Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  116 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

małe cudeńka .......bardzo dobre wrażenie ? trochę za mało napisane............... proszę się nie śmiać pod nosem ale u mnie w moim pomieszczeniu grają jak duże kolumny podłogowe są dynamiczne a do tego rozdzielcze i co ciekawe : ale ciepło grające kolumny ? Z racji że to monitor grają głęboko tzw.3D

Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne opinie na temat tych przetworników.

Te różne opinie być może podyktowane są nie spasowaniem sprzętu z w/w kolumnami , wpadniesz posłuchasz...... tak na szybko po dzisiejszym odsłuchu co prawda krótkim nie ma mowy o suchym , kłującym graniu ba nawet napisze brakuje ( w moim zestawieniu ) trochę góry ? co do średnicy jest żywa a niskie tony naprawdę schodzą nisko...? Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak można się zapisać do klubu aby otrzymać ten rabat?

Może za jeden tydzień lub dwa uda mi się posłuchać nowych F1s w salonie w Poznaniu i fajnie byłoby dostać rabacik.

 

Z tego co tutaj czytałem piszecie o F1 starszej czy nowej wersji, że grają ok (ogólnie...) mnie korci jedna rzecz:

-mianowicie przeszedłem na wzmacniacz lampowy i moje Hypki III (nie chcę robić antyreklamy/kryptoreklamy!) są duże do niecałych 20m2. Pomyślałem o podłogowych dwudrożnych z jednym głośnikiem nisko-średnio tonowym oraz gł. wysoko tonowym. Chcę podnieść jakość całego systemu przez wymianę kolumn na i pomyślałem o polskich znanych firmach.

W przypadku przejścia na mniejsze podłogówki czy będzie odpowiednia ilość basu w moim pomieszczeniu (oczywiście nie chodzi o bas jak z suba) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dopiero zauważyłem że cena nowych Monolith nieźle podskoczyła. Myślałem że to może ze 300zł, a tu tysiaczek praktycznie.

Znajomy kupił od człowieka za pół ceny 1 miesięczne kolumny które mu nie spasowały w systemie .......jak dla kogoś nowe za drogie to używki będą się pojawiać niedługo jak grzybki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak można się zapisać do klubu aby otrzymać ten rabat?

Może za jeden tydzień lub dwa uda mi się posłuchać nowych F1s w salonie w Poznaniu i fajnie byłoby dostać rabacik.

 

Z tego co tutaj czytałem piszecie o F1 starszej czy nowej wersji, że grają ok (ogólnie...) mnie korci jedna rzecz:

-mianowicie przeszedłem na wzmacniacz lampowy i moje Hypki III (nie chcę robić antyreklamy/kryptoreklamy!) są duże do niecałych 20m2. Pomyślałem o podłogowych dwudrożnych z jednym głośnikiem nisko-średnio tonowym oraz gł. wysoko tonowym. Chcę podnieść jakość całego systemu przez wymianę kolumn na i pomyślałem o polskich znanych firmach.

W przypadku przejścia na mniejsze podłogówki czy będzie odpowiednia ilość basu w moim pomieszczeniu (oczywiście nie chodzi o bas jak z suba) ?

 

Najlepiej i najrozsądniej posłuchać kolumn we własnym pomieszczeniu i systemie, dlatego przed dokonaniem ostatecznej decyzji o zakupie, zawsze namawiamy klientów do wypożyczenia naszych kolumn.

 

Poniżej pozwolę sobie wkleić opinię sklepu Planeta Dźwięku z Warszawy, który już ma nasze kolumny z nowej serii F1S fizycznie w swoim salonie. Opinie wraz ze zdjęciami naszych kolumn opublikowali na swoim Facebook`u:

 

"Wczoraj do naszego salonu zawitała gorąca nowość od polskiego producenta kolumn, firmy Akkus - najnowsza wersja kolumn serii Monolith S, model F1s. Ten fantastyczny produkt dotarł do nas w przepięknym białym lakierze na wysoki połysk. A co nowego w tych kolumnach znajdziemy? Przede wszystkim nowe przetworniki duńskiej marki Scan-Speak. Grają zupełnie inaczej - po pierwszych odsłuchach, możemy je zarekomendować każdemu kto szuka detaliczności i selektywności brzmienia. Bas o doskonałej kontroli, dyskretnie dodaje dynamiki, bez zbędnego efekciarstwa."

 

https://www.facebook.com/PlanetaDzwieku/

 

W przyszłym tygodniu kolumny F1S będzie można również posłuchać w salonie Koris w Poznaniu.

 

Pozdrawiam Karol

Edytowane przez AKKUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają zupełnie inaczej - po pierwszych odsłuchach, możemy je zarekomendować każdemu kto szuka detaliczności i selektywności brzmienia. Bas o doskonałej kontroli, dyskretnie dodaje dynamiki, bez zbędnego efekciarstwa."

 

To chyba niezbyt dobra wiadomość dla osób, które robiły sobie nadzieję, że zgodnie z zapowiedziami producenta, kolumny zachowają swój charakter i styl jedynie wznosząc niektóre ich składowe na wyższy poziom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To chyba niezbyt dobra wiadomość dla osób, które robiły sobie nadzieję, że zgodnie z zapowiedziami producenta, kolumny zachowają swój charakter i styl jedynie wznosząc niektóre ich składowe na wyższy poziom...

 

Sam mam F1 i niedługo będę zmieniał na F1s. Porównywałem do siebie bezpośrednio obie kolumny i nowe wersje również mają bardzo dobrą przestrzeń i lokalizację instrumentów, dodatkowo wydaje mi się że są lepsze na średnicy, jest bardziej wypełniona. Jest ciut mniej basu, ale jest on bardziej zróżnicowany i lepiej kontrolowany. Nie powiedział bym że są to zupełnie inne kolumny.

Edytowane przez peritus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w padłem do Akkusa posłuchać Redwine 1261 , warto tam wdepnąć zapoznać się a najlepiej skonsumować je u siebie w domu :( ja osobiście nie mam metrażu aby one u mnie zagościły na odsłuchu :( a szkoda bo słuchałem Larsa Danielssona granie jak na żywo . Kolumny spore no i sporo kosztują.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś zawitały do mnie rodzime Akkusy pograją dłużej to napisze małe co nieco o dzwieku ? dziękuje za wypożyczenie p. Witkowi :)

Sławek, nie za wiele napisałeś o Redwine więc może ja opiszę swoje wrażenia z odsłuchu tych kolumn u Ciebie. Wcześniej słyszałem te kolumny II i III generacji , te najnowsze są IV i grają inaczej niż poprzednie wersje, chociaż każde słyszałem w innym pomieszczeniu i innej konfiguracji. Obecne zestawienie to CD połączony z integrą lampową w doskonale zaadoptowanym pomieszczeniu akustycznym. Wszystkie posiadają przetworniki Accuton-a i dotychczas kojarzyłem je ze sporą ilością chłodu i detalu, oraz znikomym basem, -tutaj nic takiego nie było . Zaskoczyła mnie ilość i jakość basu, bas typowo monitorowy ale jaki bas, niejedne podłogówki mogłyby popaść w zakłopotanie - stopa perkusji w "Giorgio by Moroder" Daft Punk była szybka, o właściwym wybrzmieniu i treści. To co mnie zaskoczyło to dostojność przekazu muzycznego, spokój w każdym dźwięku na średnicy i pozostałych składowych pasma - mnóstwo, mnóstwo średnicy i informacji, tylu szczegółów i ciepła nie słyszałem jeszcze w żadnych monitorach. Same kolumny wyglądają zjawiskowo, każdy element pasuje do całości, po prostu hi-end. Kolumny do słuchania godzinami, bez zmęczenia, dla melomana być może na całe życie. Element który moim zdaniem obniża ocenę całości to góra, jak dla mnie za matowa i mało szczegółowa, ale też nie w każdym utworze, w Daft Punk było jej w sam raz, natomiast Coltrane i Duka Ellingtona mam wrażenie że brakowało. Zdecydowanie kolumny którymi warto się zainteresować i dać szansę - polecam serdecznie. Wiem że Sławkowi będzie ciężko się z nimi rozstać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kizol666

(Konto usunięte)

Panowie wielki szacunek dla konstruktora Pana Witka Albeckiego, dziś odsłuchałem Redwine 1261 i brak mi trochę słów. To jest klasa sama w sobie, kolumny są naprawdę wspaniałe. Jeszcze raz gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cechą którą charakteryzuje się cała kolekcja kolumn firmy Akkus jest perfekcyjne zestrojenie ich wyrobów począwszy od najtańszych jak i najdroższych .Brawo za spójność wszystko jest tam gdzie być powinno

 

A te duże red wine to naprawdę petardinio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sław

na razie krótko bo kolumny mają tylko kilka naście godzin grania od ich powstania więc są jeszcze na "dotarciu".Ale mogę z pewnością stwierdzić że nie miałem do tej pory tak dobrego grania nigdy. Na razie tyle

Nie miałeś ? ale to nie oznacza że nie będziesz miał jeszcze lepszego grania .......znam Twój rozwój jeśli chodzi o dzwięk , rok temu jeszcze w pieluchach byłeś a dziś...... prezes firmy w krawacie ? :) Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.