Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Philips 22AH308 informacje


musiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakupiłem takiego oto staruszka jak w temacie, wzmacniacz gra bardzo miękko ,jasno i przyjemnie :-),

chciałbym uzyskać informacje na takie pytania :

 

1.Do czego służy gniazdo chinch z tyłu i przełącznik z przodu oznaczone skrótem "MFB"

2.Jak i co podłączać pod wejścia "Aux low" i "Aux high" (domniemam, że chodzi tu o czułości wejść?), co korzystniej podłączyć (np. cd z regulowanym wyjściem ? )

3.Czy funkcja/przełącznik o oznaczeniu "reverse" służy do zamiany kanału prawego na lewy a lewego na prawy?

4.Czy ma ktoś może takiego - tu proszę o podzielenie się wrażeniami z odsłuchu :-)

 

Będę wdzięczny za informacje :-)

 

Oto ten (wg. mnie) piękniś ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MFB to wyjście na aktywne kolumny MFB philipsa - Motional Feedback.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s

To chyba jakis wyższy model ponoć ma 2x87W @ 8 Ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>1.Do czego służy gniazdo chinch z tyłu i przełącznik z przodu oznaczone skrótem "MFB"

 

"Motional Feedback (MFB) - to opracowany we wczesnych latach '70 przez Philipsa system głośnikowy polegający na sprzężeniu zwrotnym pochodzącym od ruchu membrany głośnika niskotonowego. Specjalny czujnik zamieszczony pod membraną głośnika przekazywał do wzmacniacza informację o wychyleniu membrany, a wzmacniacz natychmiast korygował prąd kierowany do cewki głośnika. Główną korzyścią tego rozwiązania było polepszenie impulsu basu poprzez aktywną w tym wypadku korekcję nieliniowości pracy membrany oraz wygubienie rezonansów obudowy. Tym samym możliwa stała się reprodukcja lepszej jakości i znacznie niższego basu ze stosunkowo małych obudów i to obudów o konstrukcji zamkniętej. Rozwiązanie to utrzymało się do lat '80, ale stopniowo zaprzestano produkcji kolumn z MFB ze względu na znacząco wyższe koszty produkcji."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

>2.Jak i co podłączać pod wejścia "Aux low" i "Aux high" (domniemam, że chodzi tu o czułości wejść?),

>co korzystniej podłączyć (np. cd z regulowanym wyjściem ? )

 

Trudno być pewnym bez dostępu do jakiejkolwiek dokumentacji, ale np. w moim wzmacniaczu jest przełącznik PH/AUX, służący do wyboru czułości wejścia. W pozycji high podłącza się gramofon, w low dowolne (no prawie dowolne) inne urządzenie. Przypuszczam, że podobnie bedzie u Ciebie. Źródło z regulowanym poziomem podłącza się do wejścia o niskiej czułości - AUX low. Tak czy inaczej, jak będziesz eksperymentował, ustaw gałkę głośności na minimum i podkręcaj powoli.

 

 

>3.Czy funkcja/przełącznik o oznaczeniu "reverse" służy do zamiany kanału prawego na lewy a lewego na

>prawy?

 

Prawdopodobnie dobrze się domyślasz. Myślę, że bardzo łatwo będzie to sprawdzić nausznie.

 

 

>czolgista778 - czy można je traktować jak wyjście z przedwzmacniacza i podpiąć końcówkę mocy?

>(chodzi o MFB)

 

Raczej nie. Myślę, że lektura tego wątku rozwieje wszelkie wątpliwości:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Wzmacniacz faktycznie jest ładny. Koniecznie napisz jak gra, bo za kasę, którą trzeba na niego wydać może się okazać ciekawą alternatywą dla wielu innych pozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie to cudenko przez kilka miechów. Też kurde nie wiedziałem o co chodzi z tym MFB. Wiem na czym polega ten patent w aktywnych monitora philipsa ale po co to w wzmacniaczu domowym?? :P

 

A co do dzwieku to muszę przyznać ze jest to wzmacniacz dzwiękowo bez rewelacji. Nalepiej gra bas. Schodzi nisko z dużą siłą. Do tego dochodzi całkiem fajna dynamika. Poza tym średnica posklejana - przydało by sie lepsze różnicowanie dzwięów i barw; przy dużym natłoku instrumentów jest kiszka. Wysokie podobnie, przy czym blachy perkusji grają całkiem całkiem :)

Konstrukcyjnie tez jest bez rewelacji. W tym modelu poczyniono już duże oszczędności. Moim zdaniem ten wzmacniacz nadaje się najbardziej do posłuchania radia w pracy, czy jakiś empetrujek:)

Przydadzą sie także ciepło grające kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dzwiek vintage :) Swoja droga sprzet ma juz swoje lata i pewnie pare elementow przydaloby sie odswiezyc.Te kolumny MFB to byly akurat normalne glosniki do domu, nadal swoje kosztuja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzislav, 16 Maj 2010, 10:37

 

> Moim zdaniem

> ten wzmacniacz nadaje się najbardziej do posłuchania radia w pracy, czy jakiś empetrujek:)

 

Trzeba pamiętać, że wzmacniacz kosztuje tyle co jedna płyta CD. Za taka kasę to chyba jednak jakoś gra, prawda? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa to juz inna historia, ja przegladalem ogloszenia i cena tego wzmaka w Holandii waha sie od 150 do 200 euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za obszerne odpowiedzi, już więcej wiem :-)

Widzę że MFB to niezła i skomplikowana elektroniczna "maszyneria", ciekawe czy w odsłuchu jest powalająca, czy ktoś słyszał może kolumny Philipsa o płaskich membranach w trybie MFB?

 

Sam wzmacniacz ze starymi moimi IQ 1703 AC (szukam danych do nich, prospektów, osób które je odsłuchiwały lub posiadają) gra bardzo jasno (nie wiem czy to nie wpływ zestarzenia się pewnych elementów (jakich - do wymiany?) - przy spokojnej muzyce jest bardzo dobrze, jest szeroka scena, wysokie częstotliwości są miłe dla ucha, bas niski (przy zerowych ustawieniach regulacji - przydatne są również rozdzielone częstotliwości regulacji basów i średnio - wysokich),

przy rytmicznej muzyce trochę więcej bałaganu - ale tu duże znaczenie ma cd jaki podłączę , zaś magnetofon dobrze gra .A gramofon zaś - miodzik :-)

 

Ogólnie bardzo go sobie chwalę w moim zestawie i pomieszczeniu, dokupiłem go m.in. do identycznego stylistycznie N5846, tak więc czy poczyniono w nim oszczędności w związku z tym - nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecamel - "Trudno być pewnym bez dostępu do jakiejkolwiek dokumentacji, ale np. w moim wzmacniaczu jest przełącznik PH/AUX, służący do wyboru czułości wejścia. W pozycji high podłącza się gramofon, w low dowolne (no prawie dowolne) inne urządzenie. Przypuszczam, że podobnie bedzie u Ciebie. Źródło z regulowanym poziomem podłącza się do wejścia o niskiej czułości - AUX low. Tak czy inaczej, jak będziesz eksperymentował, ustaw gałkę głośności na minimum i podkręcaj powoli."

 

Mam dwa osobne wejścia na gramofony i osobne Aux low i Aux high jak i na dwa magnetofony - drążę ten temat by przypadkiem nie zniszczyć/spalić wejść, z cd (bo to źródło będę podłączał pod te wejścia)rozumiem wychodzi sygnał o wysokiej czułości (nie regulowane), czyli pod Aux low podpiąć?

 

Co do podłączenia empetrójki ( Zdzislav ) - to sorry ale nie warto w ogóle go wtedy włączać ,

u mnie to degeneracja tego sprzętu, odsłuch z tego wzmacniacza prezentuje się u mnie bardzo dobrze,

a empetrójkę to można sobie do telewizora podpiąć :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronce www.mfbfreaks.nl masz po lewej liste glosnikow mfb philipsa,dane i zdjecia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem CD powinno się raczej podpiąć pod AUX low, ale jak już wcześniej wspominałem, to tylko zgadywanka. Jak będziesz ostrożny z gałką siły głosu to przy eksperymentowaniu z gniazdami nic się nie powinno wydarzyć. Swoją drogą, może spróbuj gdzieś w sieci poszukać instrukcji do tego wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś :-)

 

Różnica jest tylko w oznaczeniu - u mnie Aux high i aux low, a na tej stronce na zdjęciu na przednim panelu analogicznie Aux i MC (czyli do wkładki mc czy raczej mikrofon?)

Zdjęcie danych z netu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zgaduję - wejście na mikrofon jest przeważnie (u Ciebie chyba też) na przednim panelu wzmacniacza. Chyba równie często jest w postaci gniazda JACK a nie RCA. No ale bez dokumentacji, na odległość, nic więcej raczej nie wywróżę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tu gafę popełniłem - gniazdo mikrofonowe jest (i regulowane) jak piszesz na przednim panelu - "duzy jack".

Ale z kolei mam wejścia na dwa gramofony, czyli niby do gramofonu to aux low nie byłoby raczej...

 

Może ktoś wie, lub ma instrukcję?

Będę wdzięczny :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 21

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.