Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory jako przetworniki w STEREO ;)


liberas

Rekomendowane odpowiedzi

Temat trochę z przymrużeniem oka, jednak jako ciekawostka, którą przez przypadek wybadałem.

Otóż wyjście audio (DAC) w telewizorze okazało się znacznie lepsze od wyjścia z dvd, o dekoderze n-ki nie wspominając.

 

Nie chcę podawać marki telewizora, bo zaraz wszyscy audiofile rzucą się na niego, a sprzedawcy z alodrogo będą mieli pożywkę. Wszyscy pamiętamy pewne dvd, co urosło do rangi audiofilskiego źródła, taka forumowa legenda.

 

Więc zapytam, ma ktoś może jakiś telewizor hi-end???

 

Jakieś doświadczenia w tej materii?

 

Podkreślę - to nie żart ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie żart.

Jakiś rok temu dokładnie to samo zaobserwowałem u siebie. Po czym dla pewności zakupiłem trzy dodatkowe komplety identycznych kabli audio (Monster Cable - Interlink MkII) oraz trzy identyczne HDMI (jakieś tam no nejmy ale z tych droższych) i... różnice były jeszcze większe (na plus oczywiście)

Testowane urządzenia, to kolejno: odtwarzacz bluray Panasonic DMP-BD30, tuner Cyfrowego Polsatu HD (jakiś tam Samsung HD coś tam coś tam), konsola SONY Playstation 3 (na kablu HDMI-Component za prawie dwie stówy vs. gówniany HDMI-HDMI wpięty w tv) Za każdym razem było lepiej z wyjścia audio w tv, co też nie zmartwiło mnie jakoś szczególnie, bo i tak mam deficyt wolnych wejśc we wzmacniaczu, a tak wszystko leci na jednym i szafa gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, do tej pory używam wewnętrznego DAC w tv przy połączeniu z komputerem. Obraz i dzwięk idą po hdmi do tv, a następnie z wyjścia stereo w tv do integry. Gra to o niebo lepiej w porównaniu z bespośrednim połączeniu laptopa ze wzmacniaczem przewodem minijack->cinch. Nie ma tylu szumów i zakłóceń, które prawdopodobnie wprowadza zasilacz, oraz brzmienie jest bardziej szczegółowe, rozdzielcze, ale w żadnym wypadku nie jest ostre, można nawet powiedzieć, że ulega ociepleniu. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuli, 14 Maj 2010, 15:54

 

>Ja, do tej pory używam wewnętrznego DAC w tv przy połączeniu z komputerem. Obraz i dzwięk idą po

>hdmi do tv, a następnie z wyjścia stereo w tv do integry. Gra to o niebo lepiej w porównaniu z

>bespośrednim połączeniu laptopa ze wzmacniaczem przewodem minijack->cinch. Nie ma tylu szumów i

>zakłóceń, które prawdopodobnie wprowadza zasilacz, oraz brzmienie jest bardziej szczegółowe,

>rozdzielcze, ale w żadnym wypadku nie jest ostre, można nawet powiedzieć, że ulega ociepleniu.

>Pozdrawiam

 

dopytam, żeby było wiadomo na pewno...podłączam laptopa kablem hdmi do hdmi TV, a z TV z wyjścia audio AUT kablem RCA do wzmacniacza np. AUX ?

TV musi być włączony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica dźwięku przy przewodach HDMI? Przecież sygnał ten przetwarzany jest cyforow czyli, albo sygnał jest przesyłany, albo go brak.

Jeżeli chodzi o DAC do tv to niedługo będę posiadaczem DAC'a i sprawdzę jak to działą przy systemie TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dbx,

 

Dokładnie tak, tv musi być włączony. Ale np. w moim jest opcja wyłączenia obrazu, wówczas można spokojnie słuchać muzyczki, a tv ma wyłączoną matrycę. W ustawieniach komputera można też ustawić czy po hdmi ma być np. tylko obraz, dźwięk lub oba na raz.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuli, 15 Maj 2010, 16:17

>Dokładnie tak, tv musi być włączony. Ale np. w moim jest opcja wyłączenia obrazu, wówczas można

>spokojnie słuchać muzyczki, a tv ma wyłączoną matrycę. W ustawieniach komputera można też ustawić

>czy po hdmi ma być np. tylko obraz, dźwięk lub oba na raz.

>Pozdrawiam

 

nie gra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Jakiś rok temu dokładnie to samo zaobserwowałem u siebie. Po czym dla pewności zakupiłem trzy dodatkowe. . .”

 

Myślałem, że dla pewności zakupiłeś jeszcze trzy telewizory ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dbx,

 

Zależy też, które hdmi się wybierze, u mnie są dwa, jedno przyjmuje dźwięk i obraz, a drugie tylko obraz, spróbuj w ustawieniach komputera, u mnie (win vista) trzeba kliknąć prawym klawiszem na głośniczek na pasku zadań, wybrać opcję urządzenia do odtwarzania, i tam są 3 opcje do wyboru: NVIDIA HDMI OUTPUT, Głośniki i Realtek digital output, u Ciebie powinno być podobnie, należy prawym klawiszem kliknąć na opcję z hdmi i zaznaczyć: ustaw jako urządzenie domyślne, w opcjach trzeba popróbować z zakładką obsługiwane formaty, tam najlepiej wybrać opcję 44,1 KHz, jeśli nadal nie działa, to w programie którym odtwarzamy muzykę, np. foobar 2000, klikasz file->preferences-> zakładka playback, w niej output, i jest tam pole dialogowe output device, tam wybieramy albo podstawowy sterownik dźwięku albo tą opcję z hdmi, analogicznie w każdym programie wygląda to podobnie, możliwe też, że w panelu sterowania jest jakiś odnośnik dedykowany ustawieniom hdmi, powinno zagrać. Jeśli nie to spróbuj zainstalować nowsze steroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuli, 16 Maj 2010, 01:04

>Zależy też, które hdmi się wybierze, u mnie są dwa, jedno przyjmuje dźwięk i obraz, a drugie tylko

>obraz, spróbuj w ustawieniach komputera, u mnie (win vista) trzeba kliknąć

 

dzięki za opis pomocy co robić, ale jest takie ale , że mam Linuxa... miałem nadzieje, że dac w tv zadziała jak "przelotka" ale widać a raczej słychać, że nie. Dam na luz, bo jeszcze "naprawię" coś i wtedy będzie ..:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 15 Maj 2010, 21:19

 

>Myślałem, że dla pewności zakupiłeś jeszcze trzy telewizory ;)

 

No jasne :)

Ale fakt faktem, że (tym razem już z konieczności) do drugiego mieszkania zakupiłem drugi tv,

nieco mniejszy, ale z tej samej linii tego samego producenta i sytuacja się powtórzyła.

W obu przypadkach dźwięk z tunera (ten sam model co poprzednio) czy odtwarzacza (ten sam model co poprzednio) puszczony po analogu bezpośrednio na wzmacniacz (a nawet na dwa różne "dla pewności") różnił się znacznie od tego samego dźwięku puszczonego najpierw po HDMI na tv, a następnie z wyjścia audio w tv na te same wejścia ("dla pewności") w tych samych ("dla pewności") wzmacniaczach.

Oczywiście tv jest podpięty do wzmaka identycznym kablem co pozostałe urządzenia, żeby wykluczyc ewentualny wpływ samych kabli na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - przyznam teraz, że do tego eksperymentu zachęcił mnie kolega, nie przypadek.

 

Więc mamy już wniosek i potwierdzenie, że często jest lepiej.

 

A czy może być jeszcze lepiej? Nie myślałem jeszcze co prawda nad zlampizowaniem telewizora, chociaż może tędy droga? I wszystkie DACe typu MF, Beresford, Zero, Zhaolu itd. padną na kolana przed takim potworem? Czy ktoś już tuningował telewizor? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

a ja wczoraj pierwszy raz skorzystałem z wypożyczalni vod w asterze. normalnie dźwięk z tv jest marnej jakości (aster). zacząłem oglądać film (dom zły) to jakość dźwięku mnie wcięła, mam podłączony wzmacniacz, oglądam w stereo. grało to lepiej od mojego cdka i gramofonu. skąd taka różnica w cyfrowym bądź co bądź sygnale?

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam UPC. Włączyli ostatnio w wielu kanałach Dolby.

Co prawda słucham z dekodera na amplituner. Jest rewelacyjny dźwięk.

Ale jak włączę przez TV jest również bardzo dobrze. Ale model TV jaki mam w salonie był chwalony swego czasu za jakość dźwięku.

Trochę dziwny wątek. Taki bluźnierczy ;)

Zaraz ktoś zakrzyknie, że wszystko brzmi tak samo. Te same scalaki, aplikacje; więc musi być również dobrze w TV. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie jestem zdziwiony - spadek jakości jest to niestety zauważalna tendencja w sprzęcie audio, prawdziwi fachowcy audio coraz częściej przechodzą do producentów bardziej opłacalnych urządzeń. W TV zwyczajnie tor audio jest wykonany według rzetelnej wiedzy inżynierskiej i nic dziwnego że dobrze gra. Mam inny podobny przykład: car-audio. Od ponad miesiąca mam w samochodzie dość drogie radio Kenwooda (z nawigacją, BT i kilka innych bajerów) i po kilkudziesięciu godzinach jazdy to radio (a właściwie urządzenie multimedialne) zaczęło grać tak że otwieram oczy ze zdziwienia, zwłaszcza kiedy włączam jakąś transmisję muzyki na żywo w PR II czy III. Szkoda że jest to auto, przeszkadzają odgłosy jazdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlb, 13 Cze 2010, 12:01

>spadek jakości jest to niestety zauważalna tendencja w sprzęcie audio,

>prawdziwi fachowcy audio coraz częściej przechodzą do producentów bardziej opłacalnych urządzeń. W

>TV zwyczajnie tor audio jest wykonany według rzetelnej wiedzy inżynierskiej i nic dziwnego że dobrze

>gra.

 

 

To o czym mówisz bardzo dobrze pokazuje jak się podchodzi do komercyjnego projektowania toru audio, ( i nie tylko) tj jak wiadomo (np tak jak w omawianym przypadku) można zaprojektować tanio a dobrze, ale jednak system wymusza aby projektować tak aby konstrukcja uzasadniała cenę a jakość zależała od ceny. Producenci audio po prostu nie chcą się znaleźć w podobnej sytuacji do producentów procesorów graficznych gdzie okazało się (wyszło na jaw) że tańsze modele są celowo uszkadzane laserem aby je stopniowo ''zwolnić'' (w zależności od ceny) względem bazowego modelu który jest najdroższy w sprzedaży ale paradoksalnie najtańszy w technologii produkcji. Także dzisiejsza technologia pozwala projektować dobre rozwiązania po tak niskiej cenie że aby uzyskać niższą jakość (dla obowiązującego systemu podziału klas cenowych) taniej wychodziłaby stopniowa celowa degradacja jakościowa bazowego rozwiązania ;). Kiedyś był program w telewizji gdzie człowiek zaznajomiony z dzisiejszymi technologiami powiedział że można niedrogo produkować rowery (i innych rzeczy) w technologii która byłaby praktycznie

niezniszczalna przy normalnej eksploatacji, jednak obowiązujący system nigdy do tego nie dopuści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Bardzo intrygujące jest, że do tej pory jeszcze nikt nie wypowiedział się negatywnie o rezultatach porównania TV (lcd/plazmy) jako DAC podpięty analogowo do wzmaka vs zewnętrzne źródła typu CD/DAC, dlatego zachęcam do przeprowadzania takich porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zyskujemy przy takim zastosowaniu TV :

 

Do płaskiego TV (który już prawie każdy posiada) można podpiąć 3/4 źródła ( po HDMI) i przełączać je pilotem + zdalna regulacja głośności, także jak jakiś model będzie miał udany tor audio to będzie wtedy znacznie wygodniejszy w użytku od DAC-a, do pełni będzie brakować tylko brak wejścia sieciowego i wbudowanej aplikacji media center do odtwarzania plików z dostępem do dysków z setkami płyt ;) .

 

Są też dostępne audiofilskie transportery spdif/coaxial na HDMI, np między innymi taki :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7 zwrócił mi uwagę na ten wątek i dzieki mu za to. Nie do końca rozumiem co mam zrobic gdy mój nowy telewizor nie ma analogowego wyjścia audio, jako takiego, osobnego. Analogowy sygnał audio zasadniczo chyba występuje na wyjściach EURO/SCART, ale w moim telewizorze mają być tylko wejścia SCART (Ext1,Ext2)a nie wyjścia. Wyjście audio ma być cyfrowe koncentryczne (cinch). Z moich badań danych technicznych tych paru TV, które mnie zainteresowały wynika, że chyba analogowe wyjście audio w telewizorach raczej zanika w nowszych modelach ew. utrzymuje sie jeszcze tylko w droższych odmianach. Tak więc nie dla mnie porównania jakości dźwięku: po HDMI słyszanego z głośników TV, z audio out telewizora > wzmak stereo. Ponieważ sygnał będę brał z dekodera kablówki, to będę mógł porównać dźwięk po HDMI z gł.TV z dźwiękiem audio anal. out z dekodera>wzmak stereo (o ile takie wyjście jeszcze będzie na dekoderze HD, który zastąpi mój obecny zwykły dekoder cyfrowy kablówki). Czy coś pokręciłem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profee, 23 Cze 2010, 19:11

 

>Tak więc nie dla mnie porównania jakości dźwięku: po HDMI słyszanego z głośników TV, z

>audio out telewizora > wzmak stereo. Ponieważ sygnał będę brał z dekodera kablówki, to będę mógł

>porównać dźwięk po HDMI z gł.TV z dźwiękiem audio anal. out z dekodera>wzmak stereo (o ile takie

>wyjście jeszcze będzie na dekoderze HD, który zastąpi mój obecny zwykły dekoder cyfrowy kablówki).

>Czy coś pokręciłem ?

 

Kurde balans... czwarty razy czytam ten fragment, za każdym razem coraz wolniej i już w głowie mi się kręci ;)

O ile dobrze zrozumiałem (w co jednak wątpię) to chcesz porównywac dźwięk z głośników telewizora (po HDMI z dekodera) do dźwięku z głośników w kolumnach (po analogu z dekodera na wzmacniacz i kolumny) czy teraz ja coś pokręciłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla

Może czyta się trudno, ale nic nie pokręciłeś, dobrze zrozumiałeś i o to chodziło.

Nie będę miał innych możliwości, bo TV nie wyda z siebie analogowego sygnału audio (brak wyjścia audio out), który chciałbym dać na wzmak stereo. Będzie porównanie: co robi z cyfry lepszy an. sygnał audio - dekoder kablówki czy telewizor. Źródłem sygnału jest w pierwszym przypadku cyfra z kabla, w drugim cyfra z dekodera podana do TV po HDMI. Ocena przez słuchanie co idzie z głośników TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odświeżam temat, bo temat teraz zyskuje nowy wymiar z tego powodu że coraz wiecej telewizorów posiada obsługę funkcji sieciowych, a niektóre zdaje się można obsługiwać z ipoda. Czyli telewizor aktualnie może robić za odtwarzacz strumieniowy. Tylko powinni jeszcze dodać włączany tryb wyłączanej matrycy przy sterowania zewnętrznym sterownikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, bo temat teraz zyskuje nowy wymiar z tego powodu że coraz wiecej telewizorów posiada obsługę funkcji sieciowych, a niektóre zdaje się można obsługiwać z ipoda. Czyli telewizor aktualnie może robić za odtwarzacz strumieniowy. Tylko powinni jeszcze dodać włączany tryb wyłączanej matrycy przy sterowania zewnętrznym sterownikiem.

Właśnie tego mi brakuje u mnie w tv. To, że przez przetwornik w tv przepuszczony dźwięk jest całkiem niezły zauwazyłem już jakiś czas temu, gdy podpiąłem hdmi pod laptopa i liniowym wyjściem rca skierowałem dźwięk na wzmacniacz. Efekt mnie bardzo pozytywnie zaskoczył (denon dvd 2200, hk hd720 nie były lepszym źródłem),, gdyby właśnie była jeszcze możliwość wyłączenia matrycy na czas słuchania to bym z takiego rozwiazania kożystał częściej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Z dziwnych źródeł "Kindle Fire" ma dobrą jakość (pierwsze - prototypowe modele, ps Vita - prototypy jeszcze bez baterii super były, "Nook Tablet" też grało (tez pierwsze modele, nie wiem jak finalne), swego czasu jakiś discman Philipsa - rewelacja

i jeden z notesów elektronicznych HP Jornada 720 z 12 lat temu wersja 20bit - tylko ekran strasznie szumiał ;) bo świetłowka

a nie ledy jeszcze tam były do LCD)

 

Generalnie laptopy są bardzo złe, nowe karty wbudowane w płyty stacjonarnych PC realteka sa rewelacyjne

(dramatycznie lepsze od iPhone)

 

Oczywiście HDMI/spdif/torslink daje idealna jakość obrazu i dźwięku nawet kabelek za 4.5pln (światłowód za 8pln bardziej są),

nie spotkałem się żeby urządzenia psuły jakość specjalnie - z kartami graficznymi to nie tak jest, ale tak mogą coś specjalnie

(nie słyszałem o tym) psuć pomiędzy niektórymi modelami ale nie najdroższe i najtańsze tylko bardziej 280pln a 175pln żeby

dzieciaki sobie nie odblokowywały 96 jednostek w kartach co maja mieć 64 - ale raczej teog nie robią, bo samo nie wychodzi

w fabryce i taki chip leci do tańszej.

 

Ale ja jestem zwolennikiem doprowadzenia cyfrowo aż do ampli (one z założenia powinny mieć najlepszą jakość bo ładnie zgrane z wzmacniaczami to jest/powinno być), jak się dziwactw niepowącza po drodzę w menu urządzeń to dojdzie ideał

 

Telewizora nie testowałem analogowo, cyfrowo daje sygnał perfekt oczywiście taki sam jak dowolnej (25k pln ;) ) ceny CD,

czy dvd audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.