Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki preamp polecacie do kenwooda basic m2 ??


tito2392

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaki preamp polecacie do kenwooda basic m2 w cenie max 300pln ?? może Kenwood c2 czy może coś z yamahy??

Za wypowiedzi bardzo dziękuje i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić coś firmowego. N.p. C2. kenwooda. Jednak jak tak kochasz bas to powinieneś kupić sobie przedwzmcnicz z wyjściem Pre Out. Wtedy możesz podłączyć sobwoofer i dawać czadu. Kenwood niestety chyba nie ma. Ale może być n.p. Yamaha. Co do podanej ceny to raczej wystarczy na katalog, a nie na dobry przedwzmacniacz z wyjśiem na suba. N.p. Yamaha CX-2 lub trochę starszy C-45.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preamp za 300zł ? Jedyne co znalazłem to SONY TAE-5450 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wzmacniacze dzielone, to były i są zazwyczaj produkty z "wyższej półki", czyli nie tanie.

Za tę cenę trudno znaleźć nawet w miarę dobry wzmacniacz zintegrowany. Może wkleisz tu linki do takich przedwzmacniaczy, które Cię interesują i są w podanej przez Ciebie cenie. Wówczas ja albo ktoś tu na pewno Ci pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka Yamaha, CX-1000 z walnietym pre gramofonowym:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmmmmm ta CX-1000 strasznie mi się podoba, mam na nią chętkę ale pewno i fundusze większe.. jak myślicie ile to jest warte?? ile za nią warto dać??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem problemy z basem z yamahą ax-700 ale po prostu była ona za słaba do tych kolumn (scherzo 350 i 200 ufff :) ) a teraz mam tego kenwooda i jest po prostu pięknie teraz daje czadu:) i muszę powiedzieć że słuchanie bez preampa sprawia mi więcej przyjemności niż z tej yamahy na której wszystkie inne podbicia bass i treble miałem na full ale czasem brak mi tego preampa:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem nie słaba tylko nie wykorzystuje tych kolumn w 100% a co najwyżej 50-70% sam już nie wiem mam mieszane uczucia:) ale scherzo 200 tez grają mocniej na keniu niż na yamaszce a tzn ze te kolumny potrafią grać mocniej na mocniejszym wzmacniaczu a juz tym bardziej scherzo 350 one mają napisane 350 wat maks ale myśle że tyle też przyjmią efektywnie:) także ta yamaha jest dobra ale to nie wszystko:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Yamaha AX 700 jest bardzo dobrym i piekielnie wydajnym wzmacniaczem w swojej cenie. Scherzo 200 i Scherzo 350 to muly z rozlazlym dudniacym basem i wycofana srednica. Yamaha potrafi je odpowiednio wysterowac natomiast Kenwood Basic M 2 jest koncowka mocy zupelnie innej klasy. Choc nie demonizowalbym. Akurat znam wszystkie w/w klocki wlacznie z kolumnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71 może powiesz mi do czego służą sensory z tyłu tam gdzie wtyki na kolumny bo właśnie takie ma ale nie wiem do czego służą. Może wiesz??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wydajnością prądową tej yamahy się zgadzam jak najbardziej ale ma mały zapas mocy. Z wycofaną średnicą również się zgadzam ale może pokombinuje coś z zwrotnicą może będzie lepiej a i tak jest dobrze jak dla mnie:). Hmm... Mulenia nie odczuwam może dlatego że nie słyszałem kolumn lepszych (szybszych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie do czego mogą służyć te sensory??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przelaczniki po prawej ? Do wyboru napięcia zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71 proszę Cię powiedz mi coś więcej o moim kenwoodzie bo sam nie wiem czy to dobra końcówka co o niej sądzisz??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie ta Sigma w Kenwoodzie, niestety znalazlem tylko szczatkowe dane po angielsku:

 

"According to Kenwood's literature on these amps you've described what the "DLD"(Dynamic Linear Drive)feature embodied.They said that the idea was that there was a very high sound quality/low power stage which handled low power requirements.This was backed-up by a higher output stage which kicked-in as required.

thedelihaus,

The idea of the Sigma Drive function was that via the "Sigma Sensor" terminals the negative feedback loop(NFBL) could include the contribution of the speaker wires(?plus the passive crossover,plus the voice coil wire?)into the compensation mechanism of the NFBL."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdj zaznaczyłem te sensory i pokazałem jak się je mostkuje ale nie wiem co to daje?? ktoś wie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitkon, tylko zauwaz ze tam sa 4xA i 2xB i 2 wyjscia to wlasnie ta Sigma Drive i trzeba to umiec podlaczyc bo inaczej wzmak moze szlag trafic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum znalazłem coś takiego

"Co to jest Sigma drive? To rozwiązanie firmy KENWOOD rozszerza układ ujemnego sprzężenia zwrotnego poza tranzystory końcowe w celu uzyskania poprawy współczynnika tłumienia drgań, pełniejszego brzmienia basów i optymalnej jakości sygnału"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.