Skocz do zawartości
IGNORED

Monitorki do małego pokoju


Devon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem mini amplituner Onkyo R-811 (używka) i potrzebuje do niego jakiś monitorków. Podpiąłem to do Wharfedale 8.1 z zestawu kina domowego i...jest nieźle, bas nawet jest i to całkiem, całkiem, góra w miarę (nie syczy, ale mało szczegółowa), średnica jak w Waflach bardzo dobra. Pokój ma 2-3mx2.5m taka literka L. Mam pytanie co w granicach góra 600 zł możecie polecić. Interesują mnie tylko z bass reflexem przednim (nigdy nie przypuszczałem, że tyle powietrza z tego wylatuje ;), a nie mam możliwości odsunięcia od ściany) Zastanawiałem się nad:

 

- takimi samymi Wharfedale 8.1,

- Wharfedale 9.2,

- Tannoy M2,

 

lub...właśnie nie wiem co jeszcze? Tonsile jakieś, Heco Victa (bardzo fajne są Metas 300/XT 301, ale cena ok. 1000, nie wiem czy jest sens). JBL? Jamo? Słucham głównie rocka, trochę popu, ska, jazz, chillout.

 

Czy może zostawić to i kupić mini wieżę Denona D-M37 (1399zł)? Podobno są tam już porządne głośniki (dobra zwrotnica) i sam sprzęt chwalony bardzo. Warto?

 

A i jeszcze taka zagwozdka, gdyby kupić Wharfedale 9.1 i spróbować je zmodyfikować (zwrotnica) to jak? Zdjęcie przekrojowe ;) poniżej. Swoją drogą powinni do każdych kolumn zamieszczać taki przekrój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz posłuchać żeby nie wydać pieniędzy i nie bawić się później w odsprzedaże kolumn które nie przypadną do gustu. Nie znam się na monitorach mało modeli miałem okazje posłuchać. Jednak jestem zdania, że jeśli masz trochę miejsca w pokoju może warto pomyśleć o jakiejś małej podłogówce ? Przecież monitory i tak musisz na czymś ustawić, żeby to miało sens. Tutaj masz znaczne pole manewru przy czym większą swobodę dzwiękową. Co do tej wieży - nie kupuj jeśli myślisz już o osobnym wzmacniaczu i kolumnach- pamiętaj, że ta wieża to odtwarzacz CD, Radio w jednym.. ile więc przeznaczonego kapitału trafiło na kolumny i końcówki mocy? - Niewiele.. Lepiej zainwestować w coś lepszego. A więc zabieraj wzmacniacz i pakuj się na odsłuchy, lub nawet jak masz taką możliwość pożycz kolumny do domu- w końcu to Twoje pieniądze. Pozdrawiam i udanego wyboru życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , polecam Eltax Liberty 1+ , basrefleksem z tylu sie nie przejmuj , az tak bardzo sie dmucha, a graja pieknie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki odpadają, za mało miejsca niestety :( Monitorki mogę ewentualnie przyczepić do ścian na jakiś uchwytach. Tak to mniej więcej wygląda na etapie wstępnego zagospodarowania ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.