Jump to content
IGNORED

Monitorki do małego pokoju

Devon

Recommended Posts

Witam,

Kupiłem mini amplituner Onkyo R-811 (używka) i potrzebuje do niego jakiś monitorków. Podpiąłem to do Wharfedale 8.1 z zestawu kina domowego i...jest nieźle, bas nawet jest i to całkiem, całkiem, góra w miarę (nie syczy, ale mało szczegółowa), średnica jak w Waflach bardzo dobra. Pokój ma 2-3mx2.5m taka literka L. Mam pytanie co w granicach góra 600 zł możecie polecić. Interesują mnie tylko z bass reflexem przednim (nigdy nie przypuszczałem, że tyle powietrza z tego wylatuje ;), a nie mam możliwości odsunięcia od ściany) Zastanawiałem się nad:

- takimi samymi Wharfedale 8.1,

- Wharfedale 9.2,

- Tannoy M2,

lub...właśnie nie wiem co jeszcze? Tonsile jakieś, Heco Victa (bardzo fajne są Metas 300/XT 301, ale cena ok. 1000, nie wiem czy jest sens). JBL? Jamo? Słucham głównie rocka, trochę popu, ska, jazz, chillout.

Czy może zostawić to i kupić mini wieżę Denona D-M37 (1399zł)? Podobno są tam już porządne głośniki (dobra zwrotnica) i sam sprzęt chwalony bardzo. Warto?

A i jeszcze taka zagwozdka, gdyby kupić Wharfedale 9.1 i spróbować je zmodyfikować (zwrotnica) to jak? Zdjęcie przekrojowe ;) poniżej. Swoją drogą powinni do każdych kolumn zamieszczać taki przekrój.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Musisz posłuchać żeby nie wydać pieniędzy i nie bawić się później w odsprzedaże kolumn które nie przypadną do gustu. Nie znam się na monitorach mało modeli miałem okazje posłuchać. Jednak jestem zdania, że jeśli masz trochę miejsca w pokoju może warto pomyśleć o jakiejś małej podłogówce ? Przecież monitory i tak musisz na czymś ustawić, żeby to miało sens. Tutaj masz znaczne pole manewru przy czym większą swobodę dzwiękową. Co do tej wieży - nie kupuj jeśli myślisz już o osobnym wzmacniaczu i kolumnach- pamiętaj, że ta wieża to odtwarzacz CD, Radio w jednym.. ile więc przeznaczonego kapitału trafiło na kolumny i końcówki mocy? - Niewiele.. Lepiej zainwestować w coś lepszego. A więc zabieraj wzmacniacz i pakuj się na odsłuchy, lub nawet jak masz taką możliwość pożycz kolumny do domu- w końcu to Twoje pieniądze. Pozdrawiam i udanego wyboru życzę.

witam , polecam Eltax Liberty 1+ , basrefleksem z tylu sie nie przejmuj , az tak bardzo sie dmucha, a graja pieknie

Hidden Content

Hidden Content

Podłogówki odpadają, za mało miejsca niestety :( Monitorki mogę ewentualnie przyczepić do ścian na jakiś uchwytach. Tak to mniej więcej wygląda na etapie wstępnego zagospodarowania ;)

Hidden Content

Hidden Content

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.