Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  116 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj będę robił pojedynek u siebie : Akkus F1S (na Scan Speak w wersji LE) vs. Pylon Diamond 28 - wszystko podpięte pod Baltlaba Epoce III , jako żdródło Pionner N-70AE (Tidal Master) + CD Pionner 30AE

Zobaczymy co wyjdzie z porównania.

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, hudykot napisał:

 

Wczoraj i dzisiaj trochę posłuchane więc jakieś wnioski zostały wyciągnięte.
Na wstępie trzeba zaznaczyć że miejscem odsłuchowym jest salonów powierzchni 35mkw z otwartą częścią na dalsze ok 25-30mkw.
D28 i F1S to dwie inne konstrukcje : 2,5 drożna vs. 2 drożna, BR tył vs. przód, średnie Seasy vs. Scan Speak, 4ohm vs. 8ohm.

Góra : obydwie kolumny prezentują świetne wysokie rejestry : wokale , detale , instrumenty brzmią czysto ,naturalnie wręcz transparentnie - słychać wręcz wszystko jak na dłoni ze świetną lokalizacją.

Średnica : tutaj góruje D28 z racji swojej konstrukcji i wielkości skrzynek.Pylon oferuje u mnie lepszą stereofonię, wypełnia dźwiękiem cały salon - scena jest bardzo szeroka.Akkusy są szczuplejsze i bardziej oszczędne choć po odkręceniu potencjometru o powiedzmy 2h też pokazują swój pazur i moc.Jeśli chodzi o barwę to i Seas i Scan Speak bardzo mi odpowiadają.

Dół/bas : tutaj największe roznice.Pylon zdecydowanie zwycięża - konstrukcja robi chyba swoje bo Akkus bardzo oszczędnie rozdziela niskie rejestry co nie znaczy że ich nie ma i są słabej jakości.D28 oferują w tym zakresie więcej i u mnie się to bardziej sprawdza.Bas w Akkusach jest trochę krótszy, punktowy względem Pylona - takie moje odczucia.

Podsumowanie : obydwie kolumny to świetne konstrukcje i w swoim przedziale cenowym dla mnie genialne - D28 do powierzchni <30mkw a F1S do ok 20mkw.Wg mnie zostawiają daleko w tyle kolumny w tych widełkach cenowych (np. słuchanych Tannoy, Dali, Focal, Fyne, MA, Audio Physic, KEF, Klipsch).
U mnie bardziej sprawdzają się Pylony ale słyszałem Akkusy w mniejszym pomieszczeniu i tam pokazały co potrafią w dolnych rejestrach ! 
Co też na + : made in Poland !

To tak na szybko po kilku h słuchania różnego repertuaru ( no może poza ciężkim metalem )

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Nie jestem posiadaczem kolumn marki AKKUS ale postanowiłem dołączyć. Podobają mi się brzmieniowo produkty Pana Witolda Albeckiego i naprawdę zna się na rzeczy. Na AVS 2017 ładnie zaprezentowały się MONOLITH F1S LE. Natomiast podczas AVS 2018 byłem pod wrażeniem monitorów do własnego montażu D8-SBB. Podzespoły tam użyte naprawdę robią wrażenie a dźwięk też był super.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

jako szczęśliwy posiadacz monitorów redwine 71.....bacznie śledzę zmiany w ofercie.....kilka dni temu zauważyłem nowe ceny 2020 (dodam, że Witek poszedł po całości) i zdaje się nowy model redwine 51....a ceny no cóż sami osądźcie:

https://www.akkus.com.pl/cennik.php

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jako szczęśliwy posiadacz monitorów redwine 71.....bacznie śledzę zmiany w ofercie.....kilka dni temu zauważyłem nowe ceny 2020 (dodam, że Witek poszedł po całości) i zdaje się nowy model redwine 51....a ceny no cóż sami osądźcie:https://www.akkus.com.pl/cennik.php

 

  

 

Jakies 3 lata temu model 1261 mozna bylo kupic za 60tys, a model 71 za 20 tys. Dodam jeszcze, ze odsluchiwalem w tym samym czasie monitory Diapason Adamantes 25th za 18tys i znacznie bardziej mi sie podobaly niz Akkus 71.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polecieli z cenami po bandzie, może jakaś inflacja albo kolumny są oferowane u dystrybutora.

1261 fajne kolumny ale u mnie na basie podpasował mi bardziej eton i tak zostało a reszta to ceramiki.

 

 

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek mi odpisał:

Mamy rzeczywiście nowy cennik, natomiast mógł on być mylący, bo nie zawierał pełnej informacji. Znacznie wyższe ceny dotyczą wersji kolumn z głośnikami wysokotonowych diamentowymi, a dotychczasowe modele są nieznacznie droższe. Przy okazji Redwine 71 ma udoskonaloną zwrotnicę.

 

Nowe modele pojawią się na początku roku w regularnej ofercie i wówczas będzie komplet informacji - mam nadzieję, że już na nowej stronie www.akkus.com.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Klubie Akkus!
Żyjemy?

😉

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera! A czemuż to Akkus ledwo ledwo? 😏

@mztv

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Witek pewnie szlifuje nowe konstrukcje i nie ma czasu na internetowe sprawy 😉 

Ps

Nadal grasz na RedWine?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dużo dobrego o Accutonach, niestety nie miałem okazji przekonać się osobiście 😏

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mztv napisał:

jest szybko i czysto.....tak jak lubię  🙂

Ooo, to coś pod mój gust! 🤗

Nie lubię mulenia i przeciągania (wolę OZ niż BR), a na wysokich lubię detal połączony z aksamitnością bez ostrości i wyciągania na siłę wszelkich ssss, szzzz, i przesadnego podkreślania sybilantów w śpiewie 😊

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam. Wpisze sie i ja do klubu Akkusa. Witolda Albeckiego znam osobiście, jest wg mnie profesjonalistą w tym co robi. Posiadałem jego kolumny 3way wykonane na przetwornikach Aurum Cantus i Bliesma, ale od niespełna 2 tygodni ciesze sie nowymi kolumnami 3way na topowych przetwornikach Accuton z serii Cell i zbieram zęby z podlogi ( sredniotonowy C168 , woofer C220 i tweeter C30 ) . Fantastyczne brzmienie , jesli ktos powie ze ceramika  brzmi matowo, bez życia to chyba nie slyszal prawidlowej aplikacji lub zawinił pozostały system. Tak wiernego fortepianu, saksofonu , głosu ludzkiego jeszcze nie slyszalem. Mega przestrzen glebia i precyzja .  A to dopiero początek gdyż sprzet jest niewygrzany. 

Reasumując to kolejne kolumny od firmy Akkus i kolejny raz sie nie zawiodłem. Witek wie co robi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ataszek napisał:

wrzuć jakąś fotkę tych skrzynek 😉

Wedle życzenia 😉 .

Swoją drogą średniotonowiec C168 jest fenomenalny a miałem wiele przetworników przed nim ( jego mniejszego brata C90 również miałem ale C168 jest lepszy ) Porównywałem go ze średniotonowym Revelatorem  i scan speak nie ma startu , to wciąż papierowe zamglone granie , fortepian , saksofon czy inne instrumenty nie brzmią tak prawdziwie jak na ceramice  . Spośród tweeterów miałem również inne tweetery Accutona  , jednak C30 bardzo pasuje do C168  ( miałem również obie Bliesmy , berylową i aluminiowo magnezową , każda ma swoje maniery ). Jednak ten sam materiał we wszystkich 3 przetwornikach w kolumnie powoduje pełną harmonię w całym zakresie częstotliwości . Bas z ceramiki brzmi wg mnie kapitalnie . Myślałem o innym przetworniku  basowym Accutona , ale po rozmowach emailowych z samym szefem Accutona ( Panem Adrianem ) i oczywiście Witolda zdecydowanie polecili mi  woofer C 220 . 

Dla mnie jest to już koniec drogi z kolumnami . 

 

 

 

Skrzynki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.