Skocz do zawartości
IGNORED

MANTA V3 - 3 pytania do użytkowników, PROSZĘ O PORADĘ


NOWOROSYJSK

Rekomendowane odpowiedzi

- dla posiadaczy i chcących kupić V3 to oznacza, ze Manta nie zaopatrzyła się w żadne części zamienne, a wzmacniaczy już się nie produkuje, w razie problemów będą problemy z gwarancją, a naprawy będą dokonywane tym, co mają pod ręką.

 

hmm..chyba niekoniecznie. wczoraj dzwoniłem do Tomsoftu i powiedziano mi że na bieżąco ściągają i mają w ofercie V3, więc części chyba też? gorzej z V5 i V7 (a szkoda bo szczerze wolałbym V5), bo tych modeli nie ma szans zdobyć nowych... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwiedzam ze V5tki juz nie robia a V3 nadal sciagaja z Chin, wiec chyba jeszcze je produkuja... No chyba ze to juz ostatnie sztuki. Co do pilota to dobrym wyjsciem jest kupienie uniwersalnego z funkcja uczenia sie (polecam silvercrest z Lidla). wtedy problem mamy z glowy.

Patryk Manuel Traweler jak nie lubujesz sie w sprzecie grajacym przedewszystkim srednica to v3 moim zdaniem jest lepsza od v5. v5 gra super ale wysokie i przedewszystkim bas jest uszczuplony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Jako że to najbardziej płodny wątek o Mancie V3, to podzielę się spostrzeżeniami po wymianie lamp. Oryginalne chińskie 6N1 zamieniłem na 6N1P z produkcji dawnego ZSRR.

Nie zmieniły się podstawowe parametry, a wiec wzmacniacz nie stał się ani cichszy, ani głośniejszy, lekki przydźwięk, który był słyszalny przy zbliżeniu ucha na jakieś 10 cm do głośnika (niezależny od poziomu głośności) też pozostał na tym samym poziomie.

Co się zmieniło? Jest nieco więcej najniższych basów, czyli takich około 30 - 60 Hz. Tak wynika z subiektywnych odczuć po przesłuchaniu testowych dźwięków. W zakresie górnego zakresu nie mogę wiele powiedzieć, bo nie słyszę ich już powyżej 13kHz. Wskaźnik wysterowania mikrofonu pokazuje mi, ze dźwięki oczywiście są aż do 20kHz, ale ja ich ocenić nie mogę. ;)

Muzycznie wydaje mi się, że jest lepiej. Dźwięk stał się bardziej detaliczny, szczegółowy, dzięki temu lepsza jest lokalizacja instrumentów i scena muzyczna. Subiektywnie najbardziej zyskała muzyka z gramofonu.

Jednak, żeby nie było nieporozumień - nie ma och i ach, "kolosalnych" zmian, "rewolucji dźwięku". Zmiany są bardzo subtelne i niewielkie. Mając możliwość wydać okazyjnie parę złotych - warto, ale gdyby to miało kosztować więcej, to uznałbym że szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk Manuel Traweler jak nie lubujesz sie w sprzecie grajacym przedewszystkim srednica to v3 moim zdaniem jest lepsza od v5. v5 gra super ale wysokie i przedewszystkim bas jest uszczuplony.

 

dzięki za ważne info. faktycznie nie jestem wielkim fanem wyraźnego środka :] niestety zakup przełoży mi się na koniec kwetnia - finanse :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Trudno powiedzieć. Za te pieniądze to warto. Z brzmienia jestem zadowolony, V3 ma w sobie to "lampowe coś". Jednak - gdybym dziś kupował, uwzględniłbym problemy z ichnim serwisem, może to ja wyjątkowo miałem pecha, ale to zniechęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Kolumienki od Manty sprzedałem, ale tak - były zrobione porządnie, zadziwiająco porządnie. Grały bardzo ładnie, ale wymagały niewielkiej nieodległości między nimi (do 2 m). Wówczas była ładna stereofonia i przestrzenność.Są przeznaczone raczej do małych pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja sie zastanawiam czy nie rozstac sie z v3ka... A powod tego jest blachy, a mianowicie brak miejsca :P Lampa niestety musi stac na wierzchu i miec dobra wentylacje no i u mnie takiego miejsca brakuje ;/ Dobrze ze v5 jest mniejsza bo dla niej latwiej znalezc miejsce ;) Tak ze jak po remoncie i malym przemeblowaniu nadal nie bedzie na nia odpowiedniego miejsca to zainteresowanych jej zakupem prosze o kontakt. Szkoda mi ja na allegro sprzedawac w jakies rece ktore nie beda dla niej odpowiednie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Właśnie nie mam konkretnego pomysłu. Jeśli chodzi o oferty sklepowe to +- 100 km wokół mnie nie ma w zasadzie nic poniżej 2,5 kPLN. Z kolei na Allegro są różne oferty, ale w ciemno się boję kupować, a zwykle są też dość odległe miejsca, a jechać z Pomorza do Krakowa posłuchać wzmacniacz, to trochę daleko.

Wolałbym zmieścić się w w półtora tysiąca, bo choć mam trochę wolnych środków, to chciałbym też stare kości wygrzać w Hiszpanii, a nie tylko słuchać "ciepłej" hiszpańskiej muzyki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja sie zastanawiam czy nie rozstac sie z v3ka... A powod tego jest blachy, a mianowicie brak miejsca :P Lampa niestety musi stac na wierzchu i miec dobra wentylacje no i u mnie takiego miejsca brakuje ;/ Dobrze ze v5 jest mniejsza bo dla niej latwiej znalezc miejsce ;) Tak ze jak po remoncie i malym przemeblowaniu nadal nie bedzie na nia odpowiedniego miejsca to zainteresowanych jej zakupem prosze o kontakt. Szkoda mi ja na allegro sprzedawac w jakies rece ktore nie beda dla niej odpowiednie.

 

Sprzedajesz razem z głośnikami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz razem z głośnikami?

 

Tak no kompletny zestwa z glosnikami, kablem i co wazne dzialajacym pilotem ! Nie ma smiacia z tym pilotem, bo ta manta jest moja 2ga v3jka. Pierwsza przyszla do mnie z nie dzialjacym pilotem i z brakiem 2 srubek(!). Dlatego po zwrocie tamtej i zmowieniu tej obecnej od razu kupilem pilot uniwersalny i pierwsze co zrobilem to zaprogramowalem pilot uniwersalny (naprawde polecam w/w Silvercresta) a orginal wrocil do pudelka. Zreszat ogolnie ta manta grala u mnie moze 10h, bo nie mialem jej gdzie postawic a w dodatku remont teraz mam i wszsytko siedzi w pudelkach. Dlatego szkoda mi jej troche sprzedawac, bo jest jak nowka a pewnie nie pojdzie na allegro za cene za ktora ja kupilem, no i to takie jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amesv87 jak duże ma wymiary ta manta? Rzeczywiście gra tak dobrze i jest lepsza niż tranzystory budżetowe tj. do ok. 2000zł tak jak o niej piszą? Wysłałem wiadomość prywatną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ona <mierzy> 26,5cm szerokosci i 30,5 dlugosci (27,5 plus wystajace terminale glosnikowe).

Hm no gra ona bardzo dobrze jak na swoja cene i dodatkowym plusem sa dolaczone glosniki, ktore sa calkiem ladne i calkiem dobrze graja. Ale moim zdaniem przesada jest pisanie ze gra lepiej niz inny sprzet do 2tys. Moja Yamaha rx797, ktora kosztowala 1,5tys gra moim zdaniem lepiej. No i nieporywnywalnie lepiej jest wykonana, bo co do manty to serio jest loteria... Moze Ci sie trafic calkiem ladnie zlozony egzemplarz a moze taki jak mi pierwszy czyli bez srubek ktore mialy skrecac te plastikowe boki no i wspomnany nie dzialajacy pilot... Tak ze do manty trzeba miec albo szczescie albo mocne nerwy;)

Ej a ja wlasnie dzisiaj wypakowalem mante zeby porobic zdjecia do aukcji i prz okazji porownalem na szybkiego V3 do V5 no i:

Po pierwsze roznia sie one w ilosci basu. V3 ma go zdecydowanie wiecej, w V5tce praktyczenie w ogole nie uswiadczymy nizszego basu i chocby nie wiem jaki kawalek na niej puscil to nam nie zamruczy. W V3 przy maxymalnym podkreceniu korektora (ktos kiedys tu wspominal ze ta regulacja niskich i wysokich tonow jedynie je obcina i to jest prawda, wiec test robilem przy maksymalnym ustawieniu bas i treble) basu co najmniej nie brakuje i potrafi on zejsc bardzo nisko. Przejdzmy do srednich tonow... W V3 sa ladne ale nie wybijajace sie zbytnio ponad inne pasmo, co innego w V5 w skrócie mozna ja smialo opisac ze gra ona srednica. I ta srednica jest piekna ale jedna rzecz mnie w niej w porowaniu do v3 troszke w niektorych kawalkach drazni, a mianowicie po przesluchaniu jakiegos wokalisty w V3jce i puszczeniu go w V5tce w pierwszej chwili ma sie wrazenie jakby w V5tce spiewal on bardziej przez nos czy jak tam woli mial zatkane zatoki:P Hehe wiem ze to porownanie jest smieszne ale serio takie mialem wrazenie. Moze to przez to ze v3 jest cieplejsza... Co do wysokich tonow to V5 ma je o wiele lepsze, sa one wrecz wzorowe jest ich duzo sa krystaliczne i co wazne nie kluja. Na koniec zostawiam plus ktory chyba jest zasluga tego ze V5 jest wpelni lampowa a V3 to hybryda. Mianowicie chodzi mi o separacje instrumentow, szczegolowosc i o scene, bo V5 moze pod tym wzgledem konkurowac z o wiele drozszymi wzmacniaczami. Doslownie slyszy sie gdzie sa skrzypce, gdzie klawisze a gdzie cymbaly.

To by bylo na tyle tego mojego bardzo nieprofesjonalnego i pisanego na szybkiego porownania;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Dodam do tego, że Manta V3 gra przyjemnie. Ma się ochotę słuchać, dźwięk nie jest męczący. Co do jakości... może troszkę więcej szumu, ale to jest słyszalne po przyłożeniu ucha prawie do głośnika (+-10 cm). Według mnie gra lepiej np od NAD C316BEE czy Denona PMA-510AE. NAD ma papierowe brzmienie, a Denon jest krzykliwy.

Ważną rzeczą są kolumny. Te fabryczne grają bardzo miło i ładnie symulują obecność prawdziwego basu. ;)

Jednak są dobre na niewielkie odległości. Rozstawione powinny być nie więcej jak na 2 - 2,5 m inaczej w środku robi się dziura. Nie będzie przyjemności słuchania stereo w dużym pomieszczeniu. Co do kolumn wzmacniacz woli raczej takie o dużej efektywności. Moje obecne mają dBSPL=91,53 (dane głośnika niskotonowego) i dają radę, ale próbowałem różne inne kolumny i było ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z mocą? Jest to tylko 2x20W czy gra to wystarczająco głośno? Czy jakoś inaczej przekłada się głośność z tego tytułu że jest to lampa? Co z podpięciem innych głośników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

popatrzcie jaka jest cena za same kolumny tyle że z napisem siesta czy nie wyglądają tak samo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee no to sa inne kolumny... Co prawda obudowa bardzo podobna i byc moze robiona w tej samej fabryce, ale tweeter i woofer calkiem inne. Hehe, swoja droga to ta "siesta" widac podoba sie producentom bo to juz kolejne kolumny o takiej nazwie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest ktoś zainteresowany kupnem wyższego modelu z lampowych Mant?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee no to sa inne kolumny... Co prawda obudowa bardzo podobna i byc moze robiona w tej samej fabryce, ale tweeter i woofer calkiem inne. Hehe, swoja droga to ta "siesta" widac podoba sie producentom bo to juz kolejne kolumny o takiej nazwie :)

oczywiście chodziło mi o obudowę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie odzyskałem pilota do swojej Manty V3. Po trzech miesiącach i grożeniu sprawą sądową wreszcie dziś przyszedł. Ale... nie jest to pilot od Manty, tylko przerobiony zwykły pilot od telewizora. Z jednej strony to dobrze, bo raczej się nie zepsuje jak to oryginalne badziewie. Z drugiej źle bo:

- musiałem szukać, które klawisze, jaką funkcję obsługują;

- dla posiadaczy i chcących kupić V3 to oznacza, ze Manta nie zaopatrzyła się w żadne części zamienne, a wzmacniaczy już się nie produkuje, w razie problemów będą problemy z gwarancją, a naprawy będą dokonywane tym, co mają pod ręką.

 

Ty odzyskałeś pilota, a u mnie w pudełku nie było go wcale :( na szczęcie pilot z dekodera UPC ma ręczne szukanie częstotliwości i mi się poszczęściło bo mogę sterować tonacją.

 

Inna wada to cholernie buczy (z tyłu głośnika to brzmi jak podróż w tunelu podprzestrzennym w SGU), zastanawiam się czy nie jest zepsute po prosu i czy nie wymienic go na inny egzemplarz. Dajcie znać jak jest u was. Wkurza mnie to buczenie, bo nie da się słuchać cicho, a ja właśnie dla wieczornego cichutkiego jazzu przy książce wydałem kase - a tu taki zonk. Myślicie, że da się zlikwidować to jakimś filtrowaniem albo wymianą kondensatorów lub kabli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To buczenie, to niestety normalne dla V3jki... Sam sie zastanawialem nad wymiana okablowania (wew wzmacniacza oczywiscie), bo tez mnie to irytuje. Szkoda ze v3jka nie odziedziczyla kompletnego braku szumow, brumow itp od v5tki, bo w niej ich kompletnie nie uswiadczymy.

 

kurde ta manta v5 poszla za 600zl? ;O Ja tyle dalem za nowiuski caly zestaw jakies 3 miesiace temu, tak ze co najmniej nie traci na wartosci v5tka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StaryM może mógłbyś nagrać jeszcze jakiś filmik z tego jak chodzi manta. Poprzedni był bardzo przydatny :), no i zarejestrować ten brum, bo teraz to mnie wystraszyliście. Myślałem że znalazłem wkońcu coś fajnego dla siebie :/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze kilka kawałków (przynajmniej ze dwa, oczywiście nie pełne) no i ten brum pomiędzy, żeby wykazać jakieś jej jeszcze mankamenty. Niestety nie ma szans posłuchania na żywo nigdzie, trzeba brać w ciemno. Myślę że to może komuś oprócz mnie sie jeszcze przydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.