Jump to content
IGNORED

James Ronnie Dio zmarł na raka

Guest

Recommended Posts

Guest

(Konto usunięte)

James Ronnie Dio zmarł na raka. Był jednym z kilku najważniejszych wokalistów hard rockowych. Śpiewał m.in w Black Sabbath po odejściu Ozzy'ego Osbourne'a.

Nagrał albumy „Heaven and Hell”, „Mob Rules”. Ostatnio z muzykami Black Sabbath tworzył supergrupę Heaven and Hell. Wcześniej zabłysnął u boku Ritchiego Blackmore'a w Rainbow.

Miał też solowy projekt Dio. Od początku roku było wiadomo, że zmaga się ze śmiertelną chorobą. Przesyłał ze szpitala dobre wieści. Miał wystąpić na objazdowym festiwalu Sonisphere wraz z Metalliką i Megadeath.

" W niedzielę, 16 maja zmarł Ronnie James Dio. Wokalista związany m.in. z takimi grupami jak Rainbow i Black Sabath. Miał 67 lat."

"Dziś pękło mi serce. Ronnie odszedł o godz. 7.45 rano w dniu 16 maja. Przed jego spokojną śmiercią zdążyła pożegnać go rodzina i wielu przyjaciół. Wiedział jak bardzo go kochaliśmy. Bardzo doceniamy okazane nam wsparcie i miłość. Proszę o kilka dni prywatności, abyśmy mogli uporać się z tą straszą stratą. Wiedzcie, że Ronnie kochał Was wszystkich, a jego muzyka będzie żyła wiecznie" - napisała na stronie muzyka, jego żona Wendy.

Przypomnijmy, że pod koniec 2009 roku u byłego frontmana Black Sabbath i Rainbow zdiagnozowano raka żołądka."

Smutek wielki. Odszedł facet mały wzrostem lecz z potężną charyzmą i wspaniałym głosem. Zostawił wielką spuściznę z ogromną ilością utworów.

Zapalam świeczkę.

Valhalla

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Magik metalu

Hidden Content

Hidden Content

A co tu jest nie do wiary... Panowie, 68 lat. Ur. 10 lipca 1942 w Portsmouth w stanie New Hampshire. Nie umarł jakis młody człowiek jak Jimi Hendrix czym Jim Morrison. Umarł stary, zasłużony artysta rockowy. Wszyscy umrą. Podawanie jednostki chorobowej w tytule p smierci staruszka nie jest dobrym pomysłem, bo to nie forum medyczne.

paul_67, 18 Maj 2010, 20:20

>Jakew,chłopie to Ty serca nie masz?Taki młody jesteś, aby takie głupoty pisać?

Nie no co Ty. Po prostu chodzi mi o to że bardzo wielu, ponad 100 naszych bohaterów rockowych przekroczyło 60. i chciałbym żebyśmy zrozumieli że śmierć w niemłodym wieku nie jest wydarzeniem dramatycznym - wymagającym aż podania jednostki chorobowej w tytule. Zresztą Dio nie chciałby takiego tytułu... Jedynego tytułu o nim na forum... Spieszmy się dawać tytuły artystom, tak szybko odchodza.

Przykro, a właśnie parę dni temu zastanawiałem się kiedy wyjdzie jakaś nowa płyta Dio. Może i był już stary ale za to nie zachowywał się jak przeciętny dziad, który siedzi w oknie i czeka na śmierć. Zostawił po sobie wspaniałe osiągnięcia.

Mój Boże.

W zeszłym tygodniu przewaliłem cały Rainbow i pierwsze dwie solo Ronniego.

Kolejny muzyk, który był mi bliski przez wiele, wiele lat od kiedy pierwszy raz usłyszałem On Stage 1979 roku.

Wielki głos, wielka strata.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

@Jakew: faktycznie, przykro troche, ze akurat watek o Dio, chyba obok Coverdale'a najlepszego (dla mnie) glosu hard rocka, dotyczy wlasniego jego smierci... Troszke lipa... Dla mnie wielka postac, aczkolwiek osobiscie jestem przeciwny takim nekrowątkom. Kazdy fan wie o smierci i przezywa w domu, odgrzebujac zakurzone plyty...

• 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.