Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki 4 czy 8 Ohmowe?


wopiga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry piszę że jestem laikiem w tych sprawach.

Posiadam wzmacniacz Sony TA-F 120 (4 Ohm)z wejściami na 4 kolumny. Moc wyjściowa na 1 kanał ok. 80W. Oprócz tego posiadam 2 kolumny 30/40W 8 OHM oraz 2 kolumny w których muszę wymienić głośniki na 40W, ale 4 lub 8 Ohm. Nie mam pojęcia ile Ohmowe wybrać?

Kiedy posiadałem w nich wcześniej głośniki 30W 4 Ohm wydawało mi się ,że włączone jednocześnie ,grały głośniej od tej drugiej pary 8 Ohmowych co logicznie można zrozumieć choć fizyka w szkole nie była moim ulubionym przedmiotem.

Proszę o poradę.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Posiadam wzmacniacz Sony TA-F 120 (4 Ohm)z wejściami na 4 kolumny.

Po pierwsze: WYJŚCIAMI, w przypadku Sony na 99% gdy działają obie pary, są podłączone szeregowo.

 

>Oprócz tego posiadam 2 kolumny 30/40W 8 OHM oraz 2 kolumny w których muszę wymienić głośniki na 40W,

Po co? są niesprawne, czy chcesz mieć jednakowe?

 

>Kiedy posiadałem w nich wcześniej głośniki 30W 4 Ohm wydawało mi się ,że włączone jednocześnie

>,grały głośniej od tej drugiej pary 8 Ohmowych co logicznie można zrozumieć choć fizyka w szkole nie

To zazwyczaj tak jest, choć może być odwrotnie, gdy 8-ohmowe mają dużo wyższą skuteczność.

 

Teraz najważniejsze: Gdy podłączasz 2 pary kolumn grających równocześnie, jedynym sensownym rozwiązaniem jest zastosowanie IDENTYCZNYCH KOLUMN. W innych przypadkach namnażają się nierównomierności charakterystyki, co prowadzi do wzrostu zniekształceń dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolumnach 8 Ohm wzmacniacz będzie miał łatwiejsze zadanie niż przy obciążeniu 4 Ohm.

Poza tym, jeśli nie chcesz zmieniać posiadanych juz głośników 8 Ohm'owych, to lepiej będzie, gdy dorobisz dwa pozostałe również 8 Ohmowe - lepsze dla pracy wzmacniacza jest bowiem równomierne obciążenie wszystkich kanałów.

 

Oczywiście, owe podawane 8 Ohm, w jednym przypadku to może być 6,3 Ohm, a w drugim 7,7 Ohm, ale z tym wzmak sobie poradzi...

 

Pozdrawiam, A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pary kolumn. 2 z przodu, 2 z tyłu - w 4 rogach pokoju. W 2 kolumnach ze starości popękały membrany dlatego chcę kupić nowe głośniki (klejenie nie wchodzi w grę).

Siedząc przed komputerem, bliżej mam te kolumny 8 Ohmowe z tyłu natomiast miałem 4 Ohm, dlatego dźwięk wydawał mi się "dobrze rozmieszczony" jeśli tak można powiedzieć np. podczas oglądania filmu.

Sugerujesz więc abym kupił 8 Ohm? Wzmacniacz jest 4 Ohmowy?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watami i Ohmami się nie określa jakości głośników.

 

Prawdopodobnie masz nic nie warte kolumny, które nawet w ilości 40-stu par nie zagrają dobrze.

Odsłuch stereo opiera się na dwóch dobrze rozmieszczonych, co najmniej dobrej jakości zestawach głośnikowych, zwanych błędnie kolumnami.

 

Długa droga przed Tobą. Nie bierz do siebie tej krytyki. Po prostu jeszcze nie wiesz, o co w tym wszystkim chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj sobie kolumny opisane w linku poniżej. Przeżyjesz szok jeśli nie słyszałeś nic lepszego. Koszt głośników to około 150zł. Zwrotnicę opracowałem. Obudowę można dać większą. Śmiało 30 litrów. Może być zamknięta.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam, że mam PRAWIE nic nie warte kolumny, bo są stare jak świat (TONSIL i DIORA) ale powiem Ci szczerze że mi to wystarczy - NA RAZIE. Przecież tego nie wyrzucę! Szkoda.

Na słuchanie muzyki z komputera czy film raz w tygodniu chyba wystarczy...!?

 

Załóżmy, że kupię 8 Ohm. Wtedy będę miał słabszą jakość, ale równomierny dźwięk przy włączonych 2 parach. A ponieważ czasem słucham na jednej parze kolumn np. tej tylnej dobrze byłoby mieć 4 Ohmowe, stąd moje wahania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz reanimować stare popsute kolumny to kup dokładnie takie same głosiki jak popsute.

Przy zakupie innych w najlepszym wypadku pojawi ci się duża dziura lub podbicie w którymś zakresie pasma. Będzie to powodowało konieczność zmiany zwrotnicy o ile w ogóle będzie możliwe ich zestrojenie. Głośnik charakteryzuje się znacznie większą ilością parametrów niż tylko impedancja i moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jeżeli chcesz reanimować stare popsute kolumny to kup dokładnie takie same głosiki jak popsute.

 

Oczywiście o ile takie głośniki były zamontowane fabrycznie a nie jest to jakiś wynalazek składany/reperowany na oko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Załóżmy, że kupię 8 Ohm. Wtedy będę miał słabszą jakość, ale równomierny dźwięk przy włączonych 2 parach.

 

Impedancja głośnika (8-4 Ohm) ma bardzo niewiele jeżeli nie nic do jakości dźwięku. Natomiast głośność też nie zależy bezpośrednio od impedancji ale od jego efektywności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Moc i impedancja to tylko jedne z parametrów. Zresztą na moc mało kto zwraca szczególną uwagę, bo kolumna to nie żarówka :) Są inne znacznie bardziej istotne parametry niż moc.

 

Tutaj przykład iloma parametrami można opisać dany głośnik. W tym przypadku jest to jeden z wooferów firmy Stx.

 

Fs 41 Hz

Fs Added Mass 32 Hz

Fs Known Vol - Hz

Added Mass 5 g

Known Vol - L

Diameter 114 mm

ZMax 32 Ω

ZMax Added Mass 31 Ω

ZMax Known Vol - Ω

Z F1F2 14 Ω

Re 5,7 Ω

Rms 1,11 ΩM

Qms 2,05

Qes 0,43

Qts 0,36

Cms 1,76 mm/N

Mms 8,55 g

BL 5,39 T.m

VAS 26,35 L

dBSPL 88,15

L 1kHz 0,25 mH

L 10kHz 0,14 mH

CAS 1,84 m5/N

RAS - Ω A

MAS 81,38 kg/m4

RAT - Ω A

SD 0,01 m2

LCES 50,67 H

CMES 296 µF

RES 26,86 Ω

MMD 7,89 g

RMT 6,09 ΩM

eta 0,39 %

ZMin 6,45 Ω

ZAVG 11,32 Ω

Power MLS/1h (RMS) 100 W

Ze 8 Ω

Le 0,45 mH

Voice coil diam. 26 mm

Voice coil layers 2

Voice coil length 13,5 mm

Xmaxlin(+/-) 4,25 mm

Diam. of magnet 100 mm

Weight of magnet 625 g

Total weight 1600 g

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wopiga, 17 Maj 2010, 23:55

 

>Załóżmy, że kupię 8 Ohm. Wtedy będę miał słabszą jakość, ale równomierny dźwięk przy włączonych 2

>parach. A ponieważ czasem słucham na jednej parze kolumn np. tej tylnej dobrze byłoby mieć 4 Ohmowe,

>stąd moje wahania...

 

To są kompletne BZDURY. Zacznijmy od tego, że impedancja i moc nie mają prawie żadnego związku z jakością dźwięku. Można mieć 200-stu watowe kolumny grające tragicznie i 20-sto watowe grające bajecznie. Poza tym od mocy ważniejsza jest efektowność i w skrajnym przypadku kolumny 200W i 20W zagrają tak samo głośno, bo te pierwsze będą miały efektywność 80dB, a te drugie 90dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu sobie Panowie gadu, gadu, a nikt nie zwrócił uwagi, że to jest wzmacniacz dwukanałowy z czterema wyprowadzeniami (jak to Sony), więc pary kolumn są połączone równolegle. Przy podłączeniu jednej 4 i jednej 8 ohm, w najlepszym razie będą miały rezystancję zastępczą 2,66. Wzmacniacz dostaje baty jak ta lala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli autora jak sam o sobie napisał interesuje audio to może niech poczyta trochę zanim zrobi jakiś głupi ruch. Pytanie jest tak lamerskie, że nawet nie wiadomo jak odpowiedzieć.

Zasadniczo namawiam na jedna parę lepszych kolumn i nie kombinowanie. Przy podłączeniu zrobi się tylko niesamowity chaos nie mówiąc o tym, że można sobie usmażyć wzmacniacz. Ilość nie ma nic wspólnego z jakością. To samo imepdancja, efektywność i inne parametry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze.

Obie pary to oryginalne kolumny choć stare:

1.Diora-moc.sinus 30W,muz. 40W 8Ohm,wartość przenoszenia 100-20 000 Hz, efektywność 85dB/W

2.Tonsil 20/30/1 4Ohm (30W), więcej danych nie znam.

Tak podłączony sprzęt do wzmacniacza grał jak dla mnie dość dobrze jak na domowe warunki do momentu kiedy popękały membrany ze starości w Tonsilach.

Najprościej kupić takie same, ale ich właśnie już Tonsil nie produkuje.Jest zamiennik 20/40 4 lub 8Ohm.

I właśnie nie wiem które lepiej wybrać???

Nie interesują mnie inne głośniki, kolumny itp...Gdybym tak myślał, kupiłbym całkiem inny sprzęt, tym bardziej że posiadam jeszcze wieże Technics'a. I tak tego jest za dużo, dlatego chcę wykorzystać to co mam.

Więc krótka piłka. Co będzie lepsze?

*wzmacniacz (parametry podałem wcześniej)

*para kolumn Diora (parametry podałem wcześniej)

*para kolumn Tonsil 20/40 (40W)4 czy 8 Ohm.

 

Proszę o konkretną odpowiedź.

Co się stanie jak będą 8 Ohm a co jak 4Ohm, czyli 2 pary 8Ohm lub 1 para-4Ohm a 2-8Ohm (wcześniej przy takim założeniu nie działo się nic prócz jakby lepszej jakości dźwięku w 4 Ohm kolumnach)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21548-100003903 1274165437_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze kolejna kwestia - po wymianie w kolumnach 4 ohm głośników niskotonowych na 8 ohm i pozostawienie pierwotnych wysokotonowych niemal gwarantuje ich spalenie (wydzielanie się większej mocy na mniejszym oporze, z tej samej przyczyny kolumny o niższej rezystancji w połączeniu z takimi o wyższej, grają głośniej). Dopiero teraz zauważyłem, że ktoś wzmiankował, iż w tym wzmacniaczu pary kolumn łączą się szeregowo. Wobec tego po 12 ohm na kanał, który przy 8 ohm ma 30W. Odda pewnie jakieś 20W na tej rezystancji, z czego jakieś 2/3 wydzieli się na kolumnach o niższym oporze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jeszcze wiedzy przed tobą i na większość Twoich pytań nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

 

>Co się stanie jak będą 8 Ohm a co jak 4Ohm, czyli 2 pary 8Ohm lub 1 para-4Ohm a 2-8Ohm (wcześniej przy takim założeniu nie działo się nic prócz jakby lepszej jakości dźwięku w 4 Ohm kolumnach)?

 

W zależności od ilości podłączonych kolumn i ich impedancji wzmacniacz będzie coraz bardziej obciążony przy równoległym połączeniu lub coraz słabiej przy szeregowym (i to wcale nie musi oznaczać nic złego). Jeżeli wzmacniacz jest zbyt mocno obciążony to może ulec uszkodzeniu (jeżeli nie ma odpowiednich zabezpieczeń), może się po prostu przegrzewać i wyłączać. Może też generować duże zniekształcenia co przy dużych głośnościach co może doprowadzić do uszkodzenia głośników/kolumn (nie napisałeś jak zeszły Twoje). W twojej specyfikacji wzmacniacza nie widać konkretnego wpisu na temat minimalnej dozwolonej impedancji kolumn a jedynie jaka moc jest oddawana przy konkretnym obciążeniu. Poza tym terminy 8 ohm czy 4 ohm w stosunku do głośników to raczej termin marketingowy. Impedancja głośnika/kolumny może być inna dla każdej przetwarzanej przez niego częstotliwości. Zwyczajowo producenci mówią że głośnik jest 8 ohmowy jeżeli jego przebieg impedancji mieści się zazwyczaj pomiędzy 4 a 8 Ohm. Jak zerkniesz tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to tu charakterystyka impedancji trzyma się powyżej 8 ohm

 

Parametry które podałeś nijak się nie zdadzą do znalezienia głośników na wymianę. Spróbuj rozkręcić kolumny i znaleźć oznaczenia na nich, wrzuć fotki tu lub na elektrodę może ktoś coś pozna. Sama nazwa modelu kolumny też może coś dać (choć czasem w tym samym modelu na przestrzeni lat montowano różne głośniki). Schemat oznaczenia głośników Tonsilu 20/40 oznacza tylko że jest to głośnik o średnicy 20 cm i może zostać obciążony mocą 40 wat. Ważniejszy jest prefix (GD, GDN, GDW ) i inne parametry niż sama moc (ta może być nawet kilka razy większa dla głośnika o innych znaczących parametrach prawie identycznych).

 

W każdym razie jadąc na tzw małpkę uzyskasz jedynie coś co będzie wydawać z siebie dźwięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mielinski

Na tweeterze wydzieli się dokładnie taka sama moc przy dolnym 8 czy 4 ohmy w końcu jest to połączenie równoległe głośników (w kolumnie). A nawet teoretycznie większa szansa spalenia tweetera jest przy dolnym głośniku 8 Ohm. Zakładając że głośnik nisko-średniotonowy 8 i 4 ohm mają takie same efektywności z wata to w wypadku gdy zastosowana jest na dole wersja 8 Ohm trzeba trochę mocniej kręcić gałą żeby uzyskać taką samą głośność co przy 4 Ohm'ach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wobec tego po 12 ohm na kanał, który przy 8 ohm ma 30W. Odda pewnie jakieś 20W na tej rezystancji, z czego jakieś 2/3 wydzieli się na kolumnach o niższym oporze.

 

W zasadzie tak ale przy podłączeniu pojedynczej pary kolumn o impedancji 4 Ohm wydzieli się na nich, zgodnie ze specyfikacją 40W czyli raczej problemu żadnego tu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wopiga, 17 Maj 2010, 23:22

 

>Mam 2 pary kolumn. 2 z przodu, 2 z tyłu - w 4 rogach pokoju. W 2 kolumnach ze starości popękały

>membrany dlatego chcę kupić nowe głośniki (klejenie nie wchodzi w grę).

>Siedząc przed komputerem, bliżej mam te kolumny 8 Ohmowe z tyłu natomiast miałem 4 Ohm, dlatego

>dźwięk wydawał mi się "dobrze rozmieszczony" jeśli tak można powiedzieć np. podczas oglądania

>filmu.

 

 

Dziwny sposób słuchania, stereo z 4 narożników?

 

Napisz jakie miałeś konkretnie głośniki te co musisz wymienić, często ma się po domach jakieś leżaki, może się ktoś trafi co ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Bacek

 

>A nawet teoretycznie większa szansa spalenia tweetera jest przy dolnym głośniku 8 Ohm.

 

To tez właśnie napisałem ;-). No i odpowiadałem do kwestii podłączenia 4 kolumn, nie 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośnik, którym planuję zastąpić 20/30/1 4Ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam:

 

SONY ZAZWYCZAJ STOSUJE POŁĄCZENIE

!!!!!SZEREGOWE!!!!! DWÓCH PAR KOLUMN.

 

Sorry za krzyk, ale Wy tu ciągle o równoległym.

Z iloma klockami tej firmy się spotkałem, wszędzie był szereg! Jakby co można sprawdzić, że przy wybranym trybie A+B i podłączonej jednej parze kolumn, nic nie słychać.

 

Chyba, że opisany tu wzmacniacz jest wyjątkiem.

 

Wracając do głównego tematu- proponuję doprowadzić do jak najlepszego stanu JEDNĄ PARĘ kolumn i cieszyć się dźwiękiem, (byle co razy byle co to byle co do potęgi!!!!!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumna i głośnik niskotonowy do wymiany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozycji + wysokotonowy jest "głośniejszy" o jakieś 2-3 dB. Jak pisałem wcześniej, doprowadź do porządku jedną parę, ustaw porządnie (nie w narożniku) i wystarczy. Po prostu załóż nowe, identyczne głośniki niskotonowe, nie waż się zmieniać na inną impedancję, bo będziesz musiał przerabiać zwrotnicę!!!

 

Nie przejmuj się mocą, u mnie zawsze wzmacniacz ma większą moc, jak kolumny i nigdy z tego powodu nie miałem żadnych awarii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilustracja do poprzedniego wpisu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 23

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.