Skocz do zawartości
IGNORED

Musical Fidelity M1 DAC


andrud

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy DAC na początek lata :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

399 funciakow.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ps czy ktos moze w moim imieniu w watku gigant killers wpisac rega p3 i rega p3-24? jakis misiek ukaral mnie za prowadzenie dzialalnosci misyjnej. no, czy mozna karac za dzialanosc misyjna? ach, ty misku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Test będzie z lutowym AV (miał być w styczniowym, ale chyba będzie przesunięcie na luty). ZTCW jednak to rewolucji nie ma. Arcam rDAC i MF V-DAC mają znacznie lepszy stosunek jakości do ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Panowie.

Co myślicie o M1 DAC w cenie ok 2000 zł do zestawu :

MF A3 , Monitor Audio BX6 , DVD1920 Denon , kiepski player sieciowy Ferguson Ariva 200A ( głównie pliki FLAC , czasem jakiś film ) .

Muzyka głównie filmowa , Pink Floyd , Depeche Mode , czasem muzyka klasyczna.

 

Warto ?

 

Pozdrawiam - Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego daca już od ok, pół roku.Testowałem na moich gratach także rdaca i Vdac II. M1 DAC wydał mi się najlepszy.Jako napędu używam dość starego ale drogiego podówczas Pioneer'a 433.Sądzę,że i u Ciebie zagra dobrze.Kolejny wydatek-dobry kabel cyfrowy.Po kilku próbach wybrałem najlepszy kabel kolegi Michelangelo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam USB-nie wiem.Dla użytkowników niedawno wypuścili M1 DAC A(-synchronous)

 

tzn model "A" stanowi ulepszenie w sferze USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam,

Ja z następującym pytaniem. Otóź obecnie używam rDaca i chciałbym go wymienić na M1dac. Obecnie używam daca również do oglądania filmów. Wiadomo, że rDac ma wejście USB asynchroniczne. Pytanie brzmi, czy gdy wymienie rDaca na M1dac bez asynchronicznego USB stracę na jakości dźwięku oglądanych filmów. Filmy to zazwyczaj wersję 4-5 giga odtwarzane z laptopa w VLC, puszczane przez rDaca do wzmacniacza stereofonicznego.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W ostatnim magazynie chyba Audio jest wypowiedz człowieka (nie pamiętam nazwiska) który zna, wypowiada się w kwestii cyfrowych nośników, magazynowania plików itp.

W jego wypowiedzi z Audio show właśnie o DAC'ach i o wejściach USB synchronicznych i asynchronicznych jest wzmianka iż różnice te są niewielkie wręcz znikome w odsłuchu, choć pod względem budowy asynchroniczne są lepsze.

 

Jak miał byś okazję przetestować daj znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc posłuchałem M1Dac i wróciłem do rDaca. Jak dla mnie M1Dac jest świetnym urządzeniem, jednak dla mnie, bądź też mojego systemu, gra zdecydowanie za ostro.

 

Teraz parcuję nad poprawieniem zasilania do rDaca, które ma "zdziałać cuda". Przekonam się o tym już nie bawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj nad zasilaniem. Ja miałem podobne odczucia, słuchając M1 DAC, podobnie zresztą jak przetwornika wbudowanego we wzmacniacz Hegla H70 - oba grały ostro i jakoś dziwnie sucho. Trąbkę słychać było donośniej, ale pozostałem przy rDACu, podpiąłem pod Tomanka i jest bardzo okay - tak, że według mnie nic w kwocie do 4 tysięcy chyba się lepiej nie wpasuje w moje potrzeby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przesiadłem się na M1 ver.2 z Matrixa mini i jak dla mnie był to strzał w 10. M1 gra bardziej otwartym i szczegółowym dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a porownywal ktorys z Was m1ver2 z m-dac audiolaba?Chodzi mi glownie o ilosc(i jakosc) basu?Za odpowiedz bede wdzieczny.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie odłsuchiwałem wersję 2 z asynchronicznym usb i było ostro, ale jak już pisałem może to kwestia systemu, a może też osobistych preferencji.

Co do zasilania do rDaca, to z tomanka zrezygnowałem i będę zamawiał SuperReg od teddy pardo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w rdacu bas mi za bardzo napier... Stad badalem inne,mialem mf m1 ver1 pojechal do Uk,teraz ver2.b wazna sprawa- kabel cyfrowy.Mam digix 2 od michelangelo,cena - bez jaj!,kabel-z jajami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem do tej pory, wejscie optyczne jest najslabsze w kazdym dacu. Zaraz pozniej jest usb, a za najlepsze uznawany jest coax. Ja gram na coaxie z atlas audio i tez jestem as happy as hell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć zalezy to od złącz USB, Optyczne jest bezpieczniejsze bo przy tanczych rozwiazaniach mozna uzyskać sensowniejszy dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

='TOMEK75'

Panowie a porownywal ktorys z Was m1ver2 z m-dac audiolaba?Chodzi mi glownie o ilosc(i jakosc) basu?Za odpowiedz bede wdzieczny.Pozdr.

 

 

 

 

Odswiezajac troche temat,porownywal ktos te dacki besposrednio ze soba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.