Skocz do zawartości
IGNORED

Co piąta polka się nie myje!


parantulla

Rekomendowane odpowiedzi

Z raportu wykonanego dla jednej z firm kosmetycznych wynika, że Polki unikają kąpieli. „Newsweek” podaje, że aż 17% pań codziennego prysznica nie traktuje, jako konieczności. Co piąta kobieta szerokim łukiem obchodzi dezodoranty, a co czwarta nie używa żadnych preparatów do higieny intymnej. „Newsweek” przytoczył badania sondażu, jaki został przeprowadzony przez TNS OBOP.

 

Zapytał także psychologa społecznego, dr Konrada Maja, z czego wynika tak niska potrzeba dbania o higienę: - Nieustanny pośpiech i praca od rana do nocy sprawiają, że część pań oszczędza czas rezygnując z kąpieli, a brak świeżości maskuje perfumami i gumą do żucia w ustach – wyjaśnił tygodnikowi.

 

Dane są zatrważające. Aż 14% badanych kobiet przyznaje się, do tego, że po szampon do włosów sięga raz w tygodniu lub rzadziej, 12% kobiet potrafi przetrwać dzień, bez umycia całego ciała, a są i takie, które mycie zębów uważa za coś zbędnego i co 10 Polka ze szczoteczki korzysta tylko raz dziennie, a są i takie, które robią to wyłącznie w niektóre dni, albo wcale.

 

Problem nie dotyczy jedynie estetycznego wyglądu i komfortu ludzi przebywających w pobliżu. Brak higieny może powodować groźne komplikacje. Dr Pniewski ostrzega w„Newsweeku”– brak odpowiedniej higieny sprawia, że w porównaniu z innymi krajami mamy dużo pacjentek z grzybicą pochwy. Panie łatwiej zarażają się brodawczakami czy chorobami przenoszonymi drogą płciową. Trudniej im także zajść w ciążę i ją utrzymać.

 

Wyniki są zaskakujące. Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach, gdy na rynku dostępnych jest wiele środków do higieny, a łazienki są w każdym domu, taki problem nie powinien istnieć. Tym bardziej wśród kobiet, które z założenia dbają o siebie bardziej niż mężczyźni. Cóż, widocznie dla niektórych mycie się jest jedynie zbędnym, czasochłonnym wysiłkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co się nie myją to nie powinny też używać dezodorantów bo byłoby wtedy jeszcze gorzej!

Myślę,że te nie myjące się to elektorat PiSu.

 

A jak tam z facetami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciech iwaszczukiewicz, 18 Maj 2010, 08:58

 

>A jak tam z facetami?

 

U mnie na siłowni jednorazowo wchodzi ok. 30 chłopa. Smród jest taki, że przy zamkniętych oknach farba ze ścian sama się zwija, a w szatni to musi byc przeciąg bez przerwy, żeby w ogóle tam wejśc i nie spawiowac od razu na podłogę. Coś okropnego... Połowa nie myje rąk po treningu, a o prysznicu to nawet nie wspomnę, a najlepsze jest to, że niektórzy prosto z siłowni jadą na balety wyrywac lachony, mniam mniam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

wojciech iwaszczukiewicz, 18 Maj 2010, 08:58

 

>Te co się nie myją to nie powinny też używać dezodorantów bo byłoby wtedy jeszcze gorzej!

>Myślę,że te nie myjące się to elektorat PiSu.

 

 

ten facet kiedyś napisał, że jest lekarzem w piątym pokoleniu,

niewątpliwie jest idiotą pierwszej klasy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam lepszą historie - mieszkam w małym 40k mieście - do niedawna była tu tylko 1 siłownia ( ostatnio coś się poprawiło i powstały fitness kluby dla Pań i druga siłownia ) w centrum miasta - kiedyś poszedłem tam sobie z braku innego wyboru i jakież było moje zaskoczenie gdy po skończonym treningu szukając prysznica takowego nieznalazłem - na pytanie w recepcji gdzie jest prysznic/prysznice dowiedziałem się że to opcja EXTRA płatna i jest taki jeden pokoik w którym jest prysznic i solarka :/ - wniosek prosty - NIKT z ćwiczących tam niebierze prysznica tylko po skończonym treningu wskakuje w czyste ? ciuszki i jest pięknie i pachnąco - zapach w szatni i na sali bardzo "swojski"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter z, 18 Maj 2010, 10:46

 

>wniosek prosty - NIKT z ćwiczących tam niebierze prysznica...

 

Prawdę powiedziawszy, to ja też nie biorę, bo po pierwsze się brzydzę (a bo ja wiem kto przede mną tam był i co robił?) a po drugie ostatnie o czym marzę, to wykitowac przed czterdziestką na zapalenie płuc czy jakie inne cholerstwo. A i bez prysznica jestem przeziębiony średnio raz w miesiącu, chociaż od drzwi siłowni do drzwi samochodu mam może z 15 metrów do przejścia i tyle wystarczy, żeby się konkretnie zaprawic.

Ale nie zmienia to faktu, że w jednej i tej samej koszulce spokojnie latam tydzień na treningi bez prania albo i dwa jak czasem zapomnę, co już wzbudza podejrzenia mojej małżonki czy ja aby na pewno wychodzę na siłownię (a nie na przykład... gdzieś tam) bo pomimo dwóch godzin dziennie pizgania żelazem i normalnego się przy tym pocenia, treningowe ciuchy bardziej "pachną" torbą w której leżą i ewentualnie fajkami niż potem. Także nie tyle podejrzewam, co jestem pewien, że ci wszyscy capiarze na siłce już tam przychodzą śmierdzący, a niektórzy to dosłownie walą jak stary knur, który właśnie się wytaplał we własnych odchodach. Obrzydlistwo...

A tak jeszcze mi się przypomniało, że na pierwszym (i dla mnie ostatnim z tego głównie powodu) Audioshow nie było wcale lepiej pod tym względem, w niektórych pokojach to nie szło wysiedziec, a co dopiero skupic się na czymkolwiek innym niż najkrótsza droga ewakuacji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli często się przeziębiasz to masz najpewniej za ciepło w mieszkaniu i za mało wietrzysz - organizm przyzwyczaja się do wyzszej temp. i z tego powodu się zaziebia przy każdym wyjściu na zewnątrz ( udział też w tym może mieć osłabienie organizmu po wysiłku ale jak nierobisz mocnego kardio to niema to miejsca )

 

a co do kultury higieny jeszce to wydaje mi się że dużą działke w tym mają szkoły gdzie ma się obowiązkowy wf po którym niema czasu nawet na przebranie się ( niemówiąc o umyciu jak się ktoś spoci ) i trzeba biec na kolejne lekcje i siedzieć tak później pół dnia - to jest w polsce wpajane od dziecka - mieszkałem 5 lat w UK i tam jest nie do pomyślenia aby w siłowni w szatni niebyło prysznicy a najczęściej jest też sauna ( i jakoś każdy widzi potrzebe umycia się nawet jeśli brak im czasem innego rodzaju kultury )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> piter z, 18 Maj 2010, 13:54

 

W Polsce brakuje jeszcze innych rodzajów kultury / etyki - przykładowo leczenia grzybicy czy świerzbu u lekarza, ew. powstrzymywania się od złośliwego zarażania bliźnich tego typu przypadłościami.

 

Dlatego właśnie korzystanie w PL z publicznych natrysków choćby w szkole jest raczej samobójczym przedsięwzięciem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z brodą to i na tydzień styknie.

 

 

pojeździjcie latem autobusem to jest sport ekstremalny. daleko szukac, za moich czsow to połowa akademika kąpała sie tylko na sesje jak były dopytki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozuehyt, 18 Maj 2010, 10:30

 

>wojciech iwaszczukiewicz, 18 Maj 2010, 08:58

 

>ten facet kiedyś napisał, że jest lekarzem w piątym pokoleniu,

 

A poprzednie pokolenie pewnie jak tatuś Kwaśniewskiego, niejaki Stolzman, który specjalizował sie w wyrywaniu paznokci bez znieczulenia.

 

Inna sprawa że fakt bycia cyrulikiem nie oznacza nic więcej niż bycie cyrulikiem i poważni ludzie traktowali owych niespecjalnie poważnie, tak jak na to zasługują - jak taki był potrzebny to się posyłało doń wachmistrza z luzakiem i workiem, wywlekało takiego za głupi łeb z wyra i w tym worku na luzaku przywoziło do potrzebującego.

Za to wracać do domu już musiał sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozuehyt, 18 Maj 2010, 10:30

 

>wojciech iwaszczukiewicz, 18 Maj 2010, 08:58

>>Myślę,że te nie myjące się to elektorat PiSu.

 

Z tym nie myciem się i poglądami politycznymi to prawda. Jest taki specyficzny smród wydzielany przez człowieka używającego dużo wody kolońskiej i dezodorantu, ale się nie myjącego. Zdarzyło mi się parę razy rozmawiać z tak pachnącym egzemplarzem i trzeba trafu, że wszyscy moi rozmówcy czy rozmówczynie gorąco popierały pisowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest nieumyty, to sytuacja nie jest tragiczna, można go jeszcze umyć, ale co zrobić np. z POdstarzałym panem który ma już nieszczelne zwieracze i co tu owijać w bawełnę - mimowolnie uwalnia gazy jelitowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOPS! Państwo wybaczą staremu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciech iwaszczukiewicz, 18 Maj 2010, 08:58

>Te co się nie myją to nie powinny też używać dezodorantów bo byłoby wtedy jeszcze gorzej! Myślę,że te nie myjące się to elektorat PiSu.<

 

a Ty nawet higienę intymną do polityczki wykorzystasz ?

 

nie myją się bo (jak Walewska) czekają na cysorza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az smierdzi. Sytuacja w Polsce poprawila sie w ostaniej dekadzie, ale nadal jednak pozostaje fakt i obecnosc smrodu. Mozesz poznac fajna kobiete, slicznie ubrana, ale niestety wypiecie bedzie rownoznaczne z aromatem, ktory znamy z mijanych na codzien zakladow przetworow rybnych. Do narodowego aromatu dochodzi jeszcze element czystosci garderoby. Mozna sie tez zapytac jak czesto nosi Pan te sama koszule przed jej wypraniem? A garnitur? Gaci i skarpetek tez Panstwo nie zajkladaja codziennie swiezych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozue i cepie

 

Jako typowi pissmani jesteście kompletnie pozbawieni poczucia humoru ( pewnie genetycznie)!

Mój wpis był ironiczny i żartobliwy.No cóż czego można oczekiwać od hunwejbinów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz :-), 18 Maj 2010, 17:16

 

> Mozesz poznac fajna kobiete, slicznie ubrana, ale niestety wypiecie bedzie

>rownoznaczne z aromatem, ktory znamy z mijanych na codzien zakladow przetworow rybnych.

 

To spostrzeżenie jest dobitnym dowodem że Jazz :-) który tu spisał nie jest prawdziwym Jazzem :-).

Chyba że się wskutek niepojętego i nieszczęśliwego splotu okoliczności stoczył się ostatnio społecznie.

Taki casus pascudeus po opadnięciu toalety od Armaniego? Niemożliwe!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojciech iwaszczukiewicz, 18 Maj 2010, 17:26

 

>Jako typowi pissmani jesteście kompletnie pozbawieni poczucia humoru

 

Twojego poczucia humoru Pierduna ze wsi Taplary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale faktem jest, że z ciuchlandu potrafi panienka wyjść w nowo zakupionym, "nowiutkim" ciuszku (zdyzenfekowanym przecież) - prosto z wora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.