Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofile - Łódź - wątek klubowy.


barni

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Tez jestem z Lodzi i chetnie sie zapisze do klubu. Choc od prawie 30 lat mieszkam 20,000km na poludniowy wschod to w Lodzi bywam od czasu do czasu. Planuje przyjazd na wrzesien w tym roku a jak sie nie uda to wiosna nastepnego roku. Chetnie sie spotkam z zainteresowanymi ktoregos dnia w czasie mego pobytu.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już pierwszą dziesiątkę.

1.Grimskullcrusher

2.student1210

3.piotrus33

4.Audio Academy

5.climax99

6.jarekEL

7.stary audiofil będzie ze swoim systemem !

8.goliatpl

9. na 99% elvis512 z kobietą:)

10.23031970

 

Sprzęt już się rozgrzewa a napoje chłodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było bardzo sympatycznie, wiele wątków, nie tylko audio, zostało poruszonych. Lepiej będzie jak ktoś, kto nie był samochodem, napisze szerszą relację - szczerze mówiąc ten akcent mnie zaskoczył ;)

 

Co do sprzętu - dla mnie była to świetna okazja usłyszeć McIntosha.

 

A tak przy okazji, od razu zapytam - to ten cd-player California Audio Labs http://www.audiogon.com/cgi-bin/cls.pl?dgtlplay&1280778760&/California-Audio-Labs-DX-1-goo miał grać tak wybornie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba ten CD. Wygląda brzydko, ale granie pierwsza klasa.

 

Co do spotkania, to udało się doskonale. Nawet nie wiedziałem, że może przyjść tyle osób.

Organizacja bardzo dobra, lokal bardzo duży i spokojnie może pomieścić większą rzeszę ludzi.

Było trochę zamieszania na początku :) ale skończyło się prawie o 00:30, także atmosfera w końcu była bardzo dobra i z tematów audio przeszliśmy właściwie na tematy prawdziwie polskie :)

 

Zdjęć niestety nie ma. Na drugi raz postaram się zabrać aparat, bo spotkanie na pewno i to nie jedno, jeszcze się odbędzie.

Jeśli chodzi o dźwięk i porównania, to ja jestem zadowolony :) Nie będę sie raczej wypowiadał w tym temacie z wiadomych względów.

 

Podziękowania dla Piotrka, który poświęcił się chyba najbardziej ze wszystkich i przywiózł ze sobą cały swój sprzęt. Scany mają przepiękną barwę, ale przydałby się jednak trochę mocniejszy wzmacniacz do nich.

 

Czekamy na następny zlot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania w szczególności dla organizatora spotkania, za użyczenie lokalu i wspaniałą organizację.Dla Piotra który przywiózł cały swój system.Impreza super oby więcej takich inicjatyw w naszej szarej Łodzi.Warto było zajrzeć ,sam jestem zaskoczony ilością sprzętu jaki można było posłuchać.Można mieć tylko jedno życzenie oby więcej takich spotkań w naszym mieście.

Szacunek dla konstruktora Phoebe III jak dla mnie w tej cenie rewelacja .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! To i ja trzy grosze dorzucę ;) Przede wszystkim Wielkie podziękowania dla organizatora, Piotrka! Sympatyczny, niekonfliktowy człowiek! :) Samo spotkanie uważam za udane, aczkolwiek byłoby jeszcze milej, gdyby pewna osoba nie stwarzała problemów z komunikacją międzyludzką...

 

Generalnie spotkały się dwie grupy osób, audiofile i melomani. Wcześniej wydawało mi się, że jest to bliźniaczy sposób odczuwania i interpretowania tematu audio, ale po piątkowych doświadczeniach uświadomiłem sobie, że nie do końca tak jest. Jedno jest natomiast pewne, wszystkich łączy MUZYKA, różna MUZYKA i niech tak pozostanie! :)

 

Co do samego sprzętu i możliwości porównania dwóch par kolumn, obie konstrukcje, tzn. Vandersteeny i Audio Academy uważam za udane. Inne sposoby prezentacji muzyki, ale żadna z nich niczym nie raziła.

 

Vandersteeny grały dźwiękiem bardziej przestrzennym, z obfitszym basem, lekko wycofaną średnicą i górą pasma. Dźwięk lekko rozmyty, ciepły, nie męczący.

 

Phoebe III lepiej prezentowały pierwszy plan. Lepsze wybrzmienia wokali i więcej szczegółów. Grały do słuchacza, były bardziej bezpośrednie z zachowaniem firmowej muzykalności. Równe, muzykalne, wciągające.

 

Pewnym ograniczeniem naszego spotkania był wzmacniacz, przydałoby się więcej mocy. Mam nadzieje, jeśli oczywiście spotkania nabiorą cykliczności, że następnym razem zorganizujemy jakiś mocniejszy piecyk! ;)

 

Pozdrawiam wszystkich uczestników i raz jeszcze Wielkie Dzięki dla Piotra, organizatora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że spotkaliśmy się w tak licznym gronie. Dziękuje staremu audiofilowi za jego poświęcenie i przywiezienie całego systemu. Na pewno spotkamy się jeszcze nie raz by posłuchać muzyki z naszych płyt i kolejnych ciekawych systemów.

 

ps. Przemek, Far Out już kupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piękne spotkanie, serdecznie dziękuję za zaproszenie. Piotrek Masz OGROMNY SZACUN za płyty i jeszcze większy za obraz crimsonów, do kompletnego systemu audio na kipie już przywykłem, taki Piotrkowy standard, gdzie nie jedzie system ma przy sobie.

Nie wszyscy wiedza ze to jeden z kilku i jedna tysieczna zbioru płyt. Stary Audiofil chyba bliżej ma do Starego Melomana jak audiofila. Powinieneś zmienić nick na "Całkiem jary a nie stary Melomano lubny nieco audiofilski Facet z charakterem"

Niech się wstydzą "jałowi" audiofile... to ci z samplerami, których na szczęście na tej imprezie zabrakło.{ale na AS trochę tego łazi}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piomis , nie kupuj za dużo takich płyt bo po 10 nie ma powrotu do powszechnie przyjętych standardów audiofilskich, bynajmniej gdzieś tak zasłyszałem.

 

 

ZAPOMNIAŁEm katalogu, zostaw mi jeden egzemplarz proszę zanim się rozejdą w niebyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na prawde super wiadomość, że doszło do udanego spotkania miłośników muzyki i dobrego hi-fi w Łodzi. Ogromnie żałuję, że nie mogłem być równocześnie w dwóch miejscach, bo w ten łikend kultywowałem inne moje hobby na Festiwalu Birofilia w Żywcu. Niemniej jednak bardzo liczę, że niebawem dojdzie do kolejnego spotkania, w którym dla odmiany będę mógł uczestniczyć.

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.