Skocz do zawartości
IGNORED

MANTA V3 - 3 pytania do użytkowników, PROSZĘ O PORADĘ


NOWOROSYJSK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Miałem dobre chęci, ale niestety aparat na tyle kiepsko nagrywa audio, że nic nie było słychać istotnego. Próbowałem netbookiem nagrać sam dźwięk, ale mam tam tylko systemowy recorder zapisujący w WMA i dźwięk jest skompresowany i też ni słychać szczegółów.

Zobaczę jutro, czy jest jakiś programik nagrywający porządnie WAV.

Opisowo powiem tak:

- przydźwięk z transformatorów, równomierne brzęczenie zaczyna być słuchać w cichym pokoju (zamknięte okna i drzwi, wyłączony komputer stacjonarny) z odległości mniej więcej 10 cm. Wydaje mi się, że to brzęczenie powstało stosunkowo niedawno, gdy wzmacniacz był nowy, to tego nie było.

- przy normalnym poziomie głośności +- 1/3 mocy nie słychać szumu, pojawia się dopiero po zbliżeniu ucha do głośników na odległość ok. 15 cm.

- przy maksymalnym wzmocnieniu szum i przydźwięk jest słyszalny w głośnikach z odległości 30 - 40 cm.

- przesłuch miedzy wejściami jest słyszalny przy maksymalnym wzmocnieniu nawet z około 2 m. Też mam wrażenie, że na początku było lepiej.

Do tego jeszcze dodam, ze kolumny to DIY trójdrożne na głośnikach STX o sprawności ok 90dB. Jak podłączałem szerokopasmowe monacory lub saby o większej sprawności, to te zjawiska niepożądane były nieco lepiej słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten brum jest mocniejszy, siedzę od głośników około 1,5 m i wieczorem jak chce posłuchać gadanej audycji lub cichej muzyki to cały czas słychać "lot statkiem kosmicznym" na tyle mocno, że po chwili rezygnuję ze słuchania. Ktoś napisał wcześniej ze w v5 jest cicho, może to ktoś potwierdzić ? Bo może wymienię ten sprzęt na v5 jeżeli da sie kupic nowy zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogóle V5 są dostępne? Chyba nie, bo producent do mnie napisał, że nie robią. Zresztą V5 się grzeje. StaryM dzięki za próbę, może coś jeszcze wyjdzie. Wygląda na to że w jednym może być lepiej w drugim gorzej. Może opłaca się kupować przez neta bo w razie co jest 10dni na zwrot jak się nie podoba :/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogóle V5 są dostępne? Chyba nie, bo producent do mnie napisał, że nie robią. Zresztą V5 się grzeje. StaryM dzięki za próbę, może coś jeszcze wyjdzie. Wygląda na to że w jednym może być lepiej w drugim gorzej. Może opłaca się kupować przez neta bo w razie co jest 10dni na zwrot jak się nie podoba :/.

 

No ja kupiłem przez neta, ale za nim to oddam to idę dzisiaj jak znajdę czas do elektronicznego i sprawdzę czy buczenie się nie zmniejszy przy lepszych kablach głośnikowych, a jak to nie pomoże to gość powiedział, że do 100 zł powinno się udać do naprawić.

Dam znać jak będę po teście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz już jak można rozebrać to badziewie?

Kurcze wiem ze obiecalem tu zdjecia z jej rozbiorki, ale kurcze nie chce w niej grzebac. Trzeba odkrecic wszystkie srubki, czyli po 2 mocujace te boczne plastiki, kolejne 2 pod tymi plastikami i te 3 z tylu. Nastepnie kladziemy ja dogory nogami (dobrze jest wyjac lampy zeby je nie uszkodzic) i delikatnie probujemy podniesc dolna czesc tylko od strony terminali, bo z przodu jest ona zamocowana zaczepem. Po chwili kombinowania powinna nam sie uchylic ta tylna czesc i ukaze nam sie wnetrze manty. Niestety tylko nam sie uchyli bo zeby calkowicie otworzyc to trzeba poodpinac kable, bo to wlasnie one to uniemozliwiaja, no ale tego juz nie robilem. W sumie to jakby sie uparl to takie drobniejsze rzeczy mozna zrobic na tak uchylonej obudowie, bez odpinania kabli.

Ktoś napisał wcześniej ze w v5 jest cicho, może to ktoś potwierdzić

Ja to pisalem i mysle ze kazdy posiadacz manty v5 to potwierdzi, bo pod tym wzgledem v5 to fenomen. Naprawde zero brumu czy czumu przy max glosnosci.

Tu masz filmik ktory to potwierdza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja to pisalem i mysle ze kazdy posiadacz manty v5 to potwierdzi, bo pod tym wzgledem v5 to fenomen. Naprawde zero brumu czy czumu przy max glosnosci.

Tu masz filmik ktory to potwierdza

 

No tak ale gość przerobił ten wzmacniacz wlutowując bezpośrednio porządne kable, więc na oryginałach nie mam pewności że jest cicho, ale i tak nie ma co gdybać zobaczymy czy da się zlikwidować to mruczenie V3 u elektronika który podobno wie co robi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Divin, kiedy ten elektronik bedzie z tym działał? Jestem ciekaw co tam wykombinuje, do tego czasu się wstrzymam z zakupem. StaryM może spróbuj jeszcze coś zarejestrować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

czy manta v3 wraz e swoimi kolumnami spełni się w odsłuchu bliskiego pola tj. gdy postawię sboie kolumienki na biurko metr ode mnie?

Tak. Na początku tak słuchałem i wtedy efekt jest najlepszy. Przy rozstawieniu głośniczków na >2m psuje się scena. Dotyczy to oczywiście fabrycznych kolumienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Divin, kiedy ten elektronik bedzie z tym działał? Jestem ciekaw co tam wykombinuje, do tego czasu się wstrzymam z zakupem. StaryM może spróbuj jeszcze coś zarejestrować.

 

Zostawiłem i powinien działać już, ale dzisiaj nie dzwonili, nie bede ich naciskać bo się zniechęcą do niewdzięcznej roboty :), po świętach dam znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem dowiedzialem sie, że niestety manta v3 buczy najprawdopodobniej z powowdu zastosowanego w niej transformatora. Napiszcie czy da sie zrobić jakiś filtr, który by to buczenie zmniejszyl lub wyeliminował ?. Nawet kosztem pogorszenia samego dzwięku, ponieważ to buczenie jest dla mnie nieakceptowalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronik poległ, narazie musze sie pogodzić z buczeniem. Ma ktoś może schemat do v3, jeżeli ktoś ma schemat to można znacznie wiecej zdziałać dlatego jestem w stanie zapłacić za taki schemat jeżeli bedzie autentyczny. Chociaż wolałbym, aby znalazł sie na forum, ktoś kto rozwiązał problem i rozwiąże go tez u mnie :)

 

Jeżeli to rzeczywiście tak buczy, to kicha. A już się ostro napaliłem i myślałem, że będzie coś dla mnie.

Da radę zarejestrować jakoś to buczenie?

 

Dzisiaj wieczorem nagram to buczenie iPhonem, powinno być w dobrej jakości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Plik dźwiękowy AMR z odgłosem Manty. Najpierw włączenie, potem przybliżam mikrofon do palstikowych puszek, a następnie przybliżam do głośnika (szerokopasmowy), z powrotem do plastikowych puszek (w środku chyba jest transformator) i jeszcze raz do głośnika. Wyłączam wzmacniacz. Plik nagrany telefonem. AMR pod

Windows 7 odtwarza VLC, niestety nie mam czym tego skonwertować do normalnej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StaryM uczynny z Ciebie czlowiek i sam korzystalem z Twoich informacji ale no zamieszczanie pliku dzwiekowego o jakosci 12,2 kbps ktory ma uzmyslowic to buczenie w mancie to "smiechowe" jest :D Ogolnie uzmyslawianie jak gra jakis system poprzez nagrania jest smieszne a co dopiero buczenie ;) Buczenie w mancie jest irytujace i jest na tyle glosne ze na pauzie slyszymy go nawet z 3m ale przy standardowym sluchaniu muzyki go nie uslyszymy, no chyba ze sa to kawalki w ktorych w pewnym momencie pojawia sie calkowita cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StaryM dzięki za nagranie. Rzeczywiście buczy, ale mam wrażenie że trzeba się ostro przybliżyć żeby to usłyszeć. Na jakim poziomie był vol.? amesv87 mówisz, że u ciebie bardziej buczy? Wygląda na jakieś zakłócenia, może masz jakieś silne pole magnetyczne niedaleko. Mój dac ściąga jak stoi zbyt blisko lampy :/ i też buczy ale tylko na słuchawkach podczas ciszy. Wystaw może mantę na środek pokoju i spróbuj :D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

zamieszczanie pliku dzwiekowego o jakosci 12,2 kbps ktory ma uzmyslowic to buczenie w mancie to "smiechowe" jest :D

Też tak uważam. Próbowałem to nagrywać aparatem, nie wyszło, za mała czułość mikrofonu. Próbowałem moją Nokią Booklet 3G - nie wyszło, za duża czułość mikrofonu. Zamknięty pokój, zamknięte podwójne okna, cicha ulica, a i tak szumek tła powodował, ze w zasadzie żadnego buczenie nie zarejestrowało.

Dlatego wziąłem telefon, skoro się koledzy dopominali o nagranie. Może jeszcze Divin dośle swoje - będą mieli porównanie.

Oczywiście nagranie trzeba analizować wiedząc, że telefon był praktycznie w głośniku lub przyłożony do plastikowych pudełek z transformatorami. Z drugiej strony - buczenie jest irytujące, bo nasz słuch potrafi być bardziej ukierunkowany niż mikrofon.

Ja słyszę buczenie transformatorów z ok. 10 - 15 cm. Buczenie w głosnikach słychać już z około 20 cm. A jak Manta była nowa to było cicho.

Mantę chyba zdecyduję się sprzedać, bo kupiłem wzmacniacz lampowy,a nie nadaję się na kolekcjonera wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że iphone na dość czuły mikrofon aby nagrac to z lekką przesadą :-)...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam nadzieje, że linki działają.

 

Ps. To okropne syczenie to "dodatek" od inżynierów z cupertino :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest nagranie w bezpośredniej bliskości głośnika i transformatora, to jest podobne jak u mnie.

Tak czy inaczej, wkurza mnie to. Dziadowski wyrób i dziadowska firma.

 

Ja kupiłem ten zestaw żeby słuchać cicho i np wieczorem słychać audycji radiowych, a tego nie można znieść podczas wieczornej ciszy ;/. Dodatkowo wkurzający jest fakt, że to naprawdę ładnie gra jak trochę jeszcze popracuje to pewnie jeszcze poprawi się jego brzmienie.

Powtórzę pytanie - czy ktoś ma do tego schemat - bo gość w serwisie powiedział, że tylko ze schematem jest to w stanie naprawić.

 

Jeżeli ktoś z forumowiczów w mancie V3 wyeliminował to brumienie to niech się światu ogłosi - ja za taką usługę chętnie zapłacę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadowski wyrób i dziadowska firma.

oj, widze ze Twoj stosunek do manty sie zmienil i do diametralnie...;)

Dodatkowo wkurzający jest fakt, że to naprawdę ładnie gra

Dokladnie! To w niej jest wlasnie najbardziej wkurzajace ze jej brzmienie ma "to cos" co powstrzymuje czlowieka przed rozstaniem sie z nia ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

oj, widze ze Twoj stosunek do manty sie zmienil i do diametralnie...;)

To niestety prawda. Przede wszystkim wkurza mnie sama firma. Trzy miesiące trwała reklamacja pilota. Dopiero grożenie sądem pomogło i otrzymałem pilota. Ale nei zwrócili samej gwarancji. Teraz po raz kolejny wysyłam ponaglenie, bo chcę im odesłać wzmacniacz do naprawy, ponieważ buczenie jest dla mnie nie do przyjęcia. W ciągu wielu lat nie spotkałem się z tym, żeby jakaś firma tak bardzo miała gdzieś klientów jak Manta Multimedia.

Faktycznie V3 ma coś fajnego w swoim dźwięku, ale boje z firmą spowodowały, że odtąd będę omijał wszystko na czym napisano "manta" szerokim łukiem. W moich "lampowych" poszukiwaniach doszedłem do wzmacniacza, który teraz mam, więc Mantę chciałbym sprzedać, ale najpierw chcę ja wysłać do serwisu. Zapewne teraz potrwa to z rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było kupić v5

 

Chciałem kupic v5 ale jest nie do kupienia nowy. Zależało mi na sterowaniu pilotem i 3 wejsciach. Do głowy by mi nie przyszło ze cos" brumi", w glosniczkach komputerowych za 11 zł nie ma zakłóceń na jalowym biegu, a nikt w komentarzach w żadnym internetowym sklepie nie raczył napisać nie kupującego bo wyje niemiłosiernie i nie da sie słuchać cicho :/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem ten zestaw żeby słuchać cicho i np wieczorem słychać audycji radiowych, a tego nie można znieść podczas wieczornej ciszy ;/. Dodatkowo wkurzający jest fakt, że to naprawdę ładnie gra jak trochę jeszcze popracuje to pewnie jeszcze poprawi się jego brzmienie.

Powtórzę pytanie - czy ktoś ma do tego schemat - bo gość w serwisie powiedział, że tylko ze schematem jest to w stanie naprawić.

 

Jeżeli ktoś z forumowiczów w mancie V3 wyeliminował to brumienie to niech się światu ogłosi - ja za taką usługę chętnie zapłacę.

Divin napisz czy to brumienie słyszysz w głośnikach czy wtedy gdy nie są podłączone i dobiegają z samego wzmacniacza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brumienie slychac zarowno z transformatorow w mancie (ale jest to slyszalne dopiero po zblizeniu do niego ucha) jak i z podpietych pod niego kolumnach i wlasnie to brumienie z glosnikow jest takie irytujace, bo i znacznie glosniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie trzeba sprawdzić jak jest poprowadzona masa w Mancie , prosta sprawa dla przeciętnego elektronika - majsterkowicza .

Napisz gdzie mieszkasz , tzn. w jakim mieście ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.