Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory jako przetworniki w STEREO ;)


liberas

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja jestem zwolennikiem doprowadzenia cyfrowo aż do ampli

 

No tak, ale mało który ampli zagra jak dobrej klasy wzmacniacz.

 

Robiłem próby z Plazmą Panasa, ale "wychodziłem" analogowo, bo chciałem podać sygnał bezpośrednio na wzmacniacz - mam mieszane odczucia - mój zwykły DAC gra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mało który ampli zagra jak dobrej klasy wzmacniacz.

 

Robiłem próby z Plazmą Panasa, ale "wychodziłem" analogowo, bo chciałem podać sygnał bezpośrednio na wzmacniacz - mam mieszane odczucia - mój zwykły DAC gra lepiej.

 

Właśnie nie wiem, bo ja chyba nigdy nie słyszałem "dobrego wzmacniacza" (tz nie bardzo słyszę różnicę

pomiędzy moim denonem 3802 a czymś droższym, gra prawie identyko, czasami trochę inaczej).

 

Ale różnicę w DAC słychać okrutne czasami, a czasami już małe.

 

plazma panasonic to najlepszy ekran nie dźwięk, samsung może mieć leszy - ale obrazu nie będzie miał ;)

mam plazme 3d 50' "w pracy" samsunga mogę z czymś porównać, tylko nie wiem jakie ma wyjście, bo

tylko po optiku był podłączany.

może przywlokę kiedyś do "studia dźwiękowego" i podłączę pod monitory mackie - wtedy się usłyszy :)

 

 

hmm.... ale dobre wzmacniacze w ampli to nie tam gdzie siedzi znaczek THX ? ( i cena ~8k + )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę:

Ta sama garść kości i elementów biernych za 200 jest w TV i w innych klamotach (DAC, CD, DVD, dekodery,...).

Dyskusja potwierdza, że gra to tak samo :).

 

Co zatem z Waszą audiofilska pasją?

;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę:

Ta sama garść kości i elementów biernych za 200 jest w TV i w innych klamotach (DAC, CD, DVD, dekodery,...).

Dyskusja potwierdza, że gra to tak samo :).

 

 

 

Różnią się :) i czasami przez przypadek (tz. producent zazwyczaj dobrze wie co robi) wstawią dobre

elementy (nie muszą być drogie) w TV też.

 

może zrobię testy walkmana "watson" - bo ma 2 wyjścia, słuchawkowe i prosto z przetwornika preamp lineout,

pewnie siedzi tam legendarny philips ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zrobię testy walkmana "watson" - bo ma 2 wyjścia, słuchawkowe i prosto z przetwornika preamp lineout,

pewnie siedzi tam legendarny philips ;)

 

przetestowane i nie wiem co powiedzieć.. gra ok (w przeciwieństwie do słuchawkowych) mam wrażenie że dac wbudowane w ampli robi to lepiej

ale nie wiem - nie mam zdania, trzeba by długo słuchać, bo różnic na pierwsze spojrzenie w zasadzie nie ma

na 100% laptop gra gorzej, i stare wbudowane karty w pecety też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś karty graficzne różniły się od siebie jakością obrazu z wyjścia d-sub(vga, analogowe). Niektórzy producenci, dla zmniejszenia kosztów, dawali najtańsze możliwe elementy jako filtry, a samo gniazdo montowali na tasiemce. Obraz faktycznie był trochę gorszy, niż mógł być. Lepsi producenci dawali przyzwoite jakości elementy, więc i obraz był idealny, taki sam niezależnie do stosowanych gpu czy producenta karty. Od czasów dvi (hdmi) problem zniknął. Wszystkie karty dają identycznej jakości obraz na monitorze.

 

Analogicznie jest w audio. Producent musi bardzo spieprzyć robotę, aby jakość dźwięku pochodząca np z odtwarzacza cd, była inna (gorsza) od pozostałych modeli na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiophools - goo.gl/NJkF8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś karty graficzne różniły się od siebie jakością obrazu z wyjścia d-sub(vga, analogowe). Niektórzy producenci, dla zmniejszenia kosztów, dawali najtańsze możliwe elementy jako filtry, a samo gniazdo montowali na tasiemce. Obraz faktycznie był trochę gorszy, niż mógł być. Lepsi producenci dawali przyzwoite jakości elementy, więc i obraz był idealny, taki sam niezależnie do stosowanych gpu czy producenta karty. Od czasów dvi (hdmi) problem zniknął. Wszystkie karty dają identycznej jakości obraz na monitorze.

 

Analogicznie jest w audio. Producent musi bardzo spieprzyć robotę, aby jakość dźwięku pochodząca np z odtwarzacza cd, była inna (gorsza) od pozostałych modeli na rynku.

 

Z kartami graficznymi, "analogowymi" to sprawa trochę bardziej skomplikowana - wiem bo je kupowałem, razem z monitorami tak topowymi że lepszych nie było ;)

 

były parametry które dość wiernie odwzorowywały jak to tam było, był "ramdac" i wzmacniacz + wzmacniacz w monitorze, i maxymalna ilość Hz.

 

Ramdac tani miał koło 300..350MHz, matroxy miały 450MHz i 500MHz (nvidie i ati potem też, ale chyba ponad 450MHz to nie widziałem), ilość bitów 8 lub 10 - było wiadomo co się kupuje.

 

do tego monitory, ok były ze wzmacniaczem koło 110MHz i to były wypasione 19', 22' dobre to było 140MHz (liczone analogowo) i dawało super obraz 2048x1536@85Hz

Iiyama 512,514 albo podobne zabawki SUN lub HP (te gorsze trochę były) - naprawę dobre to było :)

 

tak jak w audio kabelek miał znaczenie z tym że topowe były za 15pln (w hurcie), i ponad tą cenę różnic nie było - ale tak naprawdę nie było.

kabelki BNC do super pro monitorów to bzdura jakaś miałem takich kilka, bezsens - nikt tego nie robił zostały w kartach starych z ramdacami

koło 350MHz, i i tak nowsze modele bez tego były lepsze - i monitorów też - wycofali.

 

a i złamany kabelek było widać odrazu jak ktoś go zagiął za bardzo :)

 

 

 

z cyfrową ich analogią zgodzę się w zasadzie w całości.

 

w kartach graficznych jedyne wyzwanie było czy pociągnie 2560x1600 @ 60Hz, i czy pociągnie 3d w 2x1920x1080@60Hz po cyfrze

teraz nawet te za 115pln to ciągną (+8 kanałowe audio 24bit 96kHz)

 

 

i z audio to samo, ostro trzeba spierniczyć żeby po cyfrze coś nie tak było.

 

kabelki są po 5 pln nie po 15, i można je łamać - puki obraz przechodzi - nie widziałem popsutego, ale widziałem jeden monitor co nie tolerował taniego kabla (gateway 18') :),

a światłowody po 8pln czy jakoś tak i wszystko śmiga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.