Skocz do zawartości
IGNORED

wiecie co... to jest narkotyk


fxx

Rekomendowane odpowiedzi

po ostatnim upgrade sprzętu od dwóch tygodni nie mogę się oderwać od słuchania..

zmieniam tylko płyty i jak muszę wyjśc z domu to ogromnie tego nie lubię bo ten dźwięk drażni moje uszy w sposób narkotyczny..

 

stare płyty Chlidrens of Snachez, nowe Jarret z Hadenem. Jasmine 2010.. wszystko brzmi jak narkotyk..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra fxx, zadam pytanie, które musi paść, i na które czekasz. Co na co pozmieniałeś, by w koncu przekonać się jakiej/czy lubisz słuchać muzyki? ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj ludzie, pewnie, że tak!

Hobby, związki, awanse, sport, hazard, narkotyki, to wszystko robi się, aby podnieść poziom serotoniny w mózgu. Potrzebujemy tego, tak działa nasz mózg.

 

Narkomania jest tak niebezpieczna, bo pozwala na wydzielenie najwięcej serotoniny do mózgu i wtedy człowiek nie potrzebuje już niczego więcej, jak tylko serotoniny, narkotyki zastępują codzinne radości, przyjemności.

 

Jeżeli tak dogłębnie to przeanalizować, mając podbudowanie biochemiczne, ogólną wiedzę neurologiczą i farmaceutyczną dochodzi się do ciekawych wniosków, między innymi takich, że jeżeli życie daje sytuacje zwiększające poziom serotoniny i narkotyki tak samo, to po co żyć. Narkomani często taki wniosek uznają za w pełni słuszny. Np. uzależnieni od heroiny nie chcą zerwać z nałogiem, bo wiedzą, że żadna sytuacja w życiu nie da im tyle serotoniny, co duże stężenie morfiny w mózgu (heroina we krwi jest przekształcana w morfinę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pingwing, 13 Maj 2010, 00:41

 

To ciekawe co piszesz. Od paru dni zastanawiam się czy istnieje jakaś częstotliwość, podkreślenie której działa właśnie w ten sposób?

Od paru dni testuję sobie jeden kabelek i... mam problem z wyłączaniem sprzętu: gra to zbyt ślicznie. Po kilku mimutach słuchania popadam w jakąś dziwną ekscytację- a przesłuchałem ostatnio całą wiązkę kabli różnych producentów: jedne były lepsze na basie, inne cieplejsze itd itp i nigdy nie było takiego efektu.

Wiemy że rezonatory Schumanna - paru producentów to robi - podnoszą nastrój u większości ludzi. Ale kabel nie możę mieć takich właściwości.

Może jest inny, podobnie działający zakres?

Czary jakieś czy co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym coffie shop'ie kupowałeś ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak teraz... oddasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe- czy ja to jakiś prorok jestem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostaje tylko dalej "pożyczać" i próbować, testować... ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale koniec tego "..." bliski

Lecz dopóki piłka w grze

A taki deserek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poddaję się, nie nadążam..:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wybieram, ale już nie za długo coś kupię. Całkiem przyjemne zajęcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatności są prawie zawsze frustrujące

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiękłem ;))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrees, 12 Maj 2010, 23:53

 

>No dobra fxx, zadam pytanie, które musi paść, i na które czekasz. Co na co pozmieniałeś, by w koncu

>przekonać się jakiej/czy lubisz słuchać muzyki? ;P

 

to wszystko jest w "o mnie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy Coffie Shop?;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksd456, 13 Maj 2010, 08:58

 

>Widocznie jestes krzywony , muzyka powinna byc narkotykiem niezależnie od sprzętu.

 

nie prawda: nie da się na byle czym słuchać ani jazzu ani klasyki, staje się to nudne i uciązliwe.

 

na przykład w aucie słucham raczej rocka.

 

natomiast zauważyłem że są pewne częstotliwości (złożenie harmonicznych) o ile tak można powiedzieć które moje uszy odbiearją jako głask :-)

 

i co ciekawe w tanim sprzęcie można to osiągnąc czasem (np. przy zachowaniu proporcji Oberon) i to wtedy da się słuchać i klasyki i jazzu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pingwing, 13 Maj 2010, 00:41

 

>Aj ludzie, pewnie, że tak!

>Hobby, związki, awanse, sport, hazard, narkotyki, to wszystko robi się, aby podnieść poziom

>serotoniny w mózgu. Potrzebujemy tego, tak działa nasz mózg.

 

Straszne uproszczenie. Poza tym serotonina nie uzależnia :)Jest wiele innych substancji wewnątrzustrojowych, od których jesteśmy "uzależnieni".

Czy w skrócie - częściowa (bardzo) prawda czyli g... prawda :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nie prawda: nie da się na byle czym słuchać ani jazzu ani klasyki, staje się to nudne i uciązliwe.

 

na przykład w aucie słucham raczej rocka<

 

Veto:

 

Klasyki nie da się słuchać w samochodzie nie tyle ze względu na sprzęt, co na inny sposób percepcji. Aby słuchać klasyki trzeba się skoncentrować. Natomiast muzyka pop jest na ogół tworzona do percepcji w stanie "rozproszonej uwagi" (wyjątkiem mogą być niektóre utwory rocka progresywnego).

Aby słuchać klasyki na kiepskim sprzęcie trzeba więcej wyobraźni. Podobnie jest ze słuchaniem doskonałych nagrań pod względem interpretacyjnym (np. Furtwangler), ale fatalnych pod względem jakości nagrania.

 

A propos tematu: jako człowiek o niewielkich wymaganiach i szczupłym portfelu, czerpiący serotoninę wraz z kosmiczną energią (sanskr. prana) znalazłem wciągającym (przyjemnym) brzmienie (o zgrozo! toż to kompletna głuchota i policzek w twarz wzlotom ku audionirwanie!) małego Denona z wpiętym MF V-Dac. Też miałem momenty, że trudno mi było wyłączyć muzykę, a słucham na ogół cały dzień (jak tylko jestem w domu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozart to muzyka "w stanie czystym". Czy się go lubi, czy nie to kwestia "smaku". A sąd smaku, choć, jak powiada Kant, rości sobie pretensje do uniwersalności, jest sprawą subiektywną. Na pewno słuchanie rocka, czy innego popu (właśnie tak, choć niektórzy uważają, że rock to muzyka geniuszy dla geniuszy) nie kształtuje owego "smaku" w sposób poprawny.

 

Nie polecam słuchania żadnej muzyki w samochodzie, zwłaszcza na wciągającym sprzęcie, bo może się to skończyć śmiercią kierowcy, bądź, co gorsze (jestem przeciwnikiem motoryzacji), osoby postronnej (choć wielu zmotoryzowanych przejawia wybitnie mordercze instynkty łowców - to chyba od słuchania metalu w samochodzie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4fury4, 13 Maj 2010, 13:03

 

>Mozart to muzyka "w stanie czystym". Czy się go lubi, czy nie to kwestia "smaku". A sąd smaku,

>choć, jak powiada Kant, rości sobie pretensje do uniwersalności, jest sprawą subiektywną. Na pewno

>słuchanie rocka, czy innego popu (właśnie tak, choć niektórzy uważają, że rock to muzyka geniuszy

>dla geniuszy) nie kształtuje owego "smaku" w sposób poprawny.

>

Pisanie jaka muzyka kształtuje smak poprawnie a jaka nie to doprawdy śmieszne. Muzyka klasyczna gdy powstawała była taką samą muzyką rozrywkową jak dziś pop. A porównanie np Camille Saint Saensa do Pink floyd zdecydowanie wychodzi na korzyśc tych ostatnich jak idzie o ilośc pomysłów muzycznych. O Mozarcie rudno pisać bo to rzeczywiście był wyjątkowy geniusz.

Jeśli również uważasz że Davis, Haden, Rubalcaba czy Jarret to nie "sposób poprawny" a np Avo Part tak to dziękuję za takie spłycanie muzyki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 18

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.