Skocz do zawartości
IGNORED

E-MU 0404 usb 2.0 zamiast cd


elkabelka

Rekomendowane odpowiedzi

postęp w ergonomi i zbijaniu kosztów owszem. Ale jakość to zupełnie inna bajka. A że 95 procent klientów nie potrzebuje jej więc na rynku dokona się rewolucja a raczej już się dokonuje. Rynek audiofilskich urządzeń jest bardziej niemrawy - bo to rynek tradycjonalistów, ludzi raczej starszych, majętnych itd (to zupełnie inny segment konsumenta). Z czasem pewnie pójdzie tez tą drogą - (tak jak linn). Tyle, że to jeszcze pewnie trochę potrwa. A budżetowa karta muzyczna to żadna rewolucja i żadna nowość. Karty takie tłuczone są od kilkunastu lat. To nawet nie jest profesjonalna karta! I nie ma nic wspólnego z przemyślanymi, świadomie zaprojektowanymi urządzeniami, gdzie priorytetem jest jakość odtwarzanej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil, 18 Maj 2010, 22:29

 

>elkabelka

>Prosze podaj jaki sprzet kiedys miales -tylko wymien ten drogi i dlaczego sprzedales ten chlam!!!

 

Nie sprzedałem - zestarzał się i stracił swą wartość, jak SL ps 840, który kosztował mnie majątek (przy moich ówczesnych dochodach). Dzisiaj nikt nie nazwie go hi endem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 18 Maj 2010, 22:55

 

A budżetowa karta muzyczna to żadna

>rewolucja i żadna nowość. Karty takie tłuczone są od kilkunastu lat. To nawet nie jest profesjonalna

>karta! I nie ma nic wspólnego z przemyślanymi, świadomie zaprojektowanymi urządzeniami, gdzie

>priorytetem jest jakość odtwarzanej muzyki.

 

No ok. Tylko napisz, w czym te cd są lepsze, w jakich parametrach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON, 18 Maj 2010, 21:58

 

Chłopie. Nikt nikomu nie zawiści. Miałem okazję słuchać przez 2 dni squeezboxa i szału nie było (moim zdaniem lepszy CD z allegro - powiedzmy za 200 zł). Gdyby było inaczej - już dawno byłby grał.

 

Więc niech szanowny Stfórca tematu przestanie wygłaszać kardynalne twierdzenia w stylu "lepsze od hi-endu". Bo ani go nie miał, ani prawdopodobnie nie słyszał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Więc niech szanowny Stfórca tematu przestanie wygłaszać kardynalne twierdzenia w stylu "lepsze od hi-endu". Bo ani go nie miał, ani prawdopodobnie nie słyszał...

 

>zukzuk konkrety!!!! Pisz, w jakich parametrach twój cd przewyższa tę kartę :)

 

A miało być tak pięknie...

 

Szkoda, bo temat w sumie ciekawy ale jak to to na AS bywa -> pyskówki i przetargi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie? Dźwiękowo!!!

Zarzucasz innym sugestię ceną. A sam słuchasz parametrów, nie brzmienia.

 

Miałem kiedyś AA Capitole 24/192 (dość gęsty?). Jakież było moje zmartwienie jak zagrał słabiej w pewnym systemie (a byłem przekonany, że będzie lepiej) od Wadii sprzed lat...

Postęp technologiczny???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do testu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie? Dźwiękowo!!!

Zarzucasz innym sugestię ceną. A sam słuchasz parametrów, nie brzmienia.

 

Miałem kiedyś AA Capitole 24/192 (dość gęsty?). Jakież było moje zmartwienie jak zagrał słabiej w pewnym systemie (a byłem przekonany, że będzie lepiej) od Wadii sprzed lat...

Postęp technologiczny???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk, 18 Maj 2010, 23:29

 

>Miałem kiedyś AA Capitole 24/192 (dość gęsty?). Jakież było moje zmartwienie jak zagrał słabiej w

>pewnym systemie (a byłem przekonany, że będzie lepiej) od Wadii sprzed lat...

>Postęp technologiczny???

 

Ja praktycznie nie słucham gęstych formatów. Nie o tym jest wątek. Przypomnę: padł mi cd (zwykły). Jak zacząłem rozglądać się za następcą, to trafiłem na kartę zewnętrzną i doszedłem do wniosku, że każdy wydatek na nowy odtw. cd jest trochę bez sensu. Który bowiem ma lepszy stosunek jakość/cena? Ja cię nie chcę do niczego namawiać, prezentuję swój punkt widzenia i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że używasz EMU, bo jest lepsze od hi-endu. Ktoś inny wrzuca, że owe EMU jest lepsze od odtwarzaczy za 10 kzł. Docelowo podobno kupisz squeezboxa (chyba ze względu na jakość?).

Słuchałem Squeezboxa i twierdzę, że do przeciętnego CD nieco mu braknie...

 

Rozumiem, że prezentujesz swój punkt widzenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk, 18 Maj 2010, 23:48

 

>Docelowo podobno kupisz squeezboxa (chyba ze względu na jakość?). Słuchałem Squeezboxa i twierdzę, że do przeciętnego CD nieco mu braknie...

 

Sqeezebox będzie tylko transportem. Rolę Daca pełnić będzie emu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 18 Maj 2010, 23:49

 

>więc słuchaj tej karty. Po co dupę trujesz?

 

Po co piszesz w wątku, w którym nie masz nic do powiedzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Nie zwróciłem uwagi, że EMU to DAC.

 

Baw się dobrze:)

Jak po roku wymieciesz wszystkie hi-endy w okolicy - daj znać:)

Czas pokaże...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk, 19 Maj 2010, 00:21

 

>Jak po roku wymieciesz wszystkie hi-endy w okolicy - daj znać:)

 

Hi End to pojęcie czysto subiektywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elkabelka, 18 Maj 2010, 23:55

 

>zukzukzuk, 18 Maj 2010, 23:48

>

>>Docelowo podobno kupisz squeezboxa (chyba ze względu na jakość?). Słuchałem Squeezboxa i twierdzę,

>że do przeciętnego CD nieco mu braknie...

>Sqeezebox będzie tylko transportem. Rolę Daca pełnić będzie emu.

 

ale SB też ma dobry DAC, ten EMU może ma troszkę lepsze parametry, ale to zapewne poza możliwością słuchu człowieka, po co się szarpać z zewnętrznym DACiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

kiedy czytam takie wypowiedzi coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu o konieczności wprowadzenia sześciomiesięcznego moratorium na wpisy dla nowych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elkabelka

 

Jeżeli dla Ciebie nie są ważne szczgóły w muzyce.Różne niuanse co jest podstawą stereo.W takim wypadku powinieneś zmienić forum gdzię się rozmawia o mp3.Jak to się mówi "stereo nie dla każdego".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O różnicach w barwie i szczególach można dopiero rozmawiać jak się posiada w miarę przyzwoity zestaw.Twoje Emu nie potrafi nic wiecej od zwykłego DVD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77, 19 Maj 2010, 06:47

 

>O różnicach w barwie i szczególach można dopiero rozmawiać jak się posiada w miarę przyzwoity

>zestaw.Twoje Emu nie potrafi nic wiecej od zwykłego DVD.

 

Tak - Twoje cd ma barwę, sygnaturę dźwiękową, poraża alikwotami i parzystymi harmonicznymi, a kable wycofują średnicę i podkreślają realizm źródeł pozornych. Aż dziw, że Twój sprzęt nie ma biernego prawa wyborczego - wybralibyśmy go na prezydenta :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

elkabelka, 19 Maj 2010, 08:24

 

>Tak - Twoje cd ma barwę, sygnaturę dźwiękową, poraża alikwotami i parzystymi harmonicznymi, a kable

>wycofują średnicę i podkreślają realizm źródeł pozornych. Aż dziw, że Twój sprzęt nie ma biernego

>prawa wyborczego - wybralibyśmy go na prezydenta :)

 

 

Za to twoje emu gra nieco plaskato, nudzi na basie, bez wypełnienia na średnicy, na wysokich szeleści dając ułudę rozciągnięcia w pasma w górę.

I słuchając łudzisz się, że tak właśnie miał brzmieć dźwięk w studiu.

Ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.