Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki preamp polecacie do kenwooda basic m2 ??


tito2392

Rekomendowane odpowiedzi

Przy odpowiedniej temperaturze sam wystartuje, ale pewnie w domowych warunkach ciezko go do takiego stopnia rozgrzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma ta końcówka na tle np yamah mx-80 m-45 itp?? ktoś kiedys miał takie końcówki lub porównywał?? jestem bardzo ciekaw czy ta moja trzyma poziom przy wyżej wymienionych i nie tylko:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jeszcze raz. Chciałbym się zapytać czy ktoś miał styczność z tym preampem poniżej i czy by się nadawał do tego kenwooda- chciałbym sie dowiedzieć jak to naprawdę gra.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra bardzo ładnie. ale przede wszystkim z najwyższym modelem wzmacniacza zintegrowanego f.Fisher o symbolu CA-2320. Niezmiernie rzadki model na aukcjach. (a ja taki mam). Może pracować z tym pre jako końcówka mocy. Ma cudownie rozbudowany przedwzmacnaicz gramofonowy ale nie ma wyjścia słuchawkowego (wzmak ma) i nie ma wyjścia na subwoofer aktywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to teraz mam dylemat i nie wiem którego wybrać tego FISHER'a CC-3000 (350pln) czy kenwood basic c2 (300pln)?? zmierzam w kierunku tego kenwooda ale nie wiem może ten kenwood przy tym fisherze to jakiś niewypał? którego polecacie?? który lepszy i pod jakim względem?? teraz muszę podjąć ostateczną decyzję który wybrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mogę Ci napisać tak. Jakość/charakterystyka przedwzmacniacza jest najważniejsza w całym zestawie. Przedwzmacnaicz jest głównym elementem toru, który kształtuje to co słyszymy w głośnikach. Dlatego dobór pre jest dla całego toru najważniejsze. Dlatego na tym elemencie nie należy oszczędzać.

Z drugiej strony troszkę wyższa cena nie zawsze gwarantuje wyższą jakość. Tak czy tak trzeba to przesłuchać lub oprzeć się na sprawdzonych odsłuchach innych forumowiczów.

W konkretnym wypadku nie potrafię wskazać zwycięzcy. Fishera słuchałem tego Kenwooda nie. Więc nie mogę sią wypowiadać o tym zestawie.

W Twojej sytuacji tego Kenwooda bym ożenił i zakupił komplet Fishera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przyznam się, już nie mogę czytać jak się kolega męczy ;P Mam ten pre Kenia Basic C2. Kupiłem go dla ojca do stereo/kina domowego, bo ze wzmaka Unitry nie miał wystarczającej ilości wejść na resztę sprzętu (dvd, cd, tuner). Z ciekawości porównałem go kiedyś z moimi Rotelem RC-990BX, Kenio grał raczej suchym, mało dynamicznym, bezbarwnym dźwiękiem. Dałem za niego chyba z 50zł na giełdzie w mojej miejscowości, a 300zł to wg mnie zdecydowanie za dużo, lepiej dołożyć trochę do czegoś lepszego. Nie mam pojęcia jakiej jakości jest ta końcówka Kenia, nigdy takiej nie słuchałem, ale musiałaby grać mięsistym, bardzo dynamicznym dźwiękiem by zrównoważyć nijakość pre :]

 

Jestem tego samego zdania co kolega HM69, opchnąć Kenia i składać coś na lepszych komponentach. Lub kupić od razu integrę, bez pchania się w systemy dzielone które są raczej dla zaawansowanych maniaków audio ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, nie będę miał jak podłączyć reszty klocków. Zresztą mówię Ci że to nic specjalnego, lepiej sobie jakiejś pasywki poszukaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak audiofilem nie jestem ale może już wkrótce:) i integry też nie kupie bo takich po prostu dla mnie nie ma z mocą rzędu 200 sin 8ohm a jeśli by były t z kosmiczną ceną rzędu 3kpln a swoją drogą 200 bym dał za twojego kenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tym?? ile warto dac żeby nie przepłacić? może to będzie lepsze z tych wszystkich?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Panowie ja się chyba skusze na takie coś sam pre on jest chyba z radiem nawet a taki mi pasuje chyba nie warto inwetsowac lepszego do mojego kenia

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tito2392@ Tobie jest trudno coś doradzić. Dlaczego? To, że nie masz wiedzy o sprzęcie to nic takiego każdy kiedyś zaczynał. Jednak żadne sugestie bardziej doświadczonych forumowiczów do Ciebie nie docierają. Idzeisz po trupach byle odpalić tego swojego kenia.

W ogóle nie rozumiesz co to jest wydajność prądowa, impedancja, skuteczność kolumn i.t.d.

Jeżeli nie masz pieniędzy i chcesz sobie rozwalić słuch (to jest Twoje) to idz tak dalej.

Napiszę Ci tak, że n.p. ze wzmacniaczem lampowym 2x8Watt i dobrze dbranymi kolumnami w normalnym pokoju można ogłuchnąć jeżeli ktoś się uprze.

U Ciebie kup sobie CD playera z regulowanym wyjściem prądowym i podłącz bezpośrenio do tego swojego kenia 2x200Watt. Zobaczysz jaki będzie czad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W ogóle nie rozumiesz co to jest wydajność prądowa, impedancja, skuteczność kolumn i.t.d" wiem co to jest:) no fakt troche się wygłupiłem ponieważ bardzo mi się śpieszy z tym pre. No to więc jaki sprzęt polecacie do 1500pln (w tym również kolumny) pokój 4x4 wys 2.5m?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku jak nie masz kasy lubisz niski bas i dużo basu i masz pokój 16m2 to ja bym sugerował zestaw 2.1 Czyli wzmacnaicz zintegrowany z wyjściem Pre Out (na suba aktywnego) i do tego dwa monitorki plus subwoofer aktywny z dobrym głośnikiem i wzmacniaczem (n.p. f.Koda). W takim układzie sub jest najważniejszy. Oczywiście do tego jakieś źródło dzwięku.

Wówczas nie potrzebujesz mocnego wzmaka bo główną robotę robi sub, a monitorki pokrywają średnie i wysokie zakresy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tito2392, 15 Maj 2010, 20:52

 

>dla ciekawostki dodam że jak zrobiłem zwarcie na jednym z sensorów to zaczerwienił się kabelek,

>dziwne o_O

 

Podejrzewam, że do tego wejścia należy podłączyć + i - głośnika niskotonowego i oryginalnie pewnie głośniki Kenwooda miały właśnie tam podłączone wejścia sensora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze prościej, aktywne monitory + aktywny sub, zostanie tylko dobrać źródło. Jeśli nie jesteś audiofilem to bardzo proste i pewne rozwiązanie, odpada ślęczenie nad dopasowywaniem poszczególnych elementów zestawu, wzmaka i kabli głośnikowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.