Skocz do zawartości
IGNORED

Na jakim sprzęcie sie zawiedliście?


jarex

Rekomendowane odpowiedzi

>> mam pytanie: jaka jest różnica w dźwięku pomiędzy HD-750 a HD-970? ten nowszy dużo lepszy?

 

Nie jestem audiofilem, więc nie będę się wymądrzał który gra lepiej. Tym bardziej że HD-750 był podłączony wcześniej do innego wzmacniacza. Jeśli poszukujesz opinii fachowca to tutaj jest test:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jest tam też słowo porównania do HD-750.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nygus, 22 Maj 2010, 23:52

 

 

Avance Omega 503 na pewno nie były żyletkami ale matowy i ostry dźwiek? Bardzo dziwne spostrzeżenie !!! Dla mnie to był miękki i misiowaty dźwięk bez jakichkolwiek oznak ostrości. No chyba że miałes je podłączone pod jakiś beznadziejny tani wzmacniacz denona,sony lub onkyo; to wtedy pewnie tak jak piszesz, z tym że kolumny te bardziej ratowały to co te wzmaki spieprzyły.

 

A że dynaudio audience psują dźwięk? Kolejny szok czytając taką opinię.

 

Miałeś słabszy dzień???? :) pzdro

 

 

Ode mnie CA i B&W. Przereklamowane i one naprawdę mogą zepsuć dźwięk. No chyba, że ktoś lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wymienisz te super źródła, które Ciebie zawiodły... i najlepiej w zestawach (dodaj też jak długo miałeś okazję ich słuchać) Bardzo łatwo uogólniać... Trudno o rzeczową opinię... To tak jakby konsument Johny Walkera stwierdził, że whisky jest beznadziejna... Ludzie trochę pokory i autorefleksji okażcie.

 

Pozdr.

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOmentarz powyżej dotyczył wpisu Abandona...:

 

Najbardziej zawiodłem się na odtwarzaczach CD wogóle. Po kilkunastu latach zabawy z tymi wszystkimi NAD-ami i Harmanami razem ze wszystkimi jak wskazują obecne wpisy na forum, zrozumiałem że CD to pomyłka. Początkowo Brnąłem w SACD i pliki flac, ale skończyłem na winylu. Tu jakość jest wzorcowa i to za grosze. Prawie bez znaczenia są kable, zasilanie, aby tylko dobra wkładka i przedwzmacniacz i po sprawie. Mozna się cieszyć muzą, zamiast wywalać kasę na poprawianie miernego z założenia CD.

 

 

Maniek_4444, 27 Maj 2010, 16:53

>Może wymienisz te super źródła, które Ciebie zawiodły... i najlepiej w zestawach (dodaj też jak

>długo miałeś okazję ich słuchać) Bardzo łatwo uogólniać... Trudno o rzeczową opinię... To tak jakby

>konsument Johny Walkera stwierdził, że whisky jest beznadziejna... Ludzie trochę pokory i

>autorefleksji okażcie.

>

>Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""" Najbardziej zawiodłem się na odtwarzaczach CD wogóle. Po kilkunastu latach zabawy z tymi wszystkimi NAD-ami i Harmanami razem ze wszystkimi jak wskazują obecne wpisy na forum, zrozumiałem że CD to pomyłka. Początkowo Brnąłem w SACD i pliki flac, ale skończyłem na winylu. Tu jakość jest wzorcowa i to za grosze. Prawie bez znaczenia są kable, zasilanie, aby tylko dobra wkładka i przedwzmacniacz i po sprawie. Mozna się cieszyć muzą, zamiast wywalać kasę na poprawianie miernego z założenia CD. """

 

to moze po tych kilku wymianach cd z jednej budzetowki na inna wymienil bys w koncu wzmacniacz i/lub kolumny moze w koncu bys i olsnienia dostal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zawiodłem się na "zaawansowanym technologicznie"odtwarzaczu DVD/SACD Philips 9000C, który kupiłem dwa lata temu za 500zł. Mając zielone pojęcie o Hi-fi, zacząłem kompletować pierwszy system w oparciu o opinie znawców tematu w necie. Owe DVD miało "deklasować wszystkie Cdeki do 1000zł. To miało być w moim odczuciu dobrze zainwestowane 500zł.

Płyty mielił wieki zanim odczytał, napęd "świergotał", laser zaczął wariować. Jak go rozkręciłem żeby zobaczyć co konkretnie mu dolega, wyłączył się i już się nie włączył. W dwóch serwisach powiedziano mi że padł "moduł cyfrowy" w innym że procesor i takich już nie mają. Sprzedałem za 80zł jako uszkodzony.

Co do dżwięku nie będę się rozpisywać aby nie urazić posiadaczy. Brzmienie detaliczne ale dla mnie suche, natarczywe i płaskie. Szurałem kolumnami po pokoju bez rezultatu. Wymieniłem główne kondy w Luxmanie L-215 z fabrycznych Eln na Nippon chemicon (po wygrzaniu poprawa brzmienia). Niestety nie zdążyłem przetestować na tym philipsie bo wcześniej się zepsuł. Teraz szukam odt. CD i tymczasowo słucham kaseciaka (Luxman K-210). Prz całych ułomnościach znacznie przyjemniej mi się słucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

- Accuphase E-211 - bułowaty, niekontrolowany bas i wolny, pozbawiony energii dźwięk;

- Creek Destiny 1 amp - dźwięk prawie zupełnie pozbawiony basu i energii;

- Roskan Caspian M1 CD - przeciętny odtwarzacz wart połowy swej ceny;

- Yamaha 2000 - ogólna porażka zwłaszcza w kontekście rozdmuchanego w prasie marketingu;

- Krell S300i - obcięta, wycofana góra pasma;

- Primare I21 - porażka porażek; jak to możliwe, że takie ostre, kliniczne granie zdobyło przychylne recenzje?

- XLO Limited Edition IC RCA - miał być najlepszy kabel na świecie, a była wycofana, zamulona góra;

- Kimber Select KS 1030 - wybitna góra, słaby bas i brak średnicy.

 

W sumie to na większości sprzętów się zawiodłem, stąd ciągłe wymiany i związane z tym wtapianie kasy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez moje ręce się przewinęło tysiące różnego rodzaju sprzętu. Na wiele modeli nie zwracałem uwagi, gdyż i tak szły tylko na sprzedaż. Jest kilka, które pozostały w pamięci. Brzmieniowo nigdy mi nie podchodziły Denona, Yamahy czy też Technics. Najgorszy cd jaki miałem to Marantz CD5400OSE. Dość mocno przereklamowany jest Yamaha CDX-1060. Miałem 2 Musical Fidelity Electra E600 oraz E60. Najgorzej to nie grało, ale spodziewałem się czegoś lepszego. Wykonanie wewnątrz to tragedia. Tak szanująca się marka mogłaby się bardziej postarać. Przy E600 są XLR, które są równolegle do zwykłych RCA. W taki sposób można w każdym cd takie gniazda zamontować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio: kupiłem 5 lat temu topowy komplet, CD + dzielony wzmacniacz: 840C, 840E, 840W. W każdym elemencie coś się popsuło. Trudno to uznać za zbieg okoliczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Miałem jak dotąd tylko jedną wpadkę . Kupiłem- pod wpływem recenzji- gramofon firmy Clearaudio model Performance. To był jedyny raz ,kiedy sprzętu nie posłuchałem przed zakupem. Pierdzieliłem się z tym gównem przez ponad rok . Nie pomagały zmiany wkładek , dźwięk przypominał bardziej mp3 niż rasowy dźwięk z winylu. Koszmar winylmaniaka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Zawiodłem się na wszelakiej maści kablach,tu opiszę głośnikowych.

Wszystkie które kosztowały mnie powyżej 60zł za 1m ,do kilku tysięcy za komplet,przyrost cenowy owszem,soniczny nie koniecznie!

Ale muszę przyznać że wygląd pytonów był zaj***szczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2010 (mój ostatni wpis tu) przewaliłem jeszcze trochę klocków i wpiszę:

Marantz SA-11

Kable Nordost (czym droższe to gorsze)

gramofon Origin Live

Accuphase (najwyższa i integra i końcówka w klasie A, chyba A20)

kolumny Egglestone (drugie od góry)

preamp BAT VK32SE

Dynaudio C1

dzielone CD North Star

podstawowy wzmak Ayona

rDAC (masakra)

WW za dźwięk ułomny i nie tyle niestosowny do ceny, co niestosowny w ogóle w różnych konfiguracjach systemowych.

3 nagrody specjalne:

1.Gryphon za jakość wykonania integry i podstawowego CD-eka uniemożliwiającą jego obsługę bez pilota

2.Ayon CD1 który po prostu nie stykał, zacinał się i psuł

3.Kuriozalny wzmacniacz Sound Art Jazz za samozapłon na prezentacji i OMC spalenie kolumny oraz jeszcze parę smaczków, np losowe przerywanie grania (tłumaczone brakiem zlutowania elementów lub ich rozłączaniem się w transporcie?!?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2010 (mój ostatni wpis tu) przewaliłem jeszcze trochę klocków i wpiszę:

Marantz SA-11

Kable Nordost (czym droższe to gorsze)

gramofon Origin Live

Accuphase (najwyższa i integra i końcówka w klasie A, chyba A20)

kolumny Egglestone (drugie od góry)

preamp BAT VK32SE

Dynaudio C1

dzielone CD North Star

podstawowy wzmak Ayona

rDAC (masakra)

WW za dźwięk ułomny i nie tyle niestosowny do ceny, co niestosowny w ogóle w różnych konfiguracjach systemowych.

3 nagrody specjalne:

1.Gryphon za jakość wykonania integry i podstawowego CD-eka uniemożliwiającą jego obsługę bez pilota

2.Ayon CD1 który po prostu nie stykał, zacinał się i psuł

3.Kuriozalny wzmacniacz Sound Art Jazz za samozapłon na prezentacji i OMC spalenie kolumny oraz jeszcze parę smaczków, np losowe przerywanie grania (tłumaczone brakiem zlutowania elementów lub ich rozłączaniem się w transporcie?!?)

 

To se chłopie posłuchałeś nieżle))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zawiodłem na nowym mieszkaniu ... gdybym wiedział jak tu są skonstruowane stropy i podłogi to nigdy bym go nie kupił ...

 

no i na sąsiedzie który mieszka pode mną też się zawiodłem, idiota, frustrat, oszołom ... no nie wiem co tam napisać ... napierd... młotkiem w rury od kaloryfera zamiast przyjść do mnie na górę i wypić pół literka dla rozluźnienia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare I21 - porażka porażek; jak to możliwe, że takie ostre, kliniczne granie zdobyło przychylne recenzje?

zależy z jakimi kolumnami i źródłem go słuchałeś np. z ProAc D15 ten wzmacniacz wcale nie grał ostro i klinicznie było całkiem przyjemnie a przy cichym słuchaniu nawet pięknie całe pasmo idealnie grało łącznie z basem to mi się podobało że gram cichutko a słyszę wszystko tylko jedna rzecz była kiepska wokale jakieś takie za chude i suche ja wolę jednak cieplejsze jak z lampki EL34 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na walkmanie z rynku az na 4 baterie r6. Okazal sie jakas tandeta i byl przede wszystkim mono (w celu oszdzedzenia na elementach elektronicznych). Mielem wtedy jednoliczbowa liczbe latek. Szybko go popsulem, by mamusia kupila mi inny na 2 paluszki Stereo :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba całkiem niedawno było.

 

Zalezy ''ile'' to jest niedawno. Zamierzam zyc wieczecznie wiec kazda skonczona liczba to ''niedawno'' :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki Beyerdynamic 770 pro - moim zdaniem przereklamowane, beznadziejna równowaga tonalna = podbity absurdalnie bas, wyeksponowana góra, cofnięta, sterylna średnica... i tego używają w studio dzwiekowcy? Całkowite nieporozumienie - działają jak filtr Loudness.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze:

 

- kolumny B&W - szok, że komuś może się podobać takie niemuzykalne i bezduszne granie,

- kable Nordost - są ponoć tak absurdalnie neutralne, że wszelkie złe rezultaty ich aplikacji wynikają z wad sprzętu. Wniosek: 99% sprzętu na rynku posiada za mało basu ;-)

 

- prasa branżowa ze szczególnym zwróceniem uwagi na pisemko "Audio", w którym nawet największy szmelc, będący totalną masakrą dla osłuchanego człowieka zostanie opisany jako "fajny".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio, seria DM i Focus. Przesłodzone głośniki dla melancholijnych bab i moherowych beretów.I ten baaaaas,klękajcie narody. Może wyższe modele grają lepiej, niestety lub stety, nie dane mi było posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy powinni się mocno zastanowić nad tym co i jak TU wypisują.

 

Ktoś napisał, ze na integrze Gryphona.

Dobrze, ale której, bo było ich parę.

lub np. kolumny B&W zupełnie nie muzykalne.

 

Co to za wypowiedź?!Wszystkie B&W czy tylko konkretny model???

Dalej.., nie muzykalny???

Moze takie było założenie konstruktora, a zawiodłeś jeden z drugim na samym sobie, bo kupiłeś ofertę nie dla siebie

Co to!?Kupujemy w ciemno, bez odsłuchu, bez wstępnego rozeznania czy z posiadaną elektroniką ma w ogóle szansę zagrać?

Dalej..,

Nic nie wiemy z czym to grało, jak podłączone w jakich warunkach odsłuchowych, na jakim materiale muzycznym itp.

 

Ja też kiedyś kupiłem playera z którego nie byłem zadowolony, ale to nie wina CD samego w sobie, tylko moja, bo; player był prze zemnie źle skonfigurowany, tj. z niewłaściwą elektroniką w niezaadaptowanym pokoju.Winę za to upatrywałbym w sobie, za brak doświadczenia w konfiguracji itp, a nie w samym sprzęcie.Jak łatwo przychodzi niektórym obwiniać, a tym samym wydawać wyroki na sprzęcie.

 

Ps.Ogólnie player dobry i wielu go chwali w swoich systemach, ale za to, ze u mnie się nie sprawdził, obwiniać mogę siebie samego( za złe skonfigurowanie), a nie CD samego w sobie!

 

Sumując; Nie zawiodłem się na playerze, tylko samym sobie.zawiodła mądrość, i doświadczenie, a przeważyła głupota.

 

W postach często zauważa się klasyczne zachowanie - TO NIE JA , TO WINNI SĄ ONI!!!(sprzęt)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W postach często zauważa się klasyczne zachowanie - TO NIE JA , TO WINNI SĄ ONI!!!(sprzęt)

 

Ja nie widzę nic w tym złego. Jeśli komuś nie podoba się sprzęt, który np. jest zachwalany w prasie to niech ma odwagę powiedzieć, że jest do DUPY tym bardziej, że wyłożył nań kasę. Zresztą temu ma służyć ten wątek.

A jeśli już jestem przy głosie to ja bardzo zawiodłem się na odsłuchach w salonie/sklepie, bo z tych odsłuchów kompletnie nic nie wynikało.

Przykładowo jest grupa kolumn, które na pierwszy rzut ucha pięknie grają - to w salonie, a gdy posłuchać dłużej - w domu, na spokojnie i po zakupie, to wychodzi kiszka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze nie ma w tym nic złego, tylko najpierw powinno się odpowiednio skonfigurować, a potem wydawać wyroki.

Sprzęt z zamiarem kupna, odsłuchuje się w domu i tylko w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.