Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

właśnie jadą do mnie na test akkus redwine 71.......będą grały z mcintoshem....i tak się zastanawiam czy albedo monolith ro właściwe kabelki (cały zestaw okablowania posiadam)....plus sieciówki rodzimego argentum........nie będzie za ostro ?

 

Nie bedzie za ostro, bedzie bardzo dobrze. Sluchalem 71 ki z modyfikowanym H200 na interkonektach i glosnikowych Albedo Monolith Monocrystal i brzmialo to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś Kef LS50 z Monolith F1s?

Będę odsłuchiwał to z wzmacniaczem Roksan caspian m2 w pokoju 13m2 o regularnych kształtach. Pokój jest przeznaczony jako "biuro" (pomieszczenie odsłuchowe :) )

Co polecacie bardziej w takim pomieszczeniu? Muzyka to 60% rock, 20% jazz, 20% byle co typu pop itd.

Dzięki.

 

PS. Nie mam możliwości odsłuchu Monolith'ow.

 

Ja słuchałem wersji Monolith F1 i uważam że te kolumny nie nadawały się do 18m2 przynajmniej w tamtych warunkach. Po porostu dawały za dużo basu.

Dobrze się zorientuj przed zakupem zwłaszcza jak nie lubisz nadmiaru basu. Wypożycz kolumny na odsłuch u siebie jak się da.

W zasadzie do 13m2 proponowałbym rozważyć coś mniejszego np ATC SCM11, Akkus B1S, Pylon Audio Diamond Monitor (może być za duży), Studio 16Hz Canto One, Dynaudio Excite X14, Xavian Neox 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja słuchałem wersji Monolith F1 i uważam że te kolumny nie nadawały się do 18m2 przynajmniej w tamtych warunkach. Po porostu dawały za dużo basu.

Dobrze się zorientuj przed zakupem zwłaszcza jak nie lubisz nadmiaru basu. Wypożycz kolumny na odsłuch u siebie jak się da.

W zasadzie do 13m2 proponowałbym rozważyć coś mniejszego np ATC SCM11, Akkus B1S, Pylon Audio Diamond Monitor (może być za duży), Studio 16Hz Canto One, Dynaudio Excite X14, Xavian Neox 1.

 

Kolumny moim zdaniem wcale nie są za duże do 18m2, tylko potrzeba im mocnego wzmacniacza. Bas jest wtedy pod świetną kontrolą. Bardzo miło wspominam te kolumny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja słuchałem wersji Monolith F1 i uważam że te kolumny nie nadawały się do 18m2 przynajmniej w tamtych warunkach. Po porostu dawały za dużo basu.

Dobrze się zorientuj przed zakupem zwłaszcza jak nie lubisz nadmiaru basu. Wypożycz kolumny na odsłuch u siebie jak się da.

W zasadzie do 13m2 proponowałbym rozważyć coś mniejszego np ATC SCM11, Akkus B1S, Pylon Audio Diamond Monitor (może być za duży), Studio 16Hz Canto One, Dynaudio Excite X14, Xavian Neox 1.

Duzo wlasnie zalezy od akustyki pomieszczenia. Ja sluchalem u Pana Witka w Wejherowie zarowno F1 jak i 71 oraz 1261 i nawet te duze kolosy sie noe dusily a pomieszczenie przeciez okolo 20 m2. Akustyka i elektronika maja tu wplyw.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo wlasnie zalezy od akustyki pomieszczenia. Ja sluchalem u Pana Witka w Wejherowie zarowno F1 jak i 71 oraz 1261 i nawet te duze kolosy sie noe dusily a pomieszczenie przeciez okolo 20 m2. Akustyka i elektronika maja tu wplyw.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

To że kolumny X czy Y grają w 20m2 nie znaczy że zagrają tam kolumny Z. Poza tym co wymieniłeś niebagatelne znaczenie ma charakterystyka samych kolumn która może być różna dla każdego modelu dlatego zawsze najlepszą opcją jest jednak przesłuchanie w swoim pomieszczeniu i z docelowym sprzętem. Nawet jak salon ma podobny metraż to akustyka zazwyczaj będzie w domu inna. Może są i tacy którzy potrafią wpakować F1S i w 10m2 to niech napiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dziwne że tak mało o Akkusach się pisze, słuchałem przez kilka chwil na ostatnim Audio Show nowych AKKUS MONOLITH S LE i bardzo mi się podobały.

Czy konstruktor mógłby coś więcej napisać o tych kolumnach? Czy będą one sprzedawane równolegle z F1S czy tylko jest to krótka seria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie rozumiem dlaczego sprzedajesz? Co kupisz w tej cenie co bedzie tak gralo? Piszesz, ze szukasz ciepla. Ja bym na Twoim miejscu sie zastanowil czy nie przedobrzysz w druga strone. Najlepiej miec system zrownowazony tonalnie bo inaczej popadasz ze skrajnosci w skrajnosc. Za duzo ciepla na dluzsza mete tez sie moze przejesc :) Akkusy Redwine sa wybitnie przejrzyste i zarazem muzykalne. Wydaje mi sie ze amplifikacja lampowa zalatwi tu sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w wieku vintage więc idę w tym kierunku, gramofon winyl takie kolory bardziej sepia szarość niż tęcza

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

485936fcabefbd6ea28d9d1e872e571d.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A ja jestem w posiadaniu Akkus monolith f1 i gra to z Baltlabem epoca 3 i jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Poczytasz jeszcze z rok to forum i już nie będziesz zadowolony...i zamiast słuchać całe mnóstwo świetnych realizacji, będziesz szukał dziury w całym i próbował "dostosować" system pod chłam realizacyjny...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam pokój jeden 12m2222 drugi ok20. ten mały minimalnie dostosowany i szukam kolumn, mam nad 356 z dac po modzie, muzykę odtwarzam z Malinki i kompa głównie spot, czasem z dysko coś w lepszej jakości, jakiś freejazzik, słucham róznej ale priorytet to jazzik raczej. Jeden pokój mały i tam pewnie 70% czasu będę mieć sprzęt, które akkusu polecicie jeśli wogóle akkusy, szukam od dawna zbieram fundusz ale do akkusa jakoś wracam , myslałem też o canto grand ale jakos podłogówki wydaja sie bardziej trafione:)

Edytowane przez Jakub Pers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam,

poszukuję kolumn do mojego zestawu Music Hall a35.2, CD 35,2 oraz CA Magic 6. Zastanawiam się jak zagrają te kolumny z moją elektroniką (myślę tu o V4 i F2S). Słucham głównie radia internetowego i muzyki elektronicznej (trans i żona pop a wieczorkami to i smooth jazzu posłuchamy) .Mój zestaw jest dosyć jasny i pewnie przydały by mi się ciemniejsze kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję kolumn do mojego zestawu Music Hall a35.2, CD 35,2 oraz CA Magic 6. Zastanawiam się jak zagrają te kolumny z moją elektroniką (myślę tu o V4 i F2S). Słucham głównie radia internetowego i muzyki elektronicznej (trans i żona pop a wieczorkami to i smooth jazzu posłuchamy) .Mój zestaw jest dosyć jasny i pewnie przydały by mi się ciemniejsze kolumny.

 

Myślę że Witek (właściciel Akkus'a ) nie będzie widział problemu z wypożyczeniem F2S na test u Ciebie :) - zadzwoń pogadaj, a jeszcze bardziej zagadaj o wersję LE

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Vifa Ne180w plus Scan speak 980000. Czerwone Jantzeny, SCRy cynowane, cewki taśmowe, rezystory Pathaudio, generalnie bebechy klasy wyższej,wybornie zszyte, potężny volumen dźwięku. Te kolumny to killery a Pan Witold to fachowiec pierwszej maści :)

 

Oto one:)

post-41974-0-29877600-1530360550_thumb.jpeg

Edytowane przez malvern1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.