Jump to content
IGNORED

Gramofon automat i 10 calowe plyty

cripple kiwi

Recommended Posts

Jak pozbyć się tego problemu? Mam kilka dziesięciocalowych płyt, ale gramofon po uruchomieniu ustawia ramię zawsze w tym samym miejscu – tak jak dla płyt 12 cali. Jak zapomnę o tym i wcisnę start, to igła połamie się na wgłębieniach w gumie...

To samo jeśli chodzi o single.

Mój gramofon to taki drągal Sony ps-x55

Guest masza1968

(Konto usunięte)

Twój gramofon ma system rozpoznawania średnicy płyty (ta dioda na słupku z tyłu obok mocowania ramienia). Po wciśnięciu start ramie samo powinno podjechać do początku płyty (jak by nie była). Jeśli tego nie robi to jest popsuty i nie mam pojęcia jak się to naprawia.

Niestety, ale ten gramofon nie rozpozna ci płyt 10 calowych ponieważ system jest zaprojektowany dla płyt 12 calowych i 7 calowych. W samej instrukcji serwisowej jest mowa tylko o tych dwóch wielkościach płyty, także nie jest to wina zepsucia się czegoś, gramofon jest sprawny tylko nie obsługuje 10 calowych płyt, tzn system automatycznego rozpoznawania wielkości płyty nie ma zaprogramowanej tej wielkości płyty :)

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.