Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  116 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj będę robił pojedynek u siebie : Akkus F1S (na Scan Speak w wersji LE) vs. Pylon Diamond 28 - wszystko podpięte pod Baltlaba Epoce III , jako żdródło Pionner N-70AE (Tidal Master) + CD Pionner 30AE

Zobaczymy co wyjdzie z porównania.

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, hudykot napisał:

 

Wczoraj i dzisiaj trochę posłuchane więc jakieś wnioski zostały wyciągnięte.
Na wstępie trzeba zaznaczyć że miejscem odsłuchowym jest salonów powierzchni 35mkw z otwartą częścią na dalsze ok 25-30mkw.
D28 i F1S to dwie inne konstrukcje : 2,5 drożna vs. 2 drożna, BR tył vs. przód, średnie Seasy vs. Scan Speak, 4ohm vs. 8ohm.

Góra : obydwie kolumny prezentują świetne wysokie rejestry : wokale , detale , instrumenty brzmią czysto ,naturalnie wręcz transparentnie - słychać wręcz wszystko jak na dłoni ze świetną lokalizacją.

Średnica : tutaj góruje D28 z racji swojej konstrukcji i wielkości skrzynek.Pylon oferuje u mnie lepszą stereofonię, wypełnia dźwiękiem cały salon - scena jest bardzo szeroka.Akkusy są szczuplejsze i bardziej oszczędne choć po odkręceniu potencjometru o powiedzmy 2h też pokazują swój pazur i moc.Jeśli chodzi o barwę to i Seas i Scan Speak bardzo mi odpowiadają.

Dół/bas : tutaj największe roznice.Pylon zdecydowanie zwycięża - konstrukcja robi chyba swoje bo Akkus bardzo oszczędnie rozdziela niskie rejestry co nie znaczy że ich nie ma i są słabej jakości.D28 oferują w tym zakresie więcej i u mnie się to bardziej sprawdza.Bas w Akkusach jest trochę krótszy, punktowy względem Pylona - takie moje odczucia.

Podsumowanie : obydwie kolumny to świetne konstrukcje i w swoim przedziale cenowym dla mnie genialne - D28 do powierzchni <30mkw a F1S do ok 20mkw.Wg mnie zostawiają daleko w tyle kolumny w tych widełkach cenowych (np. słuchanych Tannoy, Dali, Focal, Fyne, MA, Audio Physic, KEF, Klipsch).
U mnie bardziej sprawdzają się Pylony ale słyszałem Akkusy w mniejszym pomieszczeniu i tam pokazały co potrafią w dolnych rejestrach ! 
Co też na + : made in Poland !

To tak na szybko po kilku h słuchania różnego repertuaru ( no może poza ciężkim metalem )

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Nie jestem posiadaczem kolumn marki AKKUS ale postanowiłem dołączyć. Podobają mi się brzmieniowo produkty Pana Witolda Albeckiego i naprawdę zna się na rzeczy. Na AVS 2017 ładnie zaprezentowały się MONOLITH F1S LE. Natomiast podczas AVS 2018 byłem pod wrażeniem monitorów do własnego montażu D8-SBB. Podzespoły tam użyte naprawdę robią wrażenie a dźwięk też był super.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jako szczęśliwy posiadacz monitorów redwine 71.....bacznie śledzę zmiany w ofercie.....kilka dni temu zauważyłem nowe ceny 2020 (dodam, że Witek poszedł po całości) i zdaje się nowy model redwine 51....a ceny no cóż sami osądźcie:

https://www.akkus.com.pl/cennik.php

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako szczęśliwy posiadacz monitorów redwine 71.....bacznie śledzę zmiany w ofercie.....kilka dni temu zauważyłem nowe ceny 2020 (dodam, że Witek poszedł po całości) i zdaje się nowy model redwine 51....a ceny no cóż sami osądźcie:https://www.akkus.com.pl/cennik.php

 

  

 

Jakies 3 lata temu model 1261 mozna bylo kupic za 60tys, a model 71 za 20 tys. Dodam jeszcze, ze odsluchiwalem w tym samym czasie monitory Diapason Adamantes 25th za 18tys i znacznie bardziej mi sie podobaly niz Akkus 71.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polecieli z cenami po bandzie, może jakaś inflacja albo kolumny są oferowane u dystrybutora.

1261 fajne kolumny ale u mnie na basie podpasował mi bardziej eton i tak zostało a reszta to ceramiki.

 

 

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek mi odpisał:

Mamy rzeczywiście nowy cennik, natomiast mógł on być mylący, bo nie zawierał pełnej informacji. Znacznie wyższe ceny dotyczą wersji kolumn z głośnikami wysokotonowych diamentowymi, a dotychczasowe modele są nieznacznie droższe. Przy okazji Redwine 71 ma udoskonaloną zwrotnicę.

 

Nowe modele pojawią się na początku roku w regularnej ofercie i wówczas będzie komplet informacji - mam nadzieję, że już na nowej stronie www.akkus.com.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Klubie Akkus!
Żyjemy?

😉

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera! A czemuż to Akkus ledwo ledwo? 😏

@mztv

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Witek pewnie szlifuje nowe konstrukcje i nie ma czasu na internetowe sprawy 😉 

Ps

Nadal grasz na RedWine?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dużo dobrego o Accutonach, niestety nie miałem okazji przekonać się osobiście 😏

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mztv napisał:

jest szybko i czysto.....tak jak lubię  🙂

Ooo, to coś pod mój gust! 🤗

Nie lubię mulenia i przeciągania (wolę OZ niż BR), a na wysokich lubię detal połączony z aksamitnością bez ostrości i wyciągania na siłę wszelkich ssss, szzzz, i przesadnego podkreślania sybilantów w śpiewie 😊

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Wpisze sie i ja do klubu Akkusa. Witolda Albeckiego znam osobiście, jest wg mnie profesjonalistą w tym co robi. Posiadałem jego kolumny 3way wykonane na przetwornikach Aurum Cantus i Bliesma, ale od niespełna 2 tygodni ciesze sie nowymi kolumnami 3way na topowych przetwornikach Accuton z serii Cell i zbieram zęby z podlogi ( sredniotonowy C168 , woofer C220 i tweeter C30 ) . Fantastyczne brzmienie , jesli ktos powie ze ceramika  brzmi matowo, bez życia to chyba nie slyszal prawidlowej aplikacji lub zawinił pozostały system. Tak wiernego fortepianu, saksofonu , głosu ludzkiego jeszcze nie slyszalem. Mega przestrzen glebia i precyzja .  A to dopiero początek gdyż sprzet jest niewygrzany. 

Reasumując to kolejne kolumny od firmy Akkus i kolejny raz sie nie zawiodłem. Witek wie co robi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ataszek napisał:

wrzuć jakąś fotkę tych skrzynek 😉

Wedle życzenia 😉 .

Swoją drogą średniotonowiec C168 jest fenomenalny a miałem wiele przetworników przed nim ( jego mniejszego brata C90 również miałem ale C168 jest lepszy ) Porównywałem go ze średniotonowym Revelatorem  i scan speak nie ma startu , to wciąż papierowe zamglone granie , fortepian , saksofon czy inne instrumenty nie brzmią tak prawdziwie jak na ceramice  . Spośród tweeterów miałem również inne tweetery Accutona  , jednak C30 bardzo pasuje do C168  ( miałem również obie Bliesmy , berylową i aluminiowo magnezową , każda ma swoje maniery ). Jednak ten sam materiał we wszystkich 3 przetwornikach w kolumnie powoduje pełną harmonię w całym zakresie częstotliwości . Bas z ceramiki brzmi wg mnie kapitalnie . Myślałem o innym przetworniku  basowym Accutona , ale po rozmowach emailowych z samym szefem Accutona ( Panem Adrianem ) i oczywiście Witolda zdecydowanie polecili mi  woofer C 220 . 

Dla mnie jest to już koniec drogi z kolumnami . 

 

 

 

Skrzynki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.