecim pokoleniu.

 

Zaciekawiła mnie też śmiałość w doradzaniu innym najlepszych zestawów. "kup to i to i będziesz zadowolony, bo choć osobiście takiego połączenia nie słyszałem, to kuzyn szwagra mojej przyrodniej siostry słuchał i mu się podobało".

Przy tak różnorodnych gustach, to taka porada jest dosyć odważna.

 

Albo to, że najbardziej zawziętymi wrogami niektórych zestawów są ci, którzy ich w ogóle nie słuchali.

 

Reasumując, najbardziej jednak interesuje mnie wasze nieprzejednanie w opiniach. Generalnie forum audio powinno być dla innych kopalnią wiedzy - wpisujesz KEF Q5 i już wiesz na ten temat wszystko. Ale nie, bo tu po przeczytaniu całego postu będziesz jeszcze głupszy niż przed czytaniem. Uczestników dyskusji będzie 60ciu a każdy będzie miał inną na ten temat opinię. Na koniec sie wszyscy i tak pokłócą.

 

 

Chyba jednak rację mają ci, którzy twierdzą, że o gustach się nie dyskutuje... a my mimo wszystko próbujemy. I może dlatego to tak kiepsko wychodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Therion - przyznaj jednak że jak na prowokujący temat, mimo że każdy gdzieś troszkę zababarykadowany we własnych okopach, obywa się bez wyzwisk i banów :)

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Audio A:

Czy jesteś zwolennikiem Pesto? Wszak tam składnikiem są tzw. orzeszki piniowe (nasiona z szyszek odmian sosny).

Tak sobie próbuję wyobrazić osoby siedzące po drugiej stronie kabli. Naprawdę ciekawe skojarzenia, dowód ciekawych osobowości.

Miło z Wami pogaworzyć.

Therion:

Zgadzam się z Twoimi obserwacjami.

Występuje w Twoim wpisie porównanie do kobiet. Wzorce są tu mniej więcej ustalone. Jest tylko jeden zgrzyt: Jakim odpowiednikiem w audio są wieszaki; tzn. chude do granic modelki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""" Ktoś wybiera sprzęt o wypukłej średnicy.

Hipotetycznie, taki wybór mógłby być podyktowany, ubytkami słuchu w tym zakresie. Tyle tylko, że w filharmonii ów słuchacz również miałby mniej środka. Jego wzorzec byłby ustalony. Nie miałby potrzeby wzmacniać średnicy! """

 

nie!!!

ludzie sa takim gatunkiem ze wybieraja to co jest lepsze (dla niego) cos co mu sie bardziej podoba, a takie wartosci jak naturalnosc rownosc nie sa zadnymi wyznacznikami "bycia lepszym" to jest tylko wyznacznik bycia blizszym do tego co naprawde - ale w zaden sposob nie znaczy "lepsze" - dla tych dla ktorych im blizej prawdziwosci tym lepiej przyjemniej to bedzie glowny czynnik - ale pytanie ile procent sluchaczy tak samo wybierze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

futu

nie!!!

ludzie sa takim gatunkiem ze wybieraja to co jest lepsze (dla niego) cos co mu sie bardziej podoba, a takie wartosci jak naturalnosc rownosc nie sa zadnymi wyznacznikami "bycia lepszym" to jest tylko wyznacznik bycia blizszym do tego co naprawde - ale w zaden sposob nie znaczy "lepsze" - dla tych dla ktorych im blizej prawdziwosci tym lepiej przyjemniej to bedzie glowny czynnik - ale pytanie ile procent sluchaczy tak samo wybierze?

 

 

Czyli jeśli jedynym kryterium oceny jakości dźwięku jest to czy nam się dźwięk podoba to oznacza

, że jak ktoś lubi pierdzący bas , charczącą średnicę i brak góry - jest także wielkim audiofilem i znawcą.

Sprzęt może być dowolny byle by się komuś spodobał.

Po co narzekać na recenzje?

ITD.

 

 

:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazek680, 14 Maj 2010, 10:15

>Therion - przyznaj jednak że jak na prowokujący temat, obywa się bez wyzwisk i banów :)

 

 

I za to chciałbym wszystkim uczestnikom podziękować.

 

Moja wiara powraca :)

 

 

Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""" Czyli jeśli jedynym kryterium oceny jakości dźwięku jest to czy nam się dźwięk podoba to oznacza

, że jak ktoś lubi pierdzący bas , charczącą średnicę i brak góry - jest także wielkim audiofilem i znawcą.

Sprzęt może być dowolny byle by się komuś spodobał.

Po co narzekać na recenzje?

ITD. """

 

nie jest znawca ale wtedy slucha tak jak lubi - no coz tego kogos nie zakwalifikujemy jedynie do audiofilow szukajacych brzmienia na zywo z audio ale moze byc to audiofil (w sumie i tak nie ma czegos takiego wiec ma spokoj)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazam ze sa mylone pojecia - audiofilem nie jest osoba szukajaca brzmienia na zywo a audio a osoba dla ktorej dzwiek audio ma znaczenie podczas sluchania muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy słyszy to samo , natomiast jego ucho już nie koniecznie przetwarza tak samo jak innego człowieka szczagólnie wraz z upływem czasu . Proponuje zrobić sobie audiogram można go wykonać za darmo w każdym sklepie z aparatami słuchowymi . Jeśli chodzi jeszcze w dodatku o odbiór muzyki to tutaj dochodzą osobiste preferencje . Jest oczywiste że biorąc wszystkie czynniki mające wpływ na odbiór muzyki każdy z nas odbiera ją inaczej stąd dla jednych coś gra hi-endowo a dla innych już nie całe szczęście sprzętu mamy do wyboru do koloru natomiast z tolerancją dla prawa słyszenia inaczej przez innych jest już różnie . Rozbieżności w indywidualnym słyszeniu są kolosalne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co dywagować za bardzo. Sama czułość uszu różnych ludzi się różni. Zapraszam do audiologa ze znajomym i porównajcie wykresy czułości na częstotliwość.

Dalej, to co dociera do mózgu jest w różny sposób "dekodowane". Wynika to z predyspozycji, zdolności do skupienia się, myślę, że również inteligencji (ale tego nie jestem pewien), środowiska w którym się wychowywało, muzyki i sprzętu jakiego się słuchało w młodości, chęci dostosowania się, lub odwrotnie, wyróżnienia od innych ludzi, wymieniać a wymieniać.

Krótko: każdy słyszy inaczej.

A dokładając jeszcze gust, to nic dziwnego, że u niektórych podłoga się trzęsie przy słuchaniu do snu, inni skręcili by bas w dół na AKG k701.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

UWAGA ! Nie oglądać po jedzeniu. Fuj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.