Skocz do zawartości
IGNORED

Wznamcniacz lampowy - potrzebny elektronik


arekwu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Reaktywuję temat. Mam w domu wzmacniacz Music Angel (obecnie na lampach 6550), mocno przerobiony przez Łukasza Fikusa. Ogólnie gra dobrze. Mały, niepokojący problem jest przy wyłączaniu wzmacniacza - prawy kanał wycisza się prawie natychmiast, lewy powoli, tak jak kiedyś wyciszały się oba kanały. Ponadto występuje mały problem (chyba) z równowagą kanałów. Łukasz ma już dosyć wielokrotnego grzebania w tym wzmacniaczu, niestety chińskie wykonawstwo przerosło go.

 

Od jakiegoś czasu sobie tak gra i nic się nie dzieje. Wolałem mieć niedoskonały wzmacniacz w domu niż w ciągłych naprawach a w domu ciszę.

 

Czy możecie mi polecić kogoś, kto zajął by się tym wzmacniaczem i wyprowadził wszystko na prostą za rozsądne pieniądze? Rozmawiałem telefonicznie z Dinkiem, on nie che się niestety grzebać w czyjejś robocie i jedyne co mi zaproponował to wyrzucenie wszystkiego i zbudowanie wzmacniacza od początku wg jego schematu. :/

 

Pozdrawiam,

Arek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niefajnie, a tak z ciekawosci ile taka przyjemnosc wyszla? tzn wzmak+przerobki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że temat wlecze się od 2-3 lat i już nie pamiętam. McGyver jakieś 400 zł, ale z kiepskim skutkiem. Łukasz robił mi wzmacniacz i przerabiał mi CD na lampucerę. Ile w końcu wyszło nie pamiętam, ale razem z kilkaset zł. W między czasie padły dwie lampy (komplet nowych prawie 600).

Potem Łukasz robił "w ramach reklamacji" chyba ze trzy podejścia, aż w końcu kompletnie przerobił sterowanie i teraz gra ładnie. Pozostały tylko te niedoróbki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arku, choc gra to na miare tych wydatkow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, bo poza słuchaniem własnego sprzętu lub okazjonalnie u jakiegoś serwisanta (np. Łukasza) lub kolegi mam małe doświadczenie.

 

Na pewno gra to o lata świetlne lepiej niż mój poprzedni Vincent SV-129, ale to była niska półka. Wiem też jak potrafił mój zestaw zagrać z kolumnami Łukasza Fikusa, gdzie moje Minasy można schować do szafy i nie psuć sobie uszu. ;) Myślę o wymianie kolumn, ale to następny temat, najpierw chcę wyprowadzić elektronikę na prostą.

 

Generalnie sprzęt służy do grania, nie do testowania, więc nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grunt, ze wiesz co chcesz osiagnac! powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skynyrd

(Konto usunięte)

Mnie tez by się jakiś magik przydał. Na razie nie mogę zmierzyć biasu w jednej lampie, a chcę zrobić sobie jeszcze sterowanie.

Fikus jest drogi, letko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Arekwu ,powiedz mi ,czy masz odłączane napięcie anodowe i jak byś mógł wkleić fotkę wnętrza tego wzmacniacza ,popatrzył bym i powiem ci coś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekwu

kurde o lata swietlne gra lepiej niz poprzednik-tzn.jak?-moglbys oba brzmienia porownac.

O,-jeszcze taki problem -to ktorego z tjuningarzy wymienionych polecasz?

Obydwaj sa dobrzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ci pomoże,ale skontaktuj sie z p.Andrzejem Piwowarczykiem ze Staszowa-konstruktora Amplifona i właśćiciela firmy zarazem tel.504134089

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23031970> Niestety nie jestem Ci w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. BTW widzę z opisu, że też masz wzmacniacz na KT88. Jak się on spisuje z kolumnami Akustyka? Niestety produkcja tego wytwórcy jest, można powiedzieć, "mityczna", nie da się przyjechać i posłuchać gotowych produktów, a drugi raz w ciemno nie kupię kolumn na pewno. :)

I jeszcze jedno pytanie: Jak się spisują wzmacniacze na KT88 z kolumnami Dynaudio (Audience/Contour)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil> Lampa w porównaniu w tym (tanim) wzmacniaczem tranzystorowym gra: czyściej (to słychać od razu), większą przestrzenią. Szczególnie to słychać na utworach instrumentalnych. Te dwa elementy są niezaprzeczalne, inne aspekty zmieniały się cały czas, bo w między czasie (już po sprzedaży starego wzmacniacza)odkryłem sposób wykonania moich kolumn, które dość długo poprawiałem metodą prób i błędów, i aktualnie cały system gra zupełnie inaczej. Zmiana umieszczenia wytłumienia, parametrów zwrotnicy, długości bassrefexu potrafi diametralnie zmienić dźwięk. Teraz już wiem...

Samo wywalenie nawrzucanego wyciszenia z kolumny i poprzyklejanie go w odpowiednich miejscach powodowało "otwarcie dźwięku" - coś jakby przestał grać zza szyby. Szczególnie dobrze słychać było to jak podłączyłem jedną przerobioną i jedną "oryginalną" kolumnę. Z jednej strony była przestrzeń, z drugiej... grało.

 

Ciężko mi polecać tunerów, na pewno nie polecam pierwszego, po tym co musiałem po nim poprawiać. Choć muszę przyznać, że pierwszą przeróbkę CD Maranza (kilka lat temu) zrobił mi dobrze. Dlatego też dalej z nim współpracowałem. A czy trzeba polecać Łukasza Fikusa? On ma swoją markę, swój czas (w końcu jest tylko hobbystą, a nie żyje z tego), więc to czy coś komuś zrobi, to chyba tylko kwestia jego dobrej woli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Arekwu

Ja kolumny Akustyka kupiłem po uprzednim przesłuchaniu kilku par kolumn tegoż wytwórcy u niego w domu ,wystarczy zadzwonić i się umówić .Z Yaqinem b 100 ,kolumny Akustyka spisują się wybornie ,ile w tym zasług kolumn a ile wzmacniacza???A może ,to synergia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

do arekwu, spróbuj włożyć lampy prawego kanału w lewy i odwrotnie. Jeżeli efekt szybszego zanikania występuje nadal w tym samym kanale to możliwe że któryś elektrolit w zasilaniu tego kanału stracił część pojemności, jezeli w drugim kanale to któraś lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Eee tam

Jak w Warszawie to tylko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Sprawdzone!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brencik - Tyś się wczoraj urodził?

 

ten temat już był przerabiany więc po co wracać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatecznie wzmacniacz wylądował u (jak się okazało sąsiada) kolegi z tego forum. Jestem w trakcie przeprowadzki, więc nie mam za bardzo czasu na robienie zdjęć.

 

Jednakże kolega po otwarciu tego wzmacniacza mocno skrytykował pajęczynę, która powstała po wszelkich modyfikacjach zrobionych przez poprzedników. Wniosek z tego jest taki, że pewnie jedynym "słusznym" rozwiązaniem jest wywalenie wszystkiego i zbudowane wzmacniacza od początku, bo niezwykle trudno jest poprawiać chińskie partactwo, a to niestety następny koszt (robocizna, czy jakkolwiek by to nie nazwać). Na razie stara się on to jakoś wyprowadzić, bez demontażu całości na części pierwsze.

 

W chwili obecnej z pewnością nie kupił bym chińskiego wzmacniacza jak również mam duży dystans do słów niektórych "złotoustych" tego forum. Za naukę (i zaufanie) się niestety płaci i to drogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka roboty poprzednika to nieodłączny rytuał naprawiacza i poprawiacza. Ostatnio wyżej wspomniany Florek skrytykował w fabrycznym stanie piec gitarowy Marshalla, powymieniał w nim lampy zużyte i niezużyte a nawet powypruwał kondensatory.

Bo on wie lepiej od samego Jima Marshalla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwnetabletki, 14 Cze 2010, 10:42

 

>Krytyka roboty poprzednika to nieodłączny rytuał naprawiacza i poprawiacza. Ostatnio wyżej

>wspomniany Florek skrytykował w fabrycznym stanie piec gitarowy Marshalla, powymieniał w nim lampy

>zużyte i niezużyte a nawet powypruwał kondensatory.

>Bo on wie lepiej od samego Jima Marshalla.

Bo Florek wie najlepiej :), w końcu tworzył lampowe układy dla satelit komunikacyjnych, kiedy Jim samodzielnie nie potrafił włączyć radia. Niespotykany przykład dyletanta, konfabulanta i megalomana w jednej osobie. Jakieś trzy lata temu, znajomemu w podobny sposób "udoskonalił" monobloki... tragedia. Kombinował, kręcił, a na koniec stwierdził, ze na takich trafach to jego pomysłów nie da się zastosować i jeszcze go opieprzył.

 

To dobry wątek, żeby ostrzegać przed takimi "kosmonautami"..., ostrzeżeń nigdy za wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To dobry wątek, żeby ostrzegać przed takimi "kosmonautami"..., ostrzeżeń nigdy za wiele.

 

Hehe..rzekomy "kosmonauta" sam przed sobą ostrzega kupujących wystawiając np takie kwiatki na ebayu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vvojtek, 14 Cze 2010, 14:46

To trzeba zachować dla potomnych ;)! Zapomnialem o słynnych juz zjawiskach "chologramowych".

 

cyt:

"WYGRZANE I UJEDNOLICONE DLA AUDIO .MOŻE BYĆ QADRO .IM BARDZIEJ UJEDNOLICONE TYM LAMPY PRACUJĄ ZNACZNIE DŁUŻEJ. UJEDNOLICAMY UŻYWAJĄC ODPOWIEDNIEJ APARATURY POCHODZĄCEJ Z ZLIKWIDOWANYCH INSTYTUTÓW, GDYŻ POLSKIE -JEDNE Z NAJLEPSZYCH P-5/207 JAK i P-5/208 SĄ N I E WYSTARCZAJĄCE NAWET DOSPRAWDZANIA, A TYM BARDZIEJ DO "PAROWANIA". UJEDNOLICENIE JEST KONIECZNE DO UZYSKIWANIA ZJAWISKA CHOLOGRAMOWEGO I KONIECZNE JEST POSIADANIE KABLI JAK I GŁOŚNIKOWYCH TAK I INTERKONEKTÓW ZE SREBREM,KTÓRYMI TEŻ DYSPONUJEMY WG.ŻYCZENIA KONFIGURACJA I DŁUDOŚĆ oraz CAŁYM ZESTAWEM NIEMIECKICH I ROSYJSKICH PODSTWEK TAK SREBRANYCH JAK POZŁACANYCH GALWANICZNIE(NIECHIŃSZCZYZNA BO PRZYWYTARCIU BARDZO OJ BARZDO TRZESZCZY). NA ZJAWISKO CHOLOGRAGMOWE MAJĄ WPŁYW TAKŻE WZMACNIACZE , KTRÓRE TEŻ WYKONUJEMY W ŻYCCZONEJ KONFIGURACJI I FORMIE I W NAJWUŻSZEJ JAKOŚCI"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star Trek panie... Star Trek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.