Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  114 członków

Akkus Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn Akkus


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich doświadczeń wynika, że Akkusy są bardzo wrażliwe na odległości od ściany, tylne bass refleksy potrzebują sporo miejsca. V3 to jest duży dźwięk, więc są to kolumny raczej do większych pomieszczeń. Jak duże jest Twoje pomieszczenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że Akkusy są bardzo wrażliwe na odległości od ściany, tylne bass refleksy potrzebują sporo miejsca. V3 to jest duży dźwięk, więc są to kolumny raczej do większych pomieszczeń. Jak duże jest Twoje pomieszczenie?

:) TAK TYLKO ZE WYLOT MAJA TAK DUZY JAK MOJA GLOWA NO PRAWIE , NIC BLEDNEGO MOGA STAC OKOLO 10CM NIC IM NIE SZKODZI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że tak ostro, ale bez obrazy - większej bzdury nie słyszałem :) U mnie w studio V3 świetnie wypełniają pomieszczenie przy 35m kw. Jednak warunkiem jest to, że stoją 110-120cm od tylnej ściany. Gdy je podstawie bliżej, tak samo jak X3, gubią po prostu swój świetny balans tonalny, wzbudza się JBLowaty bas ;)

 

PS. Mam nadzieję, że mnie Pan Witek nie zabije za tą fotkę:

Akkus Minimax - czyli killer drogich konstrukcji renomowanych producentów - jeden z lepszych monitorów jakie słyszałem, a to wszystko za 3500PLN!

post-30052-090176800 1284110842_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że tak ostro, ale bez obrazy - większej bzdury nie słyszałem :) U mnie w studio V3 świetnie wypełniają pomieszczenie przy 35m kw. Jednak warunkiem jest to, że stoją 110-120cm od tylnej ściany. Gdy je podstawie bliżej, tak samo jak X3, gubią po prostu swój świetny balans tonalny, wzbudza się JBLowaty bas ;)

 

PS. Mam nadzieję, że mnie Pan Witek nie zabije za tą fotkę:

Akkus Minimax - czyli killer drogich konstrukcji renomowanych producentów - jeden z lepszych monitorów jakie słyszałem, a to wszystko za 3500PLN!

Ty piszesz co jest u Ciebie , ja napisalem co jest u mnie wiec zdania sa podzielone . BZDURY ???? im blizej sciany tym wiecej niskich tonow ale zeby jakis balagan byl, porownujesz do JBL :) , to tylko w pustym pomieszczeniu z golymi scianami . :)

 

Ty piszesz co jest u Ciebie , ja napisalem co jest u mnie wiec zdania sa podzielone . BZDURY ???? im blizej sciany tym wiecej niskich tonow ale zeby jakis balagan byl, porownujesz do JBL :) , to tylko w pustym pomieszczeniu z golymi scianami . :)

Pisze o V4 a nie o V3 ktore podobno sa nieudana konstrukcja , a co maja do V4 - X3 Kolega sluchal tych X3 poraszka w porownaniu do V2 czy V4 oczywiscie to jego opinia, ja sam nie sluchalem chociaz mam taka mozliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać serii V od serii X. Są to inne serie i grają inaczej. Ani lepiej ani gorzej, tylko inaczej :)Jednemu się podoba brzmienie X-ów, drugiemu V-ek.

 

Odległość kolumn od ściany w dużej mierze zależy od akustyki pomieszczenia. W jednym trzeba odsunąć od ściany, w innym nie słychać różnicy. Wszystko też zależy od preferencji słuchacza. Nie da się ukryć że V3 jednak potrzebują sporej przestrzeni żeby pokazać swoją klasę. Moim zdaniem najbardziej wypośrodkowane są V4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać serii V od serii X. Są to inne serie i grają inaczej. Ani lepiej ani gorzej, tylko inaczej :)Jednemu się podoba brzmienie X-ów, drugiemu V-ek.

 

Odległość kolumn od ściany w dużej mierze zależy od akustyki pomieszczenia. W jednym trzeba odsunąć od ściany, w innym nie słychać różnicy. Wszystko też zależy od preferencji słuchacza. Nie da się ukryć że V3 jednak potrzebują sporej przestrzeni żeby pokazać swoją klasę. Moim zdaniem najbardziej wypośrodkowane są V4.

Zanim kupilem V4 balem sie o ten bass reflex z tylu ( mialem b&w cdm7se z bass reflex z przodu strasznie dmuchaly powietrzem brrrr. zimno sie robilo) , konstruktor uspokoil mnie , pozyczyl mi V2 i V4 i okazalo sie ze w moim przypadku nie musze sie martwic o tylnia sciane.

 

Jesli chodzi o akustyke to , u mnie w pomieszczeniu bas mam tylko tam gdzie siedze , przy sprzecie nie ma, po rogach tez nic , nic nie dudni , moze tu jest ta odpowiedz , ze moge dosunac do sciany i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesli moge to wtraze swoje 2 grosze do rozmowy na temat "basów" w pomieszczeniu.

Czytałem wypowiedz że gostek miał ushery 2,5-way. Miał dudniący bas, dawał maty, podstawki etc. Co poprawiło dzwiek bo to istotne:

ustawienie głosników prawie na połowie pomoszczenia, zmiana kabli, zmiana wzmacniacza-to mó najbardziej pomogło.

 

Z moich doświadczeń bo tez miałem ten problem to:

1. dobór kabli "wszystkich"

2. głosniki ok 0.5m od sciany i słuchacz nie moze tez być przy scianie min 0.5-1m

3 odpowiedni wzmacniacz - to da najwiecej

4. zmiejszyc średnicę BR dodatkowe wygłuszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotki P. Kisiela są wykonane jak najbardziej prawidłowo, tylko podział i ich zestrojenie, są inne. P. Kisiel na wykresach ma zawsze górkę na wysokich tonach, co mi osobiście nie odpowiada. Akkus stroi zwrotki bardziej neutralnie, z łagodnymi przejściami między podziałami, co sprawia że poszczególne zakresy nie są tak od siebie oderwane i stanowią logiczną harmonię brzmieniową i tworzą znakomitą scenę.

 

To czy grają lepiej czy gorzej jest indywidualną sprawą każdego, po prostu bardziej mi odpowiada dźwięk Akkus`ów. Poza tym stosunek ceny do możliwości tych kolumn pozwala mi się cieszyć Hi-endowym dźwiękiem za całkiem normalne pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie możesz sobie posłuchać tych kolumn, Akkus ma tam swoją filię.

 

Wiem i nawet tam byłem, ale co innego słuchanie w zaaranżowanym pomieszczeniu (nawet jeśli mieści się w małym mieszkanku) a co innego słuchanie w normalnych warunkach na jakie można sobie pozwolić żyjąc w mieszkaniu z resztą rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety mieszkam w pomorskim. I też nie mam jakoś szczególnie przygotowanego akustycznie pomieszczenia. Mogę Ci podpowiedzieć że różnica jest, ale nie jest ona tak diametralnie duża, żeby V4 nie mogły zagrać bardzo dobrze w nie przygotowanym akustycznie pomieszczeniu. V4 w normalnym pomieszczeniu traci minimalnie na jasności, przynajmniej w moim przypadku. Ale i tak radzą sobie znakomicie jak na takie warunki. Wszystko zależy od tego jak masz urządzone i wykończone mieszkanie. Skontaktuj się z kolegą slaw123, on posiada V4 i słucha ich w normalnym codziennym pokoju.

 

PS. A jak wypadły odsłuch w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wymienionego widziałem - fajnie mieszkanko a przede wszystkim tak jak ja zwolennik MF.

Co do odsłuchów w Warszawie to byłem tam dawno temu po głośniki i przy okazji słuchałem V3, nawet nie wiedziałem że są V4, a może ich jeszcze nie było?. Osobiście odniosłem wrażenie że V3 dusiły się w tym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wymienionego widziałem - fajnie mieszkanko a przede wszystkim tak jak ja zwolennik MF.

Co do odsłuchów w Warszawie to byłem tam dawno temu po głośniki i przy okazji słuchałem V3, nawet nie wiedziałem że są V4, a może ich jeszcze nie było?. Osobiście odniosłem wrażenie że V3 dusiły się w tym pomieszczeniu.

Tak wtedy jeszcze nie bylo , ale dzis juz sa i chyba ciut lepsze niz V3 :)TO MOJA OPINIA !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pomimo że Akkus w tym roku się nie wystawiał, miał swoje kolumny bodajże w trzech pokojach. Trochę fotek:

post-25574-048169100 1289251136_thumb.jpg

post-25574-099042600 1289251142_thumb.jpg

post-25574-004132800 1289251150_thumb.jpg

 

I jeszcze jedną parę udało mi się dostrzec w pokoju PAB, były to nowe monitory X-1, niestety zdjęcia nie udało mi się zrobić :(

 

Ale jadę niedługo do Akkusa posłuchać nowych monitorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ktoś może podpowie, na jakich uszerkach są zbudowane kolumny V1 i V2

 

Odsłuchiwałem dziś V1 i V2, monitory mnie nie zabiły, bas jak dla mnie nie schodzi wystarczająco nisko, ale takie uroki monitorów.

 

V2 to również inny (jaki ?) głośnik niskotonowy. Piękna scena, bardzo fajnie grają przy kameralnych składach, świetne wokale, znacznie lepsze zejście basu, wysokie bez świstów i gwizdów.

 

Moim zdaniem, każdy może odbierać to inaczej, w obu przypadkach, odrobinkę brak sprężystości, ale wrażenie ogólne jest bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Gdzie ich słuchałeś, w Warszawie?

Przyjedz do Wejherowa fajna sale maja... to jak bas Cie nie zabije :) to zaladek ucierpi !!! wiec wybierac jest w czym w zwiazku ze slaba akustyka pomieszczenia w domach, chociaz mam slaba akustyke w domu-pokoju to V4 lubia moje mieszkanko a ja je polubilem :) pozdro Karol :)

Edytowane przez slaw123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Sławek :) Dzięki za propozycję, ale codziennie jestem w Akkusie :)

:) Nie do Ciebie byla kierowana ta propozycja , ale do kolegi powyzej, w Warszawie w Akkusie nie bylem ale Wejherowo ma dobra sale i kolumny b.dobrze graja , wpadne niedlugo ze swoim sprzetem na odsluch , p. Witek problemow nie robi tak jak co niektorzy np. w Gdyni Alb...os :( to przy okazji pogadamy ....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

wkleje swoje pytanko tutaj wsrod klubowiczow akkusa;-)

 

 

Mam pytanko a nie chce zakładac nowego tematu:) Rozgladam sie za nowymi kolumnami do mojego zestawu i myśle czy nie zainteresować sie ta firma. Myslalem o Monitor Audio GS20 lub jamo concert 11 ale bardzo interesuja mnie kolumny firmy akkus:) Chodzi mi konkretnie o modele X4 i V2. Jaka jest roznica w brzmieniu serii X a V ? Ktory model (x4 vs v2) bedzie lepszym rozwiazaniem do elektroniki copland. Copland gra bardzo szczególowo, swietna scena ale jest tez otwarty/ostry i nie chcialbym zeby kolumny to jeszcze bardziej podkreslaly... Obecnie smigam na epos es22...

 

 

Forumowicz polecil serie V. V2 lub V1 by mnie interesowal;-) pokoj ok 18m2 . Posilkuje sie subem takze kolumny bie musza miec mocnego basu- wole lepsza scene, detale... Czy v1 lepiej zagraja?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wkleje swoje pytanko tutaj wsrod klubowiczow akkusa;-)

 

 

Mam pytanko a nie chce zakładac nowego tematu:) Rozgladam sie za nowymi kolumnami do mojego zestawu i myśle czy nie zainteresować sie ta firma. Myslalem o Monitor Audio GS20 lub jamo concert 11 ale bardzo interesuja mnie kolumny firmy akkus:) Chodzi mi konkretnie o modele X4 i V2. Jaka jest roznica w brzmieniu serii X a V ? Ktory model (x4 vs v2) bedzie lepszym rozwiazaniem do elektroniki copland. Copland gra bardzo szczególowo, swietna scena ale jest tez otwarty/ostry i nie chcialbym zeby kolumny to jeszcze bardziej podkreslaly... Obecnie smigam na epos es22...

 

 

Forumowicz polecil serie V. V2 lub V1 by mnie interesowal;-) pokoj ok 18m2 . Posilkuje sie subem takze kolumny bie musza miec mocnego basu- wole lepsza scene, detale... Czy v1 lepiej zagraja?

witam V2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak ze podstawkowce maja lepsza scene?;-)

 

Jeszcze jedno- czy w okolicy Jeleniej lub Legnicy jest szansa zobaczyc, posluchac tych kolumn?

 

Pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.