Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze doświadczenia z AE Aelite Two ?


forest67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę osoby, które miały lub przynajmniej słuchały kolumny AE Aelite Two, o parę słów na ich temat. Bo kupiłem sobie właśnie te kolumny, używki i choć mam kiepskie ucho i chyba sprzęt (NAD C350, CD Sony CDP-XB930, kable najzwyklejsze)to jednak srodze jestem zawiedziony. A mam porównanie do tych, które chciałem zmienić tj. AE Aegis Evo One i nie mogę zrozumieć jakim cudem te mniejsze grają po prostu lepiej. Mam po prostu wrażenie, że dźwięk jest niespójny, jakiś taki rozlazły, kluchowaty, zwłaszcza bas i wydaje mi się, że to on generalnie bruździ. Może opis wrażeń jest trochę błędny, bo nie znam się na opisywaniu brzmienia, jestem totalnym laikiem. Ogólnie rzecz ujmując muzyka z tych kolumn jest jakaś męcząca. Oczywiście zastrzeżenia mogą być jakieś do stendów, ale nawet jak stały na bardzo stabilnym meblu nie było wyraźnie lepiej. Stare kolumny Evo One graja jakoś precyzyjniej, bardziej analitycznie. Czy Aelitki takie może są, czy może problem leży w doborze sprzętu, czy kolumny może felerne ? Bardzo proszę o Wasze zdanie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się śrubom czy nie wyglądają na ruszane - może kolumny są grzebnięte? Mogą też mieć nieoryginalne głośniki i to może być powodem takiego bałaganu. Aż tak złych opinii o nich nie słyszalem a te słuchane kiedyś w salonie grały całkiem zacnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kolumny od roku i jestem bardzo zadowolony. Gra ze starym mf A1 i jedyne czego mi brakuje to bardziej przejrzystej góry. Gra u mnie w 26m2 i jest dynamicznie, wykop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.