Jump to content
IGNORED

Projekt kolumn VIFA 2xM18WH + Morel MDT29


Hawi81

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie

 

Szukam od kilku tygodni dobrej sprawdzonej gotowej zwrotnicy do takiego zestawu obecnie posiadam 2xM18WH i 2xMDT29 oraz cewki taśmowe 2x1.5mH powietrzna 2x0,33mh i chciałbym coś sklecić z tego(podobnego do Minas anor). Proszę o propozycję co do rozwiązań skrzynki i konfiguracji głośników jak zarazem samego schematu zwrotnicy. Jeżeli ktoś patentuje swoje wyroby proszę o wiadomość na priv tylko do mojej wiadomości.

Z góry mogę powiedzieć że w testach w skrzynce 9litrów m18wh zagrał bardzo miłą średnicą(o basie nie piszę bo to 9 litrów) morel był nie natarczywy spójny a zarazem miły i detaliczny nie ostry(zresztą takie opinie już pisano ja tylko potwierdzam co sam usłyszałem). Zwrotnica jakiej użyłem to dla Morela 0,33mh i 4,7uF Lpad 3,3ohm 5,7ohm a na M18wh 1,5mh oraz 10uF. Sopran w przecifazie.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

No to troche sam pogłówkowałem czerpiąc z przepastnej wiedzy forum, wyszło mi coś takiego: (dodam tylko, że jest prawie 4 w nocy albo nad ranem i mogę coś pokręcić.

 

Konstrukcja symetryczna (równoległe połączenie vify) MTM tunel z przodu, skrzynia około 39l

 

Morel na początek bez opornika w szereg, równolegle jakieś 12ohm (dokładnie dostroić można później)cewka 0,33mH(wiem, że wielu stosuje przy jednej vifie cewkę 0,47mH nie wiem jakie by były różnice)kond 4,7uF.

 

Vifa na cewce 0,75mH-0,8mH i do tego 16uF ( zastanawiam się nad korekcją impedancji ale w praktyce nic mi na ten temat nie wiadomo jak ona wpłynie w tym wypadku)

 

Zastanaiwa mnie jeszcze jedna sprawa minas anor w specyfikacji od mimo różnią się częstotliwością przenoszenia 30Hz i 40Hz

, przy konstrukcji symetrycznej nie powinno nic się zmienić poza efektywnością, a strojenie skrzyni nie wpłynełoby na taką różnice?? sam nie wiem może ktoś mi podpowie.

 

 

Proszę o opinie i podpowiedzi szczególnie tych, którzy już przerabiali problem a nie teoretyzują , że najpierw powinienem wykonać pomiary, bo nie mam gdzie a od czegoś trzeba zacząć, pozatym liczę, że ktoś już to zrobił.

Link to comment
Share on other sites

Bopgdan >>

Bądż co bądż dali miało inne głośniki mimo że bardzo podobne i konstrukcyjnie (chyba nawet takie same rozwiązania) i brzmieniowo , pozatym jeśli się nie mylę to był układ 2,5 drożny trudny do sfazowania, więc przy tym, że są to jednak inne głośniki oraz układ trudny fazowo nie szarpąłbym się bez pomiarów na taki zestaw bo nie mam takiego do doświadczenia aby stroić to na ucho.

 

Pozdrawiam i dziękuje za wpis

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.