Skocz do zawartości
IGNORED

Creek Evo2 / Evo5250 czy Nad C355 z kolumnami Dynaudio Excite


mgrechuta

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

to mój pierwszy post, dlatego prosze o pomoc.

 

Od wielu lat lubie słuchac dobrej muzyki, niestety warunki lokalowe oraz przede wszystkim finanse nie pozwalały na zakup optymalnego sprzętu. Teraz jest na to czas. Tak więc zestaw będzie grał na 25m2, słucham raczej spokojniejszych kawałków. Cenię bardziej muzykalnośc, przyjemnosc z słuchania muzyki niż efekciarstwo.

 

Moje poszukiwania rozpocząłem od łódzkiego salonu Top-HiFi. Tam jako pewniaka wybrałem konfigurację Yamaha A-S700 / CD-S700 na kolumnach B&W. Niestety to zupełnie nie mój typ. Zmiana modeli na serię 1000 także niewiele pomogła. Dopiero podpięcie elektroniki Marantz PM7003 / SA7003 na kolumnach ProAc Studio 130 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) dało naprawdę świetny efekt - to jest to, czego szukałem. Niestety nie odsłuchałem modeli serii 8003, gdyż nie było ich na stanie. Liczę na to, że byłoby jeszcze lepiej.

Odwiedziłem jeszcze kilka innych sklepów w Łodzi, niestety asortyment dostępny w salonie był na tyle kiepski, że sprzedawcom nie udało się złożyc mi pełnego zestawu, dlatego to pomijam. MOże moje wymagania się zbyt wysokie.

Natomiast największe zamieszanie zrobiła na mnie prezentacja zestawy opartego na elektronice Creek Evo i kolumnach Dynaudio Excite w salonie Q21 w Pabianicach. Bardzo wyrównane, pełne, bogate i poastyczne brzmienie. Może trochę brakuje mocy, natomiast muzykalnośc jest niesamowita. Wyjściem była zamiana wzmacniacza na model EVO 5350, niestety budżet mój tego już nie jest w stanie wytrzymac. Drugim rozwiązaniem była podłączenie zestawu NAD C355 z odtwarzaczem C565. Duża moc, potęga brzmienia, brak efekciarstwa, chociaż niestety nieznacznie mniej plastycznie.

 

Praktycznie po odsłuchach jestem zdecydowany na kolumny Dynaudio Excite X32, mam jednak duży problem z elektroniką. Ideaalnym dla mnie rozwiązaniem jest Creek Evo 5350, pod względem finansów Evo2 lub NAd. Czy warto "żyłowac" się na Evo 5350, czy pozostac przy tańszej opcji. Alternatywą jest narazie wykorzystanie mojego starego CD Yamaha i zakup Evo 5350, boję się jednak że klasą mój CD bardzo odstaje od reszty zestawu.

 

Stoję przed dylamatem, może ktoś miał podobne problemy i słuchał podobnych konfiguracji i jest w stanie mi pomóc.

 

Z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jednak sprawa -

sprzedawca w Q21 zaproponował mi zamiast zakupu nowego odtwarzacza CD, zakup przetwornika. Jako bardzo ciekawą propozycję zaprezentował mi przetwornik HEED Dactilus (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Rzeczywiście podpięcie tego przetwornika dało bardzo dobry efekt. Potwierdźcie mi proszę, czy z moim CD ten przetwornik da podobną jakośc?

 

Podobne rozwiązanie czyli zastosowanie przetwornika zaproponowali mi także w Best-Audio oraz w Top-HiFi. Taka opcja pozwalałaby mi pomyślec o droższym wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam grania creeka 5350evo znam natomiast evo. To bardzo fajny wzmak w swojej cenie. Milo sie go slucha, ale...No walsnie jesli roznica w brzmieniu w/w jest na korzsyc ktoregos z nich to warto dolozyc, bowiem za jakis czas bedzie czegos brakowac i mozesz zalowac dokonanego wyboru.Cena 5350 evo to ok 5000 zl, a w tej cenie mozna kupic sporo fajnych wzmacniaczy.

Pozwole sobiejeszcze zaproponowac Ci alternatywe dla Creeka. Jesli nie boisz sie lampy, a nie ma czego to do Twoich preferencji pasowal by wlasnie lampiak. Tutaj Amplifon z mozliwoscia wypozyczenia za kaucja od producenta , zarowno wt30 jak i wt40 (ten lepiej napdzi Dynaudio jesli juz zdecydowales sie na nie), beda dobra propozycja. Jesli natomiast nie boisz sie uzywek to moze Manley Stingray.Mozesz tez sprobowac chinszczyzny. Sam mialem tekiego lampiaczka na lampach EL 34 i gral duzo lepiej od NADa 370 a kosztowal 3 czesc ceny NADa.

Jesli natomiast lampa zupelnie nie jest brana przez Ciebie pod uwage,to Cyrus 8, badz Baltlab Epoca. Tego ostatniego znam co prawda tylko wersje pierwsza i tego walsnie polecam.

Pewnie chlopaki zaproponuje wiele innych ciekawych rozwiazan. Nie spiesz sie! Pospiech nie jest dobrym doradca. Sprobuj posluchac jeszcze kilku konstrukcji. Moze tutaj na forum jest ktos z Lodzi, kto zaprosil by Ciebie na odsluch. Namotalem Ci tu troche ale coz kazda opinia sie przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DAC-a (przetwornika) jak najbardziej sluszna alternatywa dla CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne odtwarzacze CD różnią się przede wszystkim DACami (przetwornikami). Wpływ CD użytego jakos transportu jest dużo mniejszy niż wpływ DACa na brzmienie, bo to DAC generuje analogowy sygnał, który potem jest wzmacniany i trafia do kolumn.

 

Kupno DACa ma dodatkowo taką zaletę, że w przyszłości może być użyty do podłączenia z zestawem Squeezeboxa, czy innego odtwarzacza plikowego, szczególnie, że ten obsługuje "Resolution/Sampling 24 bits / 96 kHz Format: 1-bit, Delta/Sigma Convertion", czyli pliki wysokiej rozdzielczości o jakości wyższej niż CD.

 

System z DAC to moim zdaniem rozwiązanie bardziej przyszłościowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można np. dodatkowo pod DAC'a podłączyć pod TV... Co do wzmacniacza to może jeszcze Primare i21, albo Vincent SV233 warto sprawdzić, a jak masz troszkę więcej kasy to zamiast 5350 to może dołożyć do Destiny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koniecznie przejzyj kilka wpisow jozuego. W zasadzie czlowiek w zadnym temacie nie dodal nic merytorycznego. Pisze , klepie tylko po to , aby cos bylo. Napewno sluchales zestwaienie amplifona z Dynaudio Excite jozue czy tylko gdzies cos odczytales? O przeczytanie i zrozumienie Cie nie posadzam. Pisalem przeciez , ze WT 30 moze miec problemy z wysterowaniem podlogowych Dynaudio. Creek to dobry wzmak, ale posluchac warto kilku innych pozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

kichanadeta, 17 Maj 2010, 19:06

 

>N.Cena 5350

>evo to ok 5000 zl, a w tej cenie mozna kupic sporo fajnych wzmacniaczy.

>

 

jasne , np. byl niedawno w ogloszeniach za 5 tys. COPLAND CSA29 - wzmak marzenie do DYNAUDIO

 

sluchales, kichanadęta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 29 nie mialem okazji.Za to 28 juz tak, ale chyba nie bedziemy sie licytowac co kto sluchal , gdzie kiedy i ile. Przeciez pisze w postach powyzej , ze w cenie Creeka jest wiele fajnych wzamkow. Co do Amplifona to;

WT40 napedzi te dynaudio i o to bym sie nie martwil.

WT 30 pewnie by dostal zadyszki ale o tym tez pislaem-nie doczytales.. Polecilem go w kontekscie innych kolumn. Nie kicha nędeta tylko kicho nadęta. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania podanych rodzajów muzyki proponuję wybrać Creek Evo 2 oraz Dynaudio. Osobiście nie narzekam. :) W przyszłości zawsze można dołożyć do droższego Creeka. To produkty znajdujące nabywców. Od rzeczonego NADa wolę Creeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.