Skocz do zawartości
IGNORED

Netbok z Atomem do muzyki we FLAC/APE


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

izokom:

 

>dzięki za podpowiedzi, u mnie na 100% nic tam sie nie swieci

 

Żeby się zaświeciło, należy zwykle włączyć. W pecetach wyjście optyczne uruchamia się zwykle we właściwościach karty muzycznej. Urządzenia Apple (nie wiem, czy wszystkie) robią to automatycznie - wiedzą, czy do gniazda włożono wtyk, i czy jest to minijack słuchawkowy, czy inny. Ot, takie mądre. W innym posiadanym przeze mnie ustrojstwie należy wejść w menu i pstryknąć w nim co trzeba, by zaświecić (bądź zgasić) diodę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% sie nie swieci w kazdej opcji ustawień

 

Zresztą traktowałem ten test treningowo - jak działa foobar z wtyczką upnp sterowany z Ipoda.

Sam laptop Lenowo ideapad Y550 jest do tego celu za duzy i za głosny.

 

Miałem zainstalowanego foobara na jednym kompie i jednym laptopie i w Ipodze zgłaszają się oba elegancko. Mozna sterowa oboma, na tym puscic to, na tamtym cos innego korzystając z jednej bazy utworów w sieci. Jakas namiastka multiroomu.

 

A Ipod z foobarem zaskoczył super, dostęp do plików jest szybki, po zatwierdzeniu gra natychmiast, nie tnie sie to nawet na plikach 24/192.

 

Teraz tylko trzeba poszukac cichego netbooka z spdif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na 100% sie nie swieci w kazdej opcji ustawień"

 

Mam zewnętrzną kartę dźwiękową, w której wyjście optyczne jest właśnie w gnieździe słuchawkowym. I diodka zaczyna świecić dopiero wtedy, gdy się włoży wtyczkę do gniazda. W momencie wciśnięcia przejściówki widać jak się dioda załącza. Zapewne w przypadku wtyczki słuchawek też, ale z oczywistych przyczyn nie widać tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma lub testowal moze ten sprzęt?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu z pewnością jest Spdif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy to jakiego laptopa/netbooka uzyjemy jako "serwera muzycznego" ma znaczenie ? Chodzi mi o starszy sprzęt (zakładamy że uciąga Foobara i FLAC/APE). Sygnałem z USB zajmuje się zewnętrzna M-Audio Audiophile USB wiec w sumie to ona odtwarza dźwięk. Po USB lapek podaje w sumie tylko dane do "wytworzenia" dźwięku w M-Audio. Ma więc to jakieś znaczenie,że lapek jest np. starszy , kilkuletni ? Zakładamy,że sprawny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wariuję tylko pytam.... Dyski kupuję takie na jakie mnie stać. A pytam poważnie. Czy ma to jakieś znaczenie czy nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma to

>jakieś znaczenie czy nie ?

--------------

Nie ma.

Możesz kupić bardzo stary laptop za 200 zł i gwarantuję, że poradzi sobie z plikami *flac bez problemu. Jak już pisałem moje Pentium III (staroć jak smok) przy odtwarzaniu flac jest obciążone w 4%.

Z odtwarzaniem *ape na starych kompach możesz mieć problem. Procesor może się mocno męczyć. Tak więc nie ma sensu trzymac czegokolwiek w *ape. Trzeba wszystko przekonwertować do *flac i po problemie.

 

Musisz być jednak przygotowany, że czasami zdarza się, że urządzenie USB obciąża procesor w dość wysokim stopniu. Ale tyczy to tylko niektórych konfiguracji i zależy od cholera wie czego. Zdarzało się, że karta E-MU 0404 USB potrafiła na niektórych nowych kompach z super szybkimi procesorami powodować obciążenie rzędu 20% przy odtwarzaniu pliku *wav.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yayacek, 20 Cze 2010, 14:22

 

>Czy ma to

>>jakieś znaczenie czy nie ?

>--------------

>Nie ma.

 

W pewnym zakresie to zgoda. Jednak lapek o marnym zasilaniu może przenosić jakieś szumy po kablu usb. Miewałem z tym problem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Obudowa wpierw była fabryczna. Fujitsu-Siemens wcale nie wyglądał brzydko był jednak trochę za duży.

Nabyłem więc w sklepie obudowę za 107 zł - dokładnie taką:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Leży sobie poziomo pod szafą i świeci na niebiesko. Ten niebieski pasek to długa dioda, wyłącznik podświetlany jest na niebiesko a ekranik podaje wskazanie temperatury wewnątrz obudowy. Czujnik temperatury umieściłem pomiędzy zasilaczem a radiatorem procesora. Po kilku godzinach pracy temperatura sięga 36 do 37 stopni.

 

Fujitsu_siemens zakupiony za 30 zł wyglądał jak na obrazku poniżej.

post-1956-100000064 1278611293_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać, że bardzo fajnie to wymyśliłeś. Pozostaje jeszcze dobrać jakiś ekran do tego. Myślałeś już o czymś konkretnym? Jak rozwiązać sprawę karty graficznej? Widziałem małe monitorki LCD z wbudowaną grafiką.

 

Ps. Czemu DAC'a nie łączysz poprzez USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada była taka by za jak najniższą kwotę zbudować odtwarzacz plików muzycznych dlatego chciałbym zakupić płaski monitor 8'' za śmieszne pieniądze ale nie jest to łatwe :)

W tym fujitsu-siemens była już karta grafiki na AGP więc nic nie musiałem dokupywać. Sprawdza się ta karta idealnie, zresztą grafika może być najsłabsza jaka istnieje na rynku wtórnym. Stare grafiki można nabyć nawet za 10 zł i będą się sprawdzać doskonale do celów muzycznych. W srodku mam 192 MB pamięci RAM - też juz była w komplecie i Windows XP z wyłączonymi usługami sieciowymi oraz z wszystkimi wyłączonymi bajerami chodzi płynnie.

Po połaczeniu DACa przez USB obciążenie procesora (a jest to stary Pentium III) dochodziło do 20% więc uznałem, że to za dużo. Przy połączeniu DACa optykiem obciążenie procesora sięga 4% przy odtwarzaniu plików *flac więc procek się nie grzeje.

Karta dźwiękowa terratec daje na wyjściu optycznym sygnał bitperfect, potrzebne są jednak sterowniki modyfikowane. Powyżej podawałem linka do strony ze sterownikami pod karty oparte na czipsecie C-media. Jest tam takze lista kart dźwiekowych do których owe sterowniki pasują. Sterowniki te pozwalają na wypuszczenie po optyku niemodyfikowanego sygnału - tak więc uzyskujemy strumień bitperfect gwarantujący poprawność transmisji.

Najśmieszniejsze jest to, że za kartę terratec zapłaciłem 19 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do muzyki wystarczy i p2 ale niby tanio jest ale wielkie i nie mówię że brzydkie

 

a tu niewiele droższe małe ładne i z osx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kilka różnic :)

Moja konstrukcja kosztowała mnie dokładnie 46 zł

komputer - 30 zł

karta dźwiękowa - 19 zł

adapter na kartę CF - 7 zł

 

Kartę CF 4GB miałem zbędną na stanie.

Wliczając zakupioną obudowę za 107 zł daje w sumie 153 zł

 

Ten mac z linka kosztuje 400 zł i poza tym z tego co się orientuję w środku jest chyba wentylator. U mnie nie ma żadnego wiatraka. Mam całkowicie bezgłośną maszynę co było głownym założeniem przy składaniu. Jeśli w macu jest wiatrak to nie wiem czy wymontowanie go nie spowodowałoby przegrzania procesora.

Może ktoś doradzi - czy te małe mac mini posiadają w srodku jakieś wiatraki? Jeśli tak, to czy można je bezkarnie usunąć? Jeśli ten mac mini mógłby być całkowicie bezgłośny to być może skusiłbym się na taki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w mac mini jest wentylator ae przy słuchaniu muzyki plików praktycznie go nie słychać

sam mam mac mini na c2d i mam głowę 50cm od niego i nic nie słyszę przy normalnej pracy czyli muzyka

internet etc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w mac mini jest wentylator ae przy słuchaniu muzyki plików praktycznie go nie słychać

sam mam mac mini na c2d i mam głowę 50cm od niego i nic nie słyszę przy normalnej pracy czyli muzyka

internet etc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.