Skocz do zawartości
IGNORED

Pro-ject Expression III-modernizacja


magazyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w Nowym 2012roku ,,nowy rok nowym rokiem,a modernizacje trwają...nowe łożysko na dwóch kulkach z podtalerzykiem,stal nierdzewna (2,5kg)

 

...talerz ,stal nierdzewna,300mm średnicy,20mm wysokości,waga 7kg..majestat bezwładności jest niesamowity...

 

,,a na sam koniec chce dołożyć drugi silnik,taki sam,z Pro-jecta,,i mam w związku z tym pytanie,na tych dwóch ostatnich fotkach są elementy ,które są połączone z silnikiem 16v DC,co to są za elementy,i gdzie je nabyć,za wszelkie info z góry wielkie dzięki,kończąc ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU,,Pozdrawiam ,m

 

Pełne chapeau bas, 'pro-ject magazyn' wygląda zacnie :)

 

Nie wiem tylko po co ci drugi silnik, nie wiem czy nie spowoduje to większych problemów, zwłaszcza w sytuacji gdy silniki będą pracowały z różną prędkością? Jeżeli jest to silnik DC to może lepiej dać porządne zasilnie, a jeżeli AC to dobry filtr lub kontrolera (tj. tzw. motor supply)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Witam Wszystkich,przepraszam za nieobecność(brak dostępu do neta,,

 

//>>ganzz_gut,,

 

rzeczywiście może masz rację,że trochę"sram ogniem"z tym drugim silnikiem,generalnie ten który jest oryginalny(AC Pro-jecta),rozkręca ten talerz bez problemu,tylko dużo wolniej,czy to nie spowoduje jego spalenia??,jest też różnica w zasilaczach ściennych,ten do "speedboxa se II",jest oznaczony 1000mA,a te prosto ze ściany do gramiaka mają 500mA,,połowa mniej!!,,no i sam speedbox prawdopodobnie ma jakiś mocniejszy kondensator w środku,który daje mu większego kopa na starcie,i bardziej stabilizuje pod czas pracy??(he,he,,zabrzmiało jak na rajdach samochodowych WRC),nic nie pozostaje,tylko niestety wysupłać 400E,i sprawdzić samemu,,

aaa...przecież ty tak że dałeś wytoczyć z tego co pamiętam do swojej REGI subplater,i jak lepiej??

 

//>>Yul,,

 

zmiany jakie zaszły po tych kombinacjach, przede wszystkim to cisza napędu i obojętność akustyczna obudowy,nie absolutna,lub prawie absolutna jak w gramofonach DR.Feictker,albo Acoustic Raven,ale maksymalnie wystarczająca i satysfakcjonująca,teraz wiem na przykład ,że dość znaczącym kluczem do sukcesu jest MASA ,talerza ,obudowy(plinty),przed wytoczeniem tego stalowego "subplatera" naciskając na brzeg talerza, można było "przegiąć go, to w jedną,to w drugą stronę,i to własnie dało mi do myślenia,i kopa do zrobienia czegoś sztywniejszego,prawdą jest,że gramofon to mikro dynamika,wszelkie nierównomierności toczenia,przy plastikowym subplaterze działającym jak "twarda sprężyna" uwydatniająca niedokładności łożyska,drgania akustyczne z otoczenia (kolumny blisko komody na której stoi gramiak-mój przypadek),te wszystkie zjawiska trafią w efekcie końcowym do wkładki,lekarstwem na to będzie na pewno: dobrze wytłumiona plinta gramiaka, ja swoją wykonałem trochę na wzór firmy Der plattenspieler DPS 2,,http://www.soundscapehifi.com/dps.htm ,,tylko nie dosłownie ,bo trochę inne materiały,np sklejka,zamiast mdf,i guma mielona,zamiast mikrogumy(to taka czarna, gęsta gąbka),,solidna podstawa pod gramofon,ja swoją skleiłem z dwóch 18mm płyt MDF,i polakierowałem na czarno,i cały spód podkleiłem 3mm matą filcową,choć przyznam szczerze,że lepszy byłby granit-może niebawem,tak że w całości podklejony filcem---maćku1---coś dla Ciebie,taka podstawa(płyta)pod gramofon na pewno pozytywnie wytłumi komodę("dupne" pudło rezonansowe,kontrabas..??(gramofon na kontrabasie nie zagra,,aalee,,kontrabas z gramofonu to już nnaapeewnoo-śmieję się tylko...)),,nie zapominajmy o tym...nie ma problemu, jeżeli gramiak stoi na dobrym,dedykowanym stoliku audio,ja na takowy nie mam już miejsca,muszę poradzić sobie inaczej,,

Yul,powiem szczerze,że ciężko mi opisać zmiany które zaszły po zmianie praktycznie wszystkiego,z powodu braku porównania ze starą plintą,zbyt dużo zmian,,kurcze ty już na początku napisałeś że zmienione prawie wszystko,po drodze zmieniłem ramię z PJ ,na Sumiko ft3 Premier,które i tak dodatkowo pozmieniałem ,okablowanie w środku i na zewnątrz(w jednym kawałku od wkładki do wtyków w ekranie wg.propozycji AHAJI,przeciwwaga w raz trzpieniem owej,dociążenie rurki ramienia w postaci podwójnego pręta z cyny wewnątrz,uchwyt headshela,dzwignia windy,nowa podstawa,(gdyby nie szwagier tokarz to bym ładnie wyglądał finansowo,,)),potem była nowa wkładka AT 33 PTG,nowe pre NUDAPHONO-po tych dwóch zmianach zrobiło się naprawdę ciekawie,,bardzo rzadko występuje u mnie efekt subsoniczny,to chyba z racji zwiększonej masy własnej i dobrze wyważonego ramienia,,generalnie chodzi o to, żeby dobrać tak ciężarek przeciwwagi,by był jak najbliżej osi skrętnej ramienia, zmniejszamy wtedy siłę bezwładności balansu ramienia-,nierówności, fałdy na płycie wprawiają mocniej w ruch ramię z za bardzo oddaloną przeciwwagą,tak to rozumiem,,-ale to nie do Ciebie Yul,pełny szacuneczek,ja tak tylko,no i na koniec talerz..pięknie się kręci...,cały ten "zespół napędowy",precyzyjne łożysko z talerzem, zamontowany ,do tak wytłumionej plinty,stanowi niezwykle sztywny,ciężki,obojętny akustycznie napęd,który sprawia, że the Wall-floydów ,czy Craisis-Oldfielda nie słucham już z cd-sa,nie występuje też u mnie takiego rodzaju pogłos jak z pudła (wpływ wytłumionej plinty) perkusja brzmi niezwykle realistycznie,uderzenie taka akustyczna koncertowa definicja,z ostrością, wykopem, szczególnie w tych dwóch w/w przypadkach-a słuchałem naprawdę głośno-i nic się nie wzbudzało, sprzęgało,itp.

 

//>>dla wszystkich miłośników gramiaków Pro-ject,,i nie tylko...

 

Ciężka podstawa pod ramię,też znalazła swój istotny wpływ w pomniejszeniu podatności przenoszenia wibracji -(z racji swojej masy)np. z napędu na ramię,takie drobne z pozoru trzy elementy,: ciężki subplater z łożyskiem,podstawa pod ramię,i"podfilcowana" podstawa pod gramiaka, powinny w wystarczającym stopniu pomóc w bolączkach typu: brumienie napędu,jakieś akustyczne pogłosy,,co do efektu subsonicznego i przeciwwagi ,,jeżeli za bardzo oddalona, dokleić na jakiejś taśmie dwustronnej jedną-dwie monety 5groszy(od spodu do ciężarka przeciwwagi-przysuwając go wcześniej możliwie najbliżej korpusu łożyskowania ramienia) ,wrzucić jakąś lekko pofałdowaną płytę i zaobserwować zmiany-uprzedzam że pofalowanej płycie nie pomoże za wiele, ale daje głowę że będzie lepiej

 

 

//>>maciek1,,

 

,,Maćku,popróbuj jeszcze z tą podstawą pod gramofon,to naprawdę przynosi mocno pozytywne zmiany,koszt w sumie niewielki,jeden-gruby,lub dwa kawałki płyty MDF,przy odrobinie zdolności manualnych typu Adaś Słodowy,można to zrobić w domu,już nie wspomnę,jak byś np,po drodze do sklepu spotkał starego kumpla tokarza, który by trzasnął nową podstawę pod ramię ,tudzież nowy, ciężki podtalerzyk??

 

 

Pozdrawiam m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o kolce/stożki - nie udało mi się namierzyć stron z takowymi...

//>>shukenja,,Witaj,nie ma żadnych linków,to to własna koncepcja,i własna robota,"DIY",wysłałem Ci na priva...Pozdrawiam,m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj magazyn! U mnie Pro-Ject godnie stoi na grubej granitowej (chyba z 5cm ) płycie na kolcach. Tak więc tutaj wszystko zgodnie ze starą sztuką:) Dostał ją w spadku po cd SonyES(z przetwornikiem Stelmacha), na którym gram tylko wtedy gdy piszę teksty, czyli jako tło. Jak na razie po zastosowaniu zwykłego filcu cisza... Tylko Muzyka!Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.