Skocz do zawartości
IGNORED

AP Tempo 3 v SF Concerto Grand Piano


konrad_1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Czy ktoś miał styczność z tymi kolumnami i może je porównać? Mam okazję ich kupienia, ale bez możliwości odsłuchu. Słyszałem tylko AP Spark. Trafiła się okazja więc mógłbym pozwolić sobie na zakup w ciemno. Możecie pokrótce przybliżyć cechy ww kolumn? Jakie są za i przeciw. Miały by grać w 30 metrach z otwartą przestrzenią na poddasze. Przymierzałem się do Infinity Kappa 8A lecz ciężko na nie trafić w dobrym stanie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nieco nie na temat. Ale skoro mowa o Infinity...

Kappa 8A kupisz w dobrym stanie (i w pięknej, jasnej okleinie) na audio-markt.de. Cena, co prawda nieco przesadzona - 1300-1500 euro:( Kappa 7 A , które spokojnie nagłośnią Twój metraż można dostać za 700-800 euro (niedawno były na allegro za grosze...).

Taniej wyjdą Renaissance 90. TOP!!!

A jeśli chodzi o bardziej rockowe zapędy - to doskonale sprawdzi się Kappa 8.2i.

Większość, to głośnik basowy 30 cm. Wielki, nieskrępowany dźwięk, ze wspaniałym, niedostępnym większości dzisiejszych "słupków" - basem.

Ale pewno 8A słuchałeś - skoro masz je na liście...

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem u siebie w domu kappy 8.2i połączone z Exposure 3010 i zestawienie było niemal idealne. Wiadomo że Kappy potrzebują prądu a 3010 miał tylko 2x100W lecz nawet przy mocnym rockowym graniu się nie zrobił ciepły. Basik jedynie był lekko spowolniony. Kolumny będą stać od tylnej ściany w odległości około 60 -70cm (mierząc od przedniej ścianki kolumn). Dlatego też myśle że 8A było by lepszym rozwiązaniem ze względu na konstrukcję zamkniętą i mniejszy pogłos w pomieszczeniu nad którym musze jeszcze popracować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kappa 8A kupisz w dobrym stanie (i w pięknej, jasnej okleinie) na audio-markt.de. Cena, co prawda nieco przesadzona - 1300-1500 euro<

 

Znam te oferty i wiem że są przesadzone. Na ebayu można było trafić poniżej 1000 euro i taką kwotę mam na ten cel przeznaczoną.

Natomiast mam możliwość kupić 8.2i w naturalnym kolorze za 3000 PLN :) Ale ciągle szukam 8A.

Co do brzmienia to lubię lekko uwydatnioną średnicę i obcowanie z wokalem tak jakby wykonawca siedział na fotelu przede mną i słyszeć każde załamanie jego barwy głosu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_1977, 16 Maj 2010, 12:12

 

>>Kappa 8A kupisz w dobrym stanie (i w pięknej, jasnej okleinie) na audio-markt.de. Cena, co prawda

>nieco przesadzona - 1300-1500 euro<

>

>Znam te oferty i wiem że są przesadzone. Na ebayu można było trafić poniżej 1000 euro i taką kwotę

>mam na ten cel przeznaczoną.

 

 

Dokładnie:) To oferty komisowe. Ze sporym narzutem:( Aczkolwiek kup dzisiaj taką kolumnę za 20 kzł...

Jeśli ma stać przy ścianie - to zdecydowanie lepiej zamknięte. Choć nie ma co ukrywać, że scena dźwiękowa w przypadku ustawienia na ścianie będzie skromniejsza. Nie da się inaczej?

W tym momencie na ebay jakoś skromnie z 8A. Ale pewno za jakiś czas pojawią się 2-3 pary. Czarne są tańsze.

Jeśli chcesz słyszeć każdy detal - to polecam Renaissance 90. W wersji "klawierlack" są szczególnie piękne (i prawie 2 x droższe). Ale za to parowane, jeszcze lepsze elementy. Ponadczasowy design!

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7648-100004119 1274006365_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są piękne. Chętnie widział bym takie u siebie :) Nawet lakier fortepianowy by pasował np. do tv :)

 

Czym najlepiej zasilić 8A? Aktualnie kompletuje wszystko od początku po remoncie salonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Konrad

Witaj!

Pisałeś o 30m2,a to spory metraż dla AP Tempo 3.Miałem w przeszłości i bardzo mile je wspominam.Oczywiście pokój pokojowi nie równy,ale byłbym ostrożny przy podejmowaniu decyzji.U mnie początkowo grały w 18,a następnie w 32m i w mojej ocenie to metraż trochę za duży.Osobiście(o ile lubisz szkołę AP)poleciłbym Avanti 2,które są nieporównywalnie lepsze(!)Z Sonusami nie robiłem bezpośredniego porównania,więc trudno mnie się w tej sprawie wypowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do działu kluby : Fan-Club Audio Physic tam Ci wszystko powiedzą na temat tej firmy.

PS.

Sam gram na AP Tempo3 od kilku lat i jestem zadowolony choć góra mogła by być lepsza( mówi się ,że jest lekko zapiaszczona).

Kolumny potrzebują mocnego wzmacniacza bo lubią dużo prądu.

Półka wyżej z tej firmy i będzie już lepiej.

 

Sorry, 30m2 to żaden problem dla tych głośników pamiętając o tym ,że są prądożerne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.