Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  116 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, rafal735r napisał:

"Wiecie mam takie fajne kolumny, i takie dobre przetworniki i też tak fajnie grają. Ale nie dam zdjęcia. "

To po co w ogóle zaczynać temat? 

Taka to tajemna wiedza. Skrywają ją najstarsi Indianie. 

Nie dziwię się, że nie chce wrzucać 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rafal735r napisał:

"Wiecie mam takie fajne kolumny, i takie dobre przetworniki i też tak fajnie grają. Ale nie dam zdjęcia. "

To po co w ogóle zaczynać temat? 

Taka to tajemna wiedza. Skrywają ją najstarsi Indianie. 

Mialem juz sie nie udzielac , ale zrobie to jeszcze jeden raz.

Ty słuchasz oczami czy uszami? 

Jakbym Ci pokazal kolumny ze złota lub diamentów  to podniosloby to Twoją ocene brzmienia? Śmieszne ...

Wlasnie dlatego ich  nie pokaze. Jak zwykle robi sie nieprzyjemna atmosfera. 

Moje wpisy sluzyly aby wyrazic moja ocene nt kolumn Albeckiego . Potrafi pieknie stroic Accutony , ktore potrafią zagrac fantastycznie.  Mam do tego prawo , jak kazdy na tym forum. Mozesz jedynie uszanowac moją decyzję. 

 

To tyle w temacie . Na kolejne przepychanki słowne nie idę. 

Wakacje czas zacząć . Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrzysztofPL napisał:

Ty słuchasz oczami czy uszami? 

to czy chcesz coś pokazać to tylko i wyłącznie Twoja sprawa

wielokrotnie bylo tak, że zamiast odnosić się do kolumn komentarze do tyczyły ....pierdół zupełnie nieistotnych .... to jak polowanie, zmusza się, szantażuje wręcz do pokazania systemu a potem zapomina lub co gorsza wyśmiewa

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wstawił zdjęcia to by sobie strzelił w kolano. Pojawiło by się zaraz tysiąc złośliwych komentarzy. "Fachowcy" od razu by stwierdzili m.in. że: kolumny są źle ustawione, za mało miejsca wolnego od ściany, na podłodze nie taki dywan, odległość od miejsca odsłuchowego jest niewłaściwa, brak odpowiednich elementów tłumiących, źle dobrane firany, nie taka farba na ścianach, itp. itd. Na koniec mogłoby się okazać, że kolumny grają na 10 % swoich możliwości oraz że ktoś kto ma kolumny 10 razy tańsze plus wydane grube tysiące na akustykę zagrają lepiej. Wg mnie Krzysztof chciał pokazać innym, że mamy w kraju konstruktora najwyższej klasy który na tym forum jest trochę niedoceniony. Kupując u niego kolejny produkt pokazał że ufa jego umiejętnościom  i wiedzy. Dzięki niemu ktoś kto chce mieć kolumny za  mniejsze pieniądze ale w bardzo dobrym stosunku jakość - cena teraz wie gdzie się może zgłosić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 8.08.2022 o 15:05, KrzysztofPL napisał:

Mialem juz sie nie udzielac , ale zrobie to jeszcze jeden raz.

Ty słuchasz oczami czy uszami? 

Jakbym Ci pokazal kolumny ze złota lub diamentów  to podniosloby to Twoją ocene brzmienia? Śmieszne ...

Wlasnie dlatego ich  nie pokaze. Jak zwykle robi sie nieprzyjemna atmosfera. 

Moje wpisy sluzyly aby wyrazic moja ocene nt kolumn Albeckiego . Potrafi pieknie stroic Accutony , ktore potrafią zagrac fantastycznie.  Mam do tego prawo , jak kazdy na tym forum. Mozesz jedynie uszanowac moją decyzję. 

 

To tyle w temacie . Na kolejne przepychanki słowne nie idę. 

Wakacje czas zacząć . Pozdro.

i jak kolumienki radzą sobie z upływem czasu....cały czas ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mztv napisał:

i jak kolumienki radzą sobie z upływem czasu....cały czas ok?

Tak , cieszę się brzmieniem każdego dnia . To jest dla mnie i mojej żony koniec poszukiwań . Emocje w odkrywaniu nowych utworów przy takich kolumnach to czysta przyjemność .  Accutony trzeba umieć stroić , sam się o tym przekonałem , słuchając Accutonów zestrojonych w inny sposób u mnie w domu   - strojenie Akkusa to zupełnie inny poziom i inne  brzmienie tych głośników . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
4 minuty temu, monolite napisał:

Witam szanownych klubowiczów. A ja od dłuższego czasu jestem użytkownikiem takich zestawów i odważyłem się na opcję kolorystyczną za którą zaraz zostanę pożarty 

 

A co jest nie tak z tym kolorem ? Dla mnie fajnie sie prezentuje - to przecież kwestia gustu, dopasowania do wnętrza etc.

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ataszek napisał:

A co jest nie tak z tym kolorem ? Dla mnie fajnie sie prezentuje - to przecież kwestia gustu, dopasowania do wnętrza etc.

Dzięki, tyle lat były wariacje drewniano/fornirowane, a że w domu dodatków drewnianych mam pod dostatkiem to postanowiłem pojechać po bandzie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, monolite napisał:

Witam szanownych klubowiczów. A ja od dłuższego czasu jestem użytkownikiem takich zestawów i odważyłem się na opcję kolorystyczną za którą zaraz zostanę pożarty 😁. Pozdrawiam wszystkich.

IMG_20230105_142123.jpg

może mniej pasują do wnetrza , ale same w sobie nie wyglądają źle

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, monolite napisał:

Witam szanownych klubowiczów. A ja od dłuższego czasu jestem użytkownikiem takich zestawów i odważyłem się na opcję kolorystyczną za którą zaraz zostanę pożarty 😁. Pozdrawiam wszystkich.

IMG_20230105_142123.jpg

Kolce super spike? Dla mnie trochę pralkowe. 😄 Kolor kolumn super 👍

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ważniejsze tematy niż wygląd stópek od pralki, w samej konstrukcji obudowy są takie wesołe tematy jak antyrezonansowa konstrukcja wewnętrzna obudów. Ściany wewnętrzne w zespole niskotonowym laminowane włóknem węglowym. Radykalna eliminacja rezonansów komory, co przekłada się na czystość w zakresie niskich tonów. Cewki taśmowe, rezy PathAudio i życie jest piękne 🔥

Edytowane przez monolite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S0nic napisał:

Te głośniki w standardzie mają accutona z tego co pamiętam na średnicy, skąd ta zmiana?

Fidelia jako wersja dzielona ma Accutona na średnicy. Ta którą ja mam to model ze Scanem. Trudno mówić tutaj o jakiejś serii kolumn, bo każda para może być w  konfiguracji  jaką sobie klient zażyczy. Widziałem w zeszłym tygodniu też opcję na średnim i wysokim Bliesmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mztv napisał:

a orientujesz się może czy Witold robi jeszcze serię redwine ?

Pewnie na takiej zasadzie, że jak zamówisz to zrobi. Wiesz jakie są realia dzisiaj, każdy ma swoje loty i raczej Witek skupia się na zestawach na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mztv napisał:

całkiem przyjemne kolumienki od akkusa :

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-accuton-akkus-CID99-IDSDGZU.html

 

Przez chwilę myślałem, że to Krzysztof z postu #488  bo podobne przetworniki i układ! Na szczęście kolor inny 😉

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S0nic napisał:

Przez chwilę myślałem, że to Krzysztof z postu #488  bo podobne przetworniki i układ! Na szczęście kolor inny 😉

Witam forumowiczow. Żeby uciąć wszelkie domysły  i podejrzenia odnośnie sprzedawanych kolumn .

Tak to ta sama osoba.

Sprzedaje z wielkim bólem niestety z przyczyn tylko i wylacznie zdrowotno finansowych. 

Kolumny zmieniły kolor na wzór Redwine, dobrze sie prezentują. Prosze o nie zadawanie do mnie  pytan i komentowania .

Zainteresowanych zapraszam do rozmowy telefonicznej , kontakt podany w stosownych ogloszeniach. 

Pozdrawiam .

Godzinę temu, monolite napisał:

No smutne to, że obecna sytuacja zmusza ludzi do sprzedawania takich rzeczy, a dobra strona jest taka, że jak ktoś ma siano to może sobie kupić fajne kolumny.

Niestety w życiu sa rzeczy ważne i ważniejsze. Audio nie jest najważniejsze. 

Edytowane przez KrzysztofPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.