Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  116 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Sław za uznanie.

Dobrze wyglądają ? Jak dla mnie bombastycznie. Wielkie dzięki dla Pana Witka Albeckiego za możliwość wypożyczenia prawie prosto z linii montażowej.W przyszłym tygodniu dojdą do nich oryginalne platformy które się jeszcze robią.Będą jeszcze ładniejsze.

post-40947-0-33215800-1461183528_thumb.jpg

post-40947-0-46650300-1461183554_thumb.jpg

Edytowane przez surfbrother
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do posłuchania kolumn Stirling Broadcast SB-88 ale jest mały problem zajrzałem do swych aktualnych kolumn V4 a mianowicie chodzi o zwrotnicę ( trochę poczytałem , podsłuchałem ) i przerobiłem zwrotnicę w/g swym wymagań oraz upodobań Efekt końcowy jest taki że wątpię w to aby w/w kolumny zagrały choć w połowie tak jak Akkus V4. Pytanie do posiadaczy - użytkowników tych monitorów jest proste : czy jesteście z nich zadowoleni bo wygląd faktycznie są piękne na to zwracam przede wszystkim uwagę ale liczy się też to jak graja............ Akkus V4 są to bardzo spójne , mocno dynamiczne kolumny z wygładzona górą oraz znakomita średnicą , szukam kolumn małych które zbliżą się do grania Akkusów V4 pozdrawiam

 

post-20931-0-02511500-1461836299_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do posłuchania kolumn Stirling Broadcast SB-88 ale jest mały problem zajrzałem do swych aktualnych kolumn V4 a mianowicie chodzi o zwrotnicę ( trochę poczytałem , podsłuchałem ) i przerobiłem zwrotnicę w/g swym wymagań oraz upodobań Efekt końcowy jest taki że wątpię w to aby w/w kolumny zagrały choć w połowie tak jak Akkus V4. Pytanie do posiadaczy - użytkowników tych monitorów jest proste : czy jesteście z nich zadowoleni bo wygląd faktycznie są piękne na to zwracam przede wszystkim uwagę ale liczy się też to jak graja............ Akkus V4 są to bardzo spójne , mocno dynamiczne kolumny z wygładzona górą oraz znakomita średnicą , szukam kolumn małych które zbliżą się do grania Akkusów V4 pozdrawiam Sławek, daj spokój, wątpię w to co usłyszałem przedwczoraj po up-gradzie zwrotnicy w V4, by te monitory choć w 50% zbliżyły się do Twoich V 4-ek. Wskazują na to parametry techniczne monitorów, choć kto wie, być może jakiś konkretny instrument mogłyby pokazać lepiej, ale całego pasma raczej nie. Poza tym jak mi się wydaje prezentują raczek klasyczne podejście do dźwięku, inaczej niż Akkus V4.

 

 

Przepraszam dostał się do mojej wypowiedzi jakiś chochlik....Sławek, daj spokój, wątpię w to co usłyszałem przedwczoraj po up-gradzie zwrotnicy w V4, by te monitory choć w 50% zbliżyły się do Twoich V 4-ek. Wskazują na to parametry techniczne monitorów, choć kto wie, być może jakiś konkretny instrument mogłyby pokazać lepiej, ale całego pasma raczej nie. Poza tym jak mi się wydaje prezentują raczek klasyczne podejście do dźwięku, inaczej niż Akkus V4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Jakie Wejherowo takie kolumny. Byłem w tej firmie, takiego burdelu i brudu to jeszcze nigdzie nie widziałem w firmie sprzedającej kolumny. Pokój odsłuchowy to jakiś magazyn ze obudowami kolumn. Śmiechu warte.

 

No bo to jest miejsce pracy i zakład produkcyjny, a nie muzeum, czy też laboratorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie Wejherowo takie kolumny. Byłem w tej firmie, takiego burdelu i brudu to jeszcze nigdzie nie widziałem w firmie sprzedającej kolumny. Pokój odsłuchowy to jakiś magazyn ze obudowami kolumn. Śmiechu warte.

 

Witam,

 

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Jesteśmy przede wszystkim producentem kolumn. Ze względu na duże zainteresowanie naszymi kolumnami, sporą ilością kolumn które robimy na indywidualne zamówienie naszych klientów czy też projektowaniem zwrotnic do kolumn - nasz lokal w którym obecnie się mieści firma zrobił się trochę "za mały". Dlatego część kolumn i obudów znajduję się w pokoju odsłuchowym. Dla nas to też jest problem i niekomfortowa sytuacja, za którą bardzo chciałbym przepościć. Znamy problem, od jakiegoś czasu już działamy w tej kwestii i niedługo sytuacja ulegnie zmianie na lepsze :)

 

Używanie zwrotu "Jakie Wejherowo takie kolumny" oraz "takiego burdelu i brudu to jeszcze nigdzie nie widziałem" uważam za trochę niestosowne i jest mi osobiście bardzo przykro jak czytam takie rzeczy. Jakby firma miała swoją siedzibę w sąsiednim Trójmieście, to czy kolumny według Pana grały by lepiej? W firmie spędzamy większą część dnia, staramy się utrzymywać czystość w lokalu na tyle, na ile pozwala nam czas pomiędzy zadaniami, które muszą zostać wykonane danego dnia. Jeżeli jednak poczuł się Pan niekomfortowo - przepraszam za zaistniałą sytuację. Za parę miesięcy chciałbym Pana zaprosić do naszej firmy, zapewniam że sytuacja ulegnie zdecydowanej poprawie a i kolumny w nowym pokoju odsłuchowym być może przypadną Panu do gustu :)

 

Pozdrawiam Karol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik EPA dnia 19.08.2016 - 14:55 napisał

Jakie Wejherowo takie kolumny. Byłem w tej firmie, takiego burdelu i brudu to jeszcze nigdzie nie widziałem w firmie sprzedającej kolumny. Pokój odsłuchowy to jakiś magazyn ze obudowami kolumn. Śmiechu warte.

Kolego co masz do miasta Wejherowa

pewnie to że Jarocin ładniejszy, taki bardziej rockowy.

Koleś ma problem ze sprzedażą swojego badziewia z pod znaku P. i jak widzimy szoruje po dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie S-ki ocenione niżej od pierwszej wersji.

 

Nie jest to nigdzie napisane. W teście jest wspomniane, że góra i średnica w nowych kolumnach jest zdecydowanie lepsza niż w poprzedniej wersji. Recenzent miał obiekcje co do basu. Rzeczywiście jest on trochę zaokrąglony i wolniejszy, ale za to bardziej zróżnicowany i lepiej kontrolowany. Jeśli ktoś by miał ochotę osobiście porównać Monolith F1S do F1, to zapraszam na odsłuch. Istnieje też możliwość wypożyczenia kolumn. Jeśli chodzi o F2S to zjawisko te w tych kolumnach nie występuje. Nowe F2S są zdecydowanie lepsze pod każdym względem od pierwszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W sobotę - 15 października 2016 o godzinie 19:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym odbędzie się "Wieczór płytowy", w trakcie których zaproszeni goście - Tymon Tymański, Krzysztof Dąbrowski i Paweł Pawlik z RMF Classic - opowiedzą zarówno o sobie, jak i o muzyce, która jest dla nich ważna.

 

Miło nam poinformować że sprzęt odtwarzający i nagłośnienie zapewnia firma Akkus. Kolumny, które będzie można tam posłuchać to Akkus Monolith F2S.

 

Więcej na: http://www.trojmiasto.pl/gdynia-classica-nova

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Porównywał ktoś Kef LS50 z Monolith F1s?

Będę odsłuchiwał to z wzmacniaczem Roksan caspian m2 w pokoju 13m2 o regularnych kształtach. Pokój jest przeznaczony jako "biuro" (pomieszczenie odsłuchowe :) )

Co polecacie bardziej w takim pomieszczeniu? Muzyka to 60% rock, 20% jazz, 20% byle co typu pop itd.

Dzięki.

 

PS. Nie mam możliwości odsłuchu Monolith'ow.

Edytowane przez Mateusz Wróbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś Kef LS50 z Monolith F1s?

Będę odsłuchiwał to z wzmacniaczem Roksan caspian m2 w pokoju 13m2 o regularnych kształtach. Pokój jest przeznaczony jako "biuro" (pomieszczenie odsłuchowe :) )

Co polecacie bardziej w takim pomieszczeniu? Muzyka to 60% rock, 20% jazz, 20% byle co typu pop itd.

Dzięki.

 

PS. Nie mam możliwości odsłuchu Monolith'ow.

 

Co prawda nie słuchałem Kef LS50, ale szukając kolumn miałem porównanie z kolumnami Vandersteen 1CI, Audio Academy Phoebe III (miałem przez ok 2 lata), oraz Studio 16 Minas Anor III S 2,5r. Muzyki słuchamy w domu bardzo różnej i zarówno mojej partnerce oraz mi najbardziej do gustu przypadły Akkusy. W mojej opinii uniwersalne kolumny w bardzo przystępnej cenie, także ze swojej strony polecam. Zadzwoń lub napisz do Akkusa w celu wypożyczenia- w ciemno nie ma co ryzykować. Każdy z nas ma inne gusta, wymagania itp.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Słuchałem wszystkich modeli Redwine, i grały odpowiednio do rozmiarów. W większości słucham winylów, teraz z preampem lampowym, i u mnie to nie jest dobre zestawienie redwine i gramofon, szukam ciepła i takiej "spokojnej dynamik" do muzyki symfonicznej. Zerkam w stronę tannoyi snelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.