Skocz do zawartości
IGNORED

Maksymalnie analityczne i szczegółowe słuchawki.


4fury4

Rekomendowane odpowiedzi

zildjian@

 

Nie wiem, facet pisał, że mają takie same przetworniki.

 

josef@

 

Może dlatego, że Grado kojarzone są głownie z segmentem "audiofilskim", nie "pro". Chociaż mają w ofercie przecież "profesjonalny" model PS1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4fury4, 14 Maj 2010, 19:46

 

>Słyszałem o nich. Jest już MkII. Ale niektórzy mówią, że wrażenie szczegółowości wynika ze zbyt

>jasnej gry pasma.

>Nie ukrywam, że sam mam m. in. AKG K501. Ale szukam właśnie czegoś bardziej analitycznego.

 

Kolego, masz swietne sluchawki. Nie wiem po co Ci maksimum analitycznosci czy szczegolowosic. To jest zly kierunek. Wazne jest, ze ma sie doskonale muzycznie sluchawki, ze przyjemnosc sluchania jest duza a nie czy slyszy sie wiecej detali. Zreszta, czesto jest to okupione klopotem z czytaniem melodii.

 

Uwazam, ze Twoj problem jest wydumany i wlozysz pieniadze w cos, co potem odbije Ci sie jako zle zainwestowane pieniadze. Slyszlem Sennheisery Orfeus i nie chcialbym ich za darmo, naprawde. No chyba by odsprzedac ;)

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, słuchawki do słuchania muzyki już mam. A kto powiedział, że trzeba mieć jedną parę? Niewątpliwie jest to problem wydumany. Ale właśnie chcę mieć jeszcze i takie słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"szczegółowe" CZY "analityczne"? szczegółowe to są Shure E2c

 

bo te różne ałdiofile przywoływane wyżej są najczęście analityczne, ale NIE SĄ szczegółowe,

 

analityczność to taka ałdiofilska szczegółowość typu filtrujemy 80% szczegółów po to żeby mieć surrealistycznie wywalone na wierzch 20% i nimi się podniecać....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

------> 4fury4

AKG K1000 to dynamiki. niesamowicie rozdzielcze.

 

mam obecnie w domu AKG K701, AKG K240M, AKG K260, Ultrasone HFI-650, Sennheiser HD25SP i Sennheiser HD560 Ovation II i pod wzgledem rozdzielczosci i separacji instrumentow zadne z pozostalych nawet nie zblizaja sie do K701. AKG robi rowniez wersje niby bardziej studyjna - K702, ale w istocie poza kolorem i odlaczanym kablem niczym sie nie roznia od K701. Watpie zeby w cenie K701 - czyli ok 950 zl/ 200 Euro znalazloby sie cos lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graaf@

 

Chodzi mi prawdopodobnie o tę "szczegółowość", o której piszesz. Dźwięk opisuje się na ogół przy pomocy metafor (lub wykresów), dlatego czasem trudno się dogadać.

Czyli o to, by można usłyszeć dokładnie poszczególne dźwięki. Żeby nie "zlewały się", nie "nakładały na siebie", ale były "oddzielone", dawały się z łatwością słuchowo wyodrębnić. Oczywiście w pewnych granicach, bo nie wierzę, że darzą się tak wyodrębnić wszystkie instrumenty w orkiestrze symfonicznej.

Natomiast mniej o tzw. transparentność.

 

Słuchawki, które wyżej wymieniłem, polecane były na forach nt. masteringu i miksowania.

 

jeckylandhide@

 

AKG K1000 wyglądają jak elektrostaty, np. Staxy. Stąd mój błąd. Bo te słuchawki są rzeczywiście dynamiczne (sprawdziłem). Wysoko ocenianie właśnie m. in. za transparentność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soso, 15 Maj 2010, 16:08

>Slyszlem Sennheisery Orfeus i nie chcialbym ich za darmo.

 

Gówno słuchałeś albo w dupianej konfiguracji kropka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełniany, 15 Maj 2010, 20:37

 

>soso, 15 Maj 2010, 16:08

>>Slyszlem Sennheisery Orfeus i nie chcialbym ich za darmo.

>

>Gówno słuchałeś albo w dupianej konfiguracji kropka

 

potwierdzam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeckylandhide

Zgadzam się całkowicie - AKG K-1000 są super rozdzielcze, szczegółowe, czasem aż do bólu, ale bardzo rzadko kiedy chce się odpocząć od tej rozdzielczości.

Natomiast model K701 w swojej kategorii cenowej jest nie do przebicia. W ogłoszeniach nowe/prawie nowe są czasem za 800 PLN. Ale do HD800 czy topowych Grado im daleko, nie mówiąc w ogóle o K-1000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do Beresa K701 mogły by z podbita średnicą i wyostrzoną górą spasować dla mnie niestety ale w neutralnym torze wszelkie podbite przez K701 szelesty tła powodują odruchowe szukanie obcej osoby w pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełniany, 15 Maj 2010, 20:37

 

>soso, 15 Maj 2010, 16:08

>>Slyszlem Sennheisery Orfeus i nie chcialbym ich za darmo.

>

>Gówno słuchałeś albo w dupianej konfiguracji kropka

 

 

Sluchalem ze wzmacniaczem oryginalnym sennheisera, model objazdowy, ktorym sennheiser zaszczyca targi hi-fi. Mialem na uszach to cudo przez pewnie pol godziny bo znam czlowieka, ktoremu te sluchawki wypozyczona dla jego stoiska; dwie rozne plyty i wrazenie bylo marne - duzo uciazliwych sybilantow i ogolnie rzecz biorac za wiele informacji.

 

Pewnie koledzy jako posiadacze Orfeuszow wiecie lepiej zatem chyle czola i przepraszam

 

Gowno wiem i w dupie bylem, jeszcze raz sorry, na kolanach podejmuje pod nozki

 

wasz durny, glupi i zasrany soso

 

 

tak to wygladalo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he "za wiele informacji". Ja na ogół mam takie wrażenie, kiedy zdarzy mi się słuchać "hi-endowego" sprzętu. Traktuję ów sprzęt jako ciekawostkę. Nigdy natomiast nie chciałem mieć czegoś takiego.

Chyba skupię się na monitorach w okolicy 500-800 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>soso, 15 Maj 2010, 22:50

 

Już pisałem że gra cały system lepiej napisz co napędzało tamtego wystawowego Orfeusza,przez jakie kable, etc.

 

Przypomina mi się dwa lata temu wystawa na AS Staxów z DVD Onkyo grało to do dupy a słyszałem w innym systemie że tak "tragicznie" nie jest; sybilanty są do opanowania; to głownie sprawa wzmaka. W wypadku Staxów musi być bardzo małe THD bo jak się okazuje nawet statystyczny człowiek jednak słyszy dokładniej niż 0,1% THD :)Powyżej 0,01% wzmak nie powinien mieć. Jak za tym czytając dane wzmacniaczy Staxa wyjdzie Ci że większość się do nich nie nadaje, bo mają te nieszczęsne 0,02% które kurna słychać na tych niesłychanie cienkich, lekkich a zatem czułych potrafiących odtworzyć najmniejszy szczegół membranach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.